شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

مشت گره کرده کاتانچ باز نشد

دفاع همه‌جانبه

دفاع همه‌جانبه
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

ایران ورزشی: سرچکو کاتانچ سرمربی اسلوونیایی‌تبار تیم ملی فوتبال عراق طی 2 بازی اخیر تیمش مقابل تیم‌های ملی کامبوج و هنگ‌کنگ که البته محک‌هایی جدی هم برای شیرهای صحرا محسوب نمی‌شدند، از تاکتیک‌های متفاوتی استفاده کرده و به‌نوعی مشتش را مقابل دیدگان درگان اسکوچیچ و سایر مربیان کادرفنی یوزها هرگز باز نکرده. سکاندار زیرک و تاکتیسین تیم ملی فوتبال عراق پیش از این هم توانسته بود راه‌های نفوذ برابر تیمی که مارک ویلموتس را روی نیمکت خود می‌دید، پیدا کند و از همانجا هم ضربه‌اش را وارد کند اما اکنون کمی ماجرا فرق کرده و از آبان‌ماه سال 1398 نیز مدت زیادی می‌گذرد.

یوزهای سپیدپوش در روزهایی که رختکنی منفعل و اتمسفری متفرق را پشت ‌سر می‌گذاشتند، مقابل گربه سیاه همیشگی‌شان بد هم بازی نکردند اما همان روحیه شکننده و جو روانی نامتوازن بین کادرفنی و بازیکنان باعث شد تا تیم ملی ایران بازنده دربی غرب آسیا لقب بگیرد و مسیر صعود تا این اندازه سخت و صعب‌العبور شود. حالا از آن تیم ملی مقهور یک بازگشته سربلند برجای مانده و از عراق پیروز، یک رقیب ناشناخته و مبهم. عراقی‌ها هنوز هم نشانی از آن تیم سال گذشته را بروز نداده‌اند تا احتمالاً آخرین بازی‌شان در بحرین، رونمایی از فرم اصلی و جدیدشان در مسیر آتی باشد.

با شکست خوردن تیم ملی فوتبال لبنان مقابل کره‌جنوبی و طبق ساختار جدید اتخاذ شده از سوی AFC، صعود عراقی‌ها به مرحله نهایی رقابت‌ها برای کسب بلیت پرواز به قطر قطعی شده و جدال دو کشور همسایه برای آنها لااقل چهره‌ای فرمالیته و تشریفاتی خواهد داشت اما یادمان نرود که دیدارهای ایران و عراق همواره پوسته‌ای حیثیتی و ریشه در کینه‌های تاریخی داشته و خبری از عطوفت و مهربانی در استادیوم المحرق نخواهد بود. نبرد ستارگان در بحرین، مملو از حملات انفجاری‌ بود و کادرفنی تیم ملی ما باید فکری به حال کمربند دفاعی‌اش بکند که قفس توری یوزها مقابل ضدحملات تخریبی سبزپوشان عراقی در امان بماند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.