شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

پرسپولیس با نصف نفرات فعلی‌اش هم تراکتور را شکست می‌دهد

رافت: مدیریت و هیأت مدیره نباید اجازه تکرار اتفاقات تلخ قبل از بازی با اولسان را بدهد

رافت: مدیریت و هیأت مدیره نباید اجازه تکرار اتفاقات تلخ قبل از بازی با اولسان را بدهد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

پایان رافت مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است تیم پرسپولیس فعلی با بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد یکی از بهترین و پرمهره‌ترین تیم‌های تاریخ پرسپولیس است که حتی می‌تواند در نتایج تیم ملی هم نقش مهمی را ایفا کند در رابطه با برپایی دیدار حساس پرسپولیس مقابل تراکتور به میزبانی پرسپولیس در فینال و نارضایتی یحیی گل‌محمدی از برنگشتن امیری و بعضی از مسائل روز پرسپولیس با پایان رافت گفت و گویی داشتیم که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد.

به گزارش ایران ورزشی،پایان رافت مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است تیم پرسپولیس فعلی با بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد یکی از بهترین و پرمهره‌ترین تیم‌های تاریخ پرسپولیس است که حتی می‌تواند در نتایج تیم ملی هم نقش مهمی را ایفا کند در رابطه با برپایی دیدار حساس پرسپولیس مقابل تراکتور به میزبانی پرسپولیس در فینال و نارضایتی یحیی گل‌محمدی از برنگشتن امیری و بعضی از مسائل روز پرسپولیس با پایان رافت گفت و گویی داشتیم که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد.
یحیی گل‌محمدی به جهت مصدومیت بازیکنان کلیدی و در اختیار قرار ندادن امیری که با وجود مصدومیت در اردوی تیم ملی مانده برای دیدار سوپر جام ابراز ناراحتی و به نوعی نارضایتی داشته. با این اوصاف شما چه تحلیلی از این مسائل دارید؟
بالاخره مسئولیت فنی تیم برعهده سرمربی تیم است از همین رو توقع مردم و هواداران از یحیی که همگی قهرمانی دیگری را از سرمربی تیمشان طلب می‌کنند موجب شده تا سرمربی تیم حتماً درصدد کسب عنوان قهرمانی دیگری برای پرسپولیس و تکمیل کردن قهرمانی فصل قبل تیمش در لیگ با قهرمانی سوپر جام باشد. من فکر می‌کنم یحیی حق دارد به جهت مسئولیتی که دارد نگران باشد چون اگر وحید امیری هم مصدوم شده باید مانند کمال کامیابی‌نیا که به دلیل آسیب‌دیدگی اردوی تیم ملی را ترک کرد و به ایران بازگشت امیری هم به ایران باز می‌گشت و در تیم پرسپولیس مداوا می‌شد. در واقع روال حرفه‌ای و مرسومش این بود که او هم باید به ایران می‌آمد و حرف یحیی به لحاظ حرفه‌ای کاملاً درست است. چه بسا که امیری نمی‌تواند در بازی حساس مقابل عراق که بازی تعیین‌کننده‌ای هم برای ما محسوب می‌شود تیم ملی را همراهی کند.

پرسپولیس برای سوپر جام بازیکن مصدوم و البته خسته به بهانه حضور پرتعداد بازیکن در اردوی تیم ملی کم ندارد این موضوع برای پرسپولیس در فینال سوپر جام گران تمام نخواهد شد؟
بالاخره یک هفته دیگر به بازی سوپر جام بیشتر نمانده است و جدا از امیری و کمال بقیه ملی‌پوش‌ها هم خسته در اختیار سرمربی پرسپولیس قرار می‌گیرند که این امر تبعات منفی خودش را دارد و این موضوع زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که پرسپولیس بازیکنان زیادی را در جمع ملی‌پوشان فعلی دارد و فکر کنم 80-70 درصد بازیکنان فعلی تیم ملی را پرسپولیسی‌های قدیم و جدید تشکیل داده‌اند، این در حالی است که تراکتوری‌ها بدون دغدغه تمرین می‌کنند و احیاناً اردو برپا می‌سازند و فارغ از مشکلات بزرگ پرسپولیس خودشان را آماده بازی با پرسپولیس در فینال سوپر جام می‌سازند اما با همه مشکلات ریز و درشتی که برای پرسپولیس وجود دارد من اعتقاد دارم که تیم پرسپولیس فعلی آنقدر خوب است که با پنجاه درصد نیروهایش هم می‌تواند تراکتور را شکست داده و افتخاری دیگر و جام دیگری را در ویترین پرافتخارترین تیم ایران قرار دهد؛ ویترینی که خیلی جام به خودش دیده و واقعاً تیم دیگری در ایران نمی‌تواند در مقام قیاس با پرسپولیس حرف چندانی برای گفتن داشته باشد.
به نظرتان چرا امیری مصدوم که نمی‌توانست در مقابل کامبوج و عراق بازی کند در اختیار پرسپولیس قرار نگرفت ؟!
من فکر می‌کنم فدراسیون در این زمینه می‌توانست بهتر عمل کند و با هماهنگی که با باشگاه پرسپولیس انجام می‌داد مانند کمال، امیری را هم به ایران باز می‌گرداند. بالاخره پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی و یکی از شانس‌های اصلی برای کسب جام‌های دیگر جدا از لیگ برتر است به همین دلیل فدراسیون باید نسبت به تیم پرسپولیسی که در تیم ملی بیشترین بازیکن را دارد و در مسابقات لیگ قهرمانان هم در چند سال اخیر به نوعی برای ایران آبروداری کرده و حتی در کسب سهمیه هم نقش مهمی را ایفا کرده، تعامل بیشتری داشته باشد.
پرسپولیس فعلی مانند زمان مربیگری برانکو قادر است که سه‌گانه را بزند؟
معتقدم تیم فعلی پرسپولیس یکی از پرمهره‌ترین و بهترین و کامل‌ترین تیم‌های تاریخ پرسپولیس است و با پتانسیل بالایی که پرسپولیس به لحاظ فنی و مهره‌های بسیار خوب دارد حتماً یحیی قادر است با توجه به داشته‌هایش سه‌گانه زمان مربیگری برانکو را تکرار کند و حتی فراتر از آن قهرمان لیگ قهرمانان آسیا هم بشود.
اما خطراتی مانند بدهی بزرگ به کالدرون و خطر کسر امتیاز و جدایی چند بازیکن مانند نوراللهی و کنعانی‌زادگان و بعضی از مشکلات دیگر هست که به نظر شانس تکرار موفقیت را برای پرسپولیس اندک می‌سازد.
بله مشکلات برای تیم‌های بزرگ همیشه وجود داشته و امری اجتناب‌ناپذیر است و باشگاه برای حل مشکلات اخیر با چالش‌های زیادی مواجه شده است اما در این بین نقش باشگاه و تدبیر مدیریت و تصمیمات هیأت مدیره در حل مشکلات بزرگ پرسپولیس بسیار مهم و تأثیرگذار است و باشگاه باید هوشیار باشد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که از این مقطع سخت و سرنوشت‌ساز فعلی تیم پرسپولیس را به سلامت عبور دهد. بالاخره مطالبات پرسپولیس از آسیا رقم کمی نیست و با تعامل با کارگزار جدید می‌توان خیلی از مشکلات فعلی را حل کرد و اجازه نداد از پرسپولیس امتیاز کسر شود. پرسپولیس ستاره‌های بزرگی مانند شجاع و علیپور و ترابی را از دست داد که در مقطعی تیم را با مشکل مواجه ساخت به همین دلیل باشگاه نباید اجازه دهد بازیکنان شایسته‌ای مانند کنعانی‌زادگان که ظاهراً قطری‌ها او را به شدت مد نظر قرار داده‌اند یا احمد نوراللهی و مهره‌های دیگرشان را از پرسپولیس جدا سازند. جدا از این مسأله واقعیت دیگری هم در مورد پرسپولیس وجود دارد و آن مسأله به این امر باز می‌گردد که پرسپولیس بعد از کسب قهرمانی‌های متعدد در ایران و آسیا، دشمن هم کم ندارد؛ کسانی که دوست ندارند و نمی‌خواهند پرسپولیس باز هم قهرمان شود؛ تیمی که کامل‌ترین تیم چند سال اخیر ادوار پرسپولیس است و حتی می‌تواند قهرمان آسیا شود. پرسپولیس قبل از بازی با اولسان کره جنوبی از بابت بروز بعضی از مسائل حاشیه‌ای و از دست دادن ستاره‌هایش بسیار متضرر شد و به دلیل حاشیه‌هایی که برایش به وجود آوردند و ستاره‌های ارزشمندی که از تیم گرفتند نهایتاً از عنوان قهرمانی محروم ساختند به همین دلیل مدیریت و هیأت مدیره پرسپولیس نباید اجازه دهند که اتفاقات تلخ قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان بار دیگر برای پرسپولیس تکرار شود و تیم در عین شایستگی از کسب عنوان قهرمانی محروم بماند. امیدوارم مدیریت و هیأت مدیره باشگاه موقعیت بسیار حساس پرسپولیس را درک کنند و دغدغه‌های بحق یحیی را برطرف ساخته و با حل مشکل طلبکاران و جلب رضایت بازیکنانی که قصد جدایی دارند تیم را سر و سامان داده و به عناوین قهرمانی دیگر خصوصاً قهرمانی در آسیا که بعد از درو کردن جام‌های داخلی برای پرسپولیس ضروری به نظر می‌رسد رهنمون سازند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.