یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

جان استونز: این روزها بازیکنی باتجربه تر و بهتر هستم

جان استونز: این روزها بازیکنی باتجربه تر و بهتر هستم

مدافع تیم ملی انگلیس می گوید این روزها بسیار با تجربه تر از روزهای قبل است و می تواند به بازیکنان جوان تر مشاوره بدهد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی یوفا، جان استونز مدافع تیم ملی انگلیس، نمایش خوبی در مسابقات این فصل لیگ برتر به همراه منچسترسیتی داشت و توانست قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کند. این بازیکن حالا در اردوی سه شیرها حضور دارد و یکی از بازیکنان اصلی خط دفاعی تیم گرت ساوتگیت خواهد بود. او در گفتگویی در مورد کنار آمدن با فشارها، دوران بازی و همچنین فیل فودن، هم تیمی خود در سیتی و تیم ملی صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد فودن
خام. منظورم از خام این است که شرایط فودن جوری است که انگار از فوتبال بازی کردن در خیابان ناگهان به اینجا رسیده است. یعنی که به بازی اش فکر نمی کند و فقط بازی می کند.
در مورد دروان بازی پر فراز و نشیبش
در یک بازه زمانی ترکیب فیکس قرار نمی گرفتم و بازی های را از روی نیمکت یا سکو تماشا می کردم و این موضوع خیلی برایم سخت بود. وقتی در تیم هستید اما نمی توانید به تیم کمک کنید و در جریان بازی و محیط رقابتی باشید خیلی سخت است. نگاهی به خودتان می اندازید تا بفهمید چه شده است و چه مشکلی وجود دارد. بارها گفته ام اما در فوتبال، بازی کردن هیچ بازیکنی تضمین شده نبوده و نیست.
در مورد بازگشت به تیم ملی
به نظرم این روزها که به تیم ملی برگشته ام، پخته تر و با تجربه تر شده ام و بازیکن بهتری هستم. هر جا مربی بخواهد بازی می کنم فرقی ندارد سیستم سه دفاعه باشد یا چهار دفاعه. می توانیم به سرعت خودمان را وفق دهیم و کیفیت بازیکنان ما کاری می کند که این کار را راحت تر انجام دهیم.
در مورد مشورت دادن به بازیکنان جوان
بازیکنان با استعداد زیادی داریم اما بسیاری از هم تیمی هایم تجربه بازی تحت فشار زیاد را ندارند. در بازی های بزرگ فشار زیادی وجود دارد و شاید برخی از بازیکنان به اندازه بقیه ما تجربه این موضوع را نداشته باشند. می توانم در این مورد آنها را رهبری وکاری کنم بهترین نمایش های خودشان را داشته باشند. به شدت منتظر این اتفاق هستم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.