چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

موضع مجلس درباره نامه تهدید آمیز فیفا:

بررسی‌‎ها درباره پرونده ویلموتس را ادامه می‌دهیم

بررسی‌‎ها درباره پرونده ویلموتس را ادامه می‌دهیم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از نامه تهدیدآمیز فیفا به این تصمیم واحد رسیده‌اند که در بررسی پرونده قرارداد ویلموتس، همان مسیر قبلی باید طی شود.

از روزی که نامه تهدیدآمیز مشترک فیفا و ای‌اف‌سی به فدراسیون فوتبال رسیده، تعدادی از نمایندگان مجلس تمامی ابعاد ماجرا را رصد کرده‌اند. در نهایت قرار است موضع‌گیری رسمی و هماهنگ خود را ظرف امروز و فردا درباره نامه فیفا اعلام کنند.

این نمایندگان در بررسی‌های خود به این تصمیم واحد رسیده‌اند که در بررسی پرونده قرارداد ویلموتس، همان مسیر قبلی باید طی شود. پرونده تشکیل شده درباره قرارداد ویلموتس در دستگاه قضایی باید روند خود را به همان شکل سابق طی کند و مسببان قرارداد ویلموتس مورد سوال قرار بگیرند.

این موضع‌گیری رسمی، با توجه به اطلاعاتی که معلوم نیست به چه شکل به فیفا و ای‌اف‌سی انتقال داده شده است، می‌تواند ابعاد مختلفی برای فوتبال ایران داشته باشد و بدون شک نحوه بیان این موضوع تأثیر زیادی در واکنش فیفا خواهد داشت.

با توجه به اینکه ورود به پرونده ویلموتس از سوی سازمان بازرسی کل کشور بوده و این سازمان زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می‌کند، نمی‌توان دخالت این سازمان را دخالت نفر سوم یا دولت در فوتبال قلمداد کرد. چرا که دخالت ارکان قضایی در برخی تخلفات رخ داده در فوتبال خلاف مقررات فیفا نیست.

با این حال مهم است که حتی پس از اعلام موضع رسمی نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع، این تصمیم چطور به فیفا منتقل شود؟

آیا انتقال نادرست مفاهیم و تشریح نادرست وضعیت، می‌تواند به تعلیق فوتبال ایران بیانجامد؟ آیا متهمان این پرونده برای تبرئه خود حاضرند که فوتبال تعلیق شود یا به دست کمیته عادی‌سازی بیفتد؟

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.