چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

اندی رابرتسون: کاپیتانی تیم ملی ارزش زیادی برایم دارد؛ فوتبال بدون تماشگر فوتبال نیست

اندی رابرتسون: کاپیتانی تیم ملی ارزش زیادی برایم دارد؛ فوتبال بدون تماشگر فوتبال نیست

مدافع تیم ملی اسکاتلند می گوید بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش ارزش زیادی برای او دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، تیم ملی اسکاتلند امروز در اولین دیدار خود در مسابقات یورو مقابل چک صف آرایی می کند و اندی رابرتسون، مدافع باشگاه لیورپول و تیم ملی اسکاتلند اولین نفری خواهد بود که از زمان کالین هندری در جام جهانی 1998 به بعد، تیم ملی اسکاتلند را در تورنمنتی معتبر کاپیتانی می کند و می گوید این اتفاق ارزش زیادی برای او دارد:

مشخصا کاپیتان های زیادی وجود ندارند که این کار را انجام داده باشند چون در تورنمنت های زیادی شرکت نکرده ایم. بستن بازوبند کاپیتانی کشورم ارزش زیادی برایم دارد. هدایت کردن این گروه از بازیکنان برایم ویژه تر نیز هست زیرا خارج از مستطیل سبز وقت زیادی با آنها می گذرانم و تمام آنها پسرهای فوق العاده ای هستند. هیچ فرد مغروری در تیم نیست و همه افرادی صادق و سخت کوش هستند. بستن بازوبند کاپیتانی این بازیکنان ارزش زیادی دارد.
این بازی در حضور 12 هزار تماشاگر برگزار می شود و رابرتسون می گوید این اتفاق اعتماد به نفس یارانش را بالا می برد. او در این باره گفت:

حضور تماشاگران تاثیر زیادی دارد. بازیکنان لیگ برتری بازگشت هوادران به استادیوم را در هفته های آخر لیگ تجربه کردند و تاثیر زیادی داشت. فوتبال بدون هوادار هیچ است. در چند ماه اخیر، هر کس به دلیلی متفاوت منتظر بازگشت هواداران بود. فوتبال بدون استادیوم پر از تماشگر فوتبال نیست. اگر چه ورزشگاه پر نخواهد شد اما شروع خوبی است و حضور 12 هزار هوادار تاثیر زیادی خواهد داشت. مطمئنم افراد خوش شانسی که می توانند به ورزشگاه بیایند، هیجان زیادی دارند.
رابرتسون معتقد است دیدار امروز تیمش اهمیت خیلی زیادی در سرنوشت اسکاتلند در یورو خواهد داشت:

با وجود کرواسی و انگلیس در گروه، ما و چک مدعی صعود محسوب نمی شویم اما هر دو تیم می خواهند به مردم ثابت کنند که در موردشان اشتباه می کنند و حذف زودهنگام نخواهند داشت. به همین خاطر بازی امروز سخت خواهد بود. هر سه بازی مرحله گروهی به شکلی متفاوت اهمیت دارد اما می خواهیم شروعی خوب داشته باشیم. تمام تیم های حاضر در تورنمنت می خواهند سه امتیاز دیدار اول را به دست بیاورند. ما هم سه امتیاز این دیدار را می خواهیم و با کسب این امتیازات در جایگاه خوبی قرار می گیریم. تا زمان سوت شروع بازی، کاملا آماده خواهیم بود و باید نشان دهیم تمام کیفیت لازم برای رسیدن به این تورنمنت بزرگ را داشته ایم. با نگاهی به بازیکنان و تمریناتمان، باور دارم می توانیم این کار را انجام دهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.