یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

وکیل باشگاه: ما طلبکاریم

جلالــی- پیکـــان پرونده همچنان باز است

جلالــی- پیکـــان پرونده همچنان باز است
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

ما طبق مستندات‌مان بدهی به آقای جلالی نداریم. آن هم بعد از سه سال. شاید بدانید که طبق بند 6 ماده 26 آیین‌نامه مقررات اگر دو سال از اختلاف بگذرد، دعاوی را قابل طرح در کمیته وضعیت نمی‌دانند

به گزارش ایران ورزشی؛مجید جلالی بعد از پشت‌ سر گذاشتن دو فصل موفق و یک نیم فصل با پیکان در نهایت از این تیم جدا شد. این در حالی است که علاقه‌مند بود به کارش در این تیم ادامه دهد اما چند دلیل برای این قطع همکاری مطرح شد. یکی از آنها دخالت‌هایی بود که گفته می‌شد در مسائل فنی به گوش می‌رسید و آقا معلم آنها را برنمی‌تابید. اما هر چه که بود، به دلیل نتایج نه چندان مطلوبی که در آن نیم فصل به دست آمده بود، مسئولان پیکان برای پایان همکاری با سرمربی‌شان به توافق رسیدند.
آقا مجید بعد از آن کارش را در تیم‌های دیگر ادامه داد اما پیگیر مطالباتش بود و وقتی دید که باشگاه پیکان به تعهداتش عمل نکرده از آنها شکایت کرد. همه این اتفاقات در فضایی کاملاً قانونی و به دور از حاشیه انجام شد اما چند روز پیش در فضای مجازی خبری دست به دست شد که مبنی بر شکایت مجید جلالی از پیکان به خاطر پرداخت نشدن مابقی مطالباتش بود. البته از همان ابتدا هم مشخص بود، این خبر خیلی با واقعیت فاصله دارد. البته نه اصل خبر بلکه شکایت به خاطر مبلغ بسیار کم، موضوعی که حتی وکیل باشگاه پیکان هم آن را تأیید نمی‌کند.
البته ناصر ارضی، وکیل باشگاه ادعاهای دیگری را مطرح می‌کند.
او صحبت‌هایش را اینطور آغاز می‌کند: «من قبل از هر چیز باید بگویم که در خصوص انتشار خبر در فضای مجازی هیچ اطلاعی نداشتم اما وقتی شنیدم به بعضی از دوستانم گفتم که چنین ادعایی صحیح نیست. آقای جلالی از مربیان با دانش و کاربلد و بسیار با انگیزه هستند که شاگردان زیادی را هم تربیت کرده‌اند. اما به عنوان وکیل باشگاه پیکان باید ضمن نهایت احترام به آقای جلالی نکاتی را توضیح دهم. قرارداد ایشان به مدت 3 سال (96-95، 97-96 و 98-97) با باشگاه پیکان منعقد شد. در این مدت هم حدود 400 میلیون تومان (کمی بیشتر) دریافتی داشتند که طبق دادخواست وکیل‌شان مدعی هستند که حدود 65 میلیون تومان از دو سال اول‌شان طلب دارند.» اما به نظر می‌رسد اختلاف اصلی به قرارداد سال سوم مربوط می‌شود که ارضی در این باره می‌گوید: «بابت سال سوم تفاهمنامه‌ای موجود است و با توجه به اینکه نتایج دلخواه نبود، قرارداد ایشان فسخ شد. قرارداد مبلغش 850 میلیون تومان بود که حدود 490 میلیونش را دریافت کرده بودند. اما از آنجا که قرارداد باشگاه پیکان با ایشان سه سال بود و برای سال سوم هفت ماه در کنار تیم بودند باید هفت دوازدهم قراردادشان را هم دریافت می‌کردند. اما دوستان مدعی هستند که باید از روزی که تفاهم کردیم این مقدار هفت دوازدهم را باشگاه پیکان پرداخت کند که به نظرم در این صورت از کل مبلغ قراردادشان هم بیشتر می‌شود.» این دقیقاً همان موضوعی است که طرفین بر سر آن اختلاف نظر دارند و ارضی می‌گوید: «طبق صورت‌جلسه‌ای که با آقای شیعی داشتند، مقرر شد که تا پایان اسفند سال 97 مبلغی را که توافق کردند به ایشان پرداخت کنند. اما بند 4 قرارداد گفته این تفاهمنامه در صورت تحقق بند 2 و 3 به قوت خودش باقی است. یعنی اگر تا اسفند 97 آن مبلغ 495 میلیون به ایشان پرداخت می‌شد، تفاهمنامه به قوت خودش باقی بود اما این دوستان محترم مدعی شدند که این مبلغ پرداخت نشده است.» البته وکیل باشگاه مدعی است اسناد و مدارکی دارد که خلاف این ادعا را مطرح می‌کند: «طبق اسناد و مدارکی که من از باشگاه به دست آورده‌ام، آخرین پرداختی ما به آقای مجید جلالی 90 میلیون تومان در تاریخ 30 بهمن 97 به عنوان تتمه حساب تفاهمنامه بوده است. در واقع هفت دوازدهم مبلغ ایشان 495 میلیون شده اما ایشان با هزینه فدراسیون و هیأت فوتبال و کسوراتی که داشته، حدود 520 میلیون دریافت کرده‌اند که با این حساب حدود 70 میلیون به ما بدهکارند.» البته جلسه آنها به روز دیگری موکول شده است که ارضی می‌گوید: «البته دادخواستی داده بودند و ما هم به جلسه رفتیم اما ظاهراً به وکیل ایشان اعلام نشده بود که در تاریخ 17 خرداد جلسه برقرار می‌شود حالا درخواست تجدید جلسه را داشته‌اند.» او به ضرس‌ قاطع از بدهکار نبودن باشگاه پیکان به جلالی صحبت می‌کند: «ما طبق مستندات‌مان بدهی به آقای جلالی نداریم. آن هم بعد از سه سال. شاید بدانید که طبق بند 6 ماده 26 آیین‌نامه مقررات اگر دو سال از اختلاف بگذرد، دعاوی را قابل طرح در کمیته وضعیت نمی‌دانند. حالا ایشان از سال 97 مدعی هستند و حتی اگر مدعی هم باشند باز هم مشمول مرور زمان شده و ایشان نمی‌توانستند دادخواست بدهند.»
به هرحال باید دید واکنش مجید جلالی و وکیلش به ادعاهای وکیل باشگاه پیکان چه خواهد بود. بدون شک ما در جایگاه قضاوت قرار نداریم و منتظر حکم نهایی دادگاه این پرونده می‌مانیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.