یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

فرانک دی بوئر: در هلند 17 میلیون مربی تیم ملی داریم

فرانک دی بوئر: در هلند 17 میلیون مربی تیم ملی داریم

مربی تیم ملی هلند می گوید شاگردانش جزو مدعیان قهرمانی تورنمنت نیستند.

به گزارش ایرران ورزشی و به نقل از وب سایت یوفا، بعد از جدایی رونالد کومان از تیم ملی هلند، فرانک دی بوئر در سپتامبر 2020 جای مربی فعلی بارسلونا را روی نیمکت لاله های نارنجی گرفت و اگر چه شروع دشواری با این تیم داشت اما حالا با امیدهای زیادی پا به این مسابقات می گذارد. این مربی گفتگویی با وب سایت یوفا انجام داده و در مورد حضور در تیم ملی هلند، حریفان در یورو و همچنین شانس قهرمانی شاگردانش در مسابقات پیش رو صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد قبول هدایت هلند
به این موضوع افتخار می کنم که به من اجازه داده شد مربی تیم ملی باشم. اگر دو یا سه سال پیش از من می پرسیدید، انتظار نداشتم روی نیمکت تیم ملی بنشینم. گاهی اوقات فرصتی به شما رو می کند و سپس از خودتان می پرسید آیا آماده هستم یا نه؟ حس کردم آماده ام. به محیط امنی برگشتم که به عنوان بازیکن سال ها در آن حضور داشتم و حالا می توانم به عنوان مربی آن را تجربه کنم. رونالد کومان تیم ملی را ترک کرد زیرا شغل رویایی اش در بارسلونا به او پیشنهاد شده بود. او توانست نتایجی عالی با تیم ملی بگیرد و ما را به یورو برساند. باید این موفقیت را ادامه دهم.
در مورد استرس ها به عنوان مربی تیم ملی هلند
می گویند در هلند ما 17 میلیون مربی تیم ملی داریم. فشار همیشه وجود دارد. در باشگاه هایی بازی کرده و مربی بوده ام که قهرمانی در آن واجب و فشارها همیشه بالا بود. معمولا فشار سالمی رویم وجود داشت که کمک می کرد عملکرد خوبی داشته باشیم. در تیم ملی هم همین است. باید همیشه عملکرد خوبی داشته باشید. اگر چه این موضوع همیشه هم عادلانه نیست. کشور کوچکی هستیم با این وجود همه از ما انتظار دارند به آسانی به فینال برسیم. این انتظار واقع گرایانه نیست. فقط یک جام قهرمانی به دست آورده ایم. در سه فینال حضور داشتیم و از نظر من این اتفاق فوق العاده است.
در مورد سبک بازی تیم ملی
نزدیک به 15 تا 20 سال برای آژاکس بازی کرده ام و همیشه باید به روش خاصی بازی می کردیم. در مورد تیم ملی هلند نیز این انتظار وجود دارد. سعی می کنیم روی تمام رقبا سلطه داشته باشیم و سریع توپ را بگیریم و تهاجمی بازی کنیم. این انتظار همیشه وجود دارد و بخشی از هویت ماست. حس می کنم در مسیر درستی قرار داریم و شبیه تیم ملی هلند بازی می کنیم. کشوری هستیم که از بازی تهاجمی لذت می بریم اما نمی شود 90 دقیقه این کار را انجام داد. وقتی تیم برتر هستیم، 60 درصد وقت بازی حمله می کنیم و 40 درصد دفاع. با این 40 درصد چه باید کرد؟ به نظرم می توانیم بهتر شویم. وقتی روی فرم باشیم، سعی می کنیم روی حریف سلطه داشته باشیم اما باید بدانیم وقتی توپ را از دست می دهیم چه کنیم.
در مورد حریفان هلند در یورو
اتریش تیم خوبی است. بازیکنان خوبی دارند که در لیگ های خوب بازی می کنند. اوکراین در خانه از اسپانیا شکست خورد اما در بازی برگشت این تیم را یک بر صفر شکست داد. آنها بازیکنان خوبی دارند و شکست دادن آنها آسان نیست. مقدونیه شمالی نیز ضعیف ترین تیم گروه محسوب می شود اما لیاقت حضور در یورو را داشته اند و هر کاری بتوانند می کنند تا نتایج خوبی بگیرند. کشورهای اروپای شرقی همیشه بازیکنان خوبی دارند. انتظار سه بازی سخت دارم و اگر بازی همیشگی مان را انجام دهیم، باید بتوانیم به دور بعد صعود کنیم.
در مورد شانس قهرمانی هلند در یورو
باید واقع بین باشیم. تیم خوبی داریم. ویرجیل فن دایک را نداریم. بازیکنی مثل او در چنین تورنمنتی خیلی سخت است. سایر کشورها هم احتمالا بازیکنانی را از دست خواهند داد. تیمی هستیم که از هیچ حریفی وحشت نداریم. اگر خوب بازی کنیم، همه را شکست می دهیم. باید 7 کشور دیگری را شکست دهیم که می خواهند قهرمان شوند. دو یا سه مدعی جدی وجود دارد و اگر بخواهم صادق باشم، تیمم را یکی از این مدعیان نمی دانم. به نظرم فرانسه، بلژیک و اسپانیا مدعیان قهرمانی هستند و بعد از آنها کشورهایی نظیر آلمان، انگلیس، ایتالیا و پرتغال قرار می گیرند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.