دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

عصبانیت پوگبا در واکنش به مکرون

پل پوگبا در واکنش به گفته های مکرون درباره مسلمانان، دیگر برای فرانسه بازی نمی کند

پل پوگبا در واکنش به گفته های مکرون درباره مسلمانان، دیگر برای فرانسه بازی نمی کند

پل پوگبا بر اساس ادعای یکسری گزارش ها، از تیم ملی فرانسه خداحافظی می کند. دلیل این اقدام «منشأ تروریسم بین المللی» معرفی کردن دین اسلام از سوی ریاست جمهوری فرانسه یعنی امانوئل مکرون عنوان شده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از نشریه سان، گفته می شود ادای احترام دولت فرانسه به معلمی که تصاویری توهین آمیز از پیامبر مسلمین، حضرت محمد (ص) منتشر کرده بود نیز، انگیزه دیگر پوگبا برای گرفتن چنین تصمیمی بوده است. این ادعا توسط رسانه های مختلفی در خاور میانه مطرح شده است ولی تا این لحظه نه خود این بازیکن 27 ساله و نه فدراسیون فوتبال فرانسه واکنشی نسبت به این شایعات نشان نداده اند. 

 

---

این اتفاق در سایه سر بریده شدن ساموئل پتی، معلمی 47 ساله در راه بازگشت به خانه در 40 کیلومتری شمال غرب پاریس رخ داده است. پتی به دلیل آنچه «تلاش برای شرح اهمیت آزادی بیان» مطرح شده است، از سوی دولت فرانسه بالاترین نشان افتخار را دریافت کرده است. در واکنش به این ماجرا، امانوئل مکرون شخص قاتل را با عنوان «مهاجمی با گرایش های تروریستی اسلامی» معرفی کرد و بعدا در نطقی گفت: 

اتحاد و جدیت در برخورد، تنها پاسخ به شرارت تروریسم اسلامی است. 

پوگبا این گفته ها را توهین به خودش و مسلمانان فرانسه می داند، به ویژه با عنایت به این که دین اسلام پس از مسیحیت، دومین دین محبوب در فرانسه است.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.