سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

فرانک لمپارد: دیدن قهرمانی شاگردانم در اروپا مایه افتخار بود؛ در زمان مناسب بر می گردم

فرانک لمپارد: دیدن قهرمانی شاگردانم در اروپا مایه افتخار بود؛ در زمان مناسب بر می گردم

لمپارد امروز قبل از بازی انگلیس - کرواسی، در استودیوی BBC به عنوان کارشناس فوتبال حضور یافت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میرر، اسطوره آبی ها در وسط فصل جای خود را به توماس توخل داد و سپس شاهد قهرمانی آن تیم در لیگ قهرمانان اروپا و به پایان بردن لیگ برتر در جمع چهار تیم بالانشین بود. لمپارد در این رابطه گفت:

خب طبیعتا دوست داری خودت آنجا باشی و سرمربی تیم باشی و من این حس را پنهان نمی کنم. شاید من بخشی از پایه و اساس ابتدایی تیم بودم ولی توخل برای رساندن تیم به آنجا فوق العاده کار کرد. باید در وهله اول بگویم که هنگام تماشای بازی، خودم از جنس چلسی بودم و حالا می بینم هواداران خوشحال هستند و باشگاه لایق چنین دستاوردی بود. اما در وهله دوم دیدن عملکرد میسون (مانت)، ریس (جیمز)، (ادوارد) مندی، تیاگو (سیلوا) و (بن) چیلول که در دوران حضور من در آنجا به تیم ملحق شدند، مایه افتخار است. البته این دستاوردی بزرگ برای آن هاست که به خوبی مدیریت شدند.
لمپارد در مورد پایان تلخ مربیگری خود در استمفوردبریج افزود:

خب، طبیعتا کسی دوست ندارد شغلش را از دست بدهد. من رابطه خیلی خوبی با چلسی دارم. چنین چیزی پیش می آید. این واقعیت بی رحم فوتبال در بالاترین سطح آن است. اکنون مدتی است که از فوتبال دور هستم و به نظرم این چیز بدی نیست. من کاملا به کاری که انجام دادم افتخار می کنم و مربیگری کردن در آن باشگاه مایه مباهات بود. با توجه به محرومیتی که وجود داشت و خروج ادن هازارد، در برهه سختی هدایت تیم را در دست گرفتم و خیلی سخت تلاش کردم تا باشگاه را به لیگ قهرمانان برسانم. پیشرفت دادن بازیکنان جوان مثل میسون (مانت) هم خیلی برایم ارزشمند بود. من راضی هستم. کسی بابت از دست دادن شغلش خوشحال نمی شود ولی این تجربه بزرگی برای من بود. 
از لمپارد سوال شد که آیا حسرتی از آن دوران به همراه دارد که مثلا چرا فلان کار را به طرز دیگری انجام نداد که او در پاسخ گفت:

فکر می کنم می توانم اینجا بنشینم و با شما در مورد خیلی چیزها صحبت کنم. سرمربی بودن یعنی همین؛ خیلی از کارها وجود دارد که می توان آن ها را به طرز دیگری انجام داد. اما همان طور که قبلا هم گفته ام، به سال اول حضورم روی نیمکت خیلی افتخار می کنم. در سال دوم انتظاراتی وجود داشت که شاید کار را پیچیده تر کرد. امسال همه تیم ها دچار مشکل شدند. ما هم در ژانویه به مشکل خوردیم و من از باشگاه جدا شدم. نمی توانم حالا دید منفی نسبت به آن مسائل داشته باشم. تنها می توانم برای آینده، برداشت مثبتی از آن تجربه داشته باشم.
لمپارد می گوید به وقتش به عالم مربیگری بر می گردد ولی قصد ندارد پیشنهادهای خودش را لو بدهد.

قطعا از این کار دست نمی کشم. من این شغل و چالشی که به همراه دارد را دوست دارم. پس از دو تجربه خیلی خوب در دربی کانتی و چلسی، دوست دارم در زمان مناسب برگردم. پیشنهادی که آماده باشم در مورد آن با شما صحبت کنم در کار نیست! 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.