پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

فکری: آرامش داشته باشیم، عراق را می‌ بریم

فکری: آرامش داشته باشیم، عراق را می‌ بریم

سرمربی نفت مسجدسلیمان با امید زیادی درباره موفقیت تیم ملی در بازی فردا شب مقابل عراق صحبت کرده است.

به گزارش ایران ورزشی؛ فکری در ابتدا در خصوص سه بازی ایران برابر هنگ کنگ، بحرین و کامبوج اظهار داشت:

با توجه به اینکه تیم ملی بازیهای تدارکاتی زیادی نداشت در بازیهای رسمی محک خورد و بازیکنان توانستند در این سه بازی به هماهنگی برسند و روند خوبی را پشت سر بگذارند.
فکری ادامه داد:

بازی با بحرین هم در بین سه بازی اول بازی سختی بود که شرایط خاص خودش را داشت و بازیکنان توانستند به خوبی از پس بحرین بربیایند و در نیمه دوم کار بحرین را تمام کنند و با آرامش بازی کنند.
او در مورد بازی حساس فردا شب تیم ملی ایران و عراق عنوان کرد:

عراق از نظر قدرت تیمی شرایط خوبی دارد و بازیهای ما با عراق همیشه سخت بوده و کار راحتی نداشته‌ایم. امیدوارم در بازی فردا شب بازیکنان تیم ملی آرامش کافی را داشته باشند.
مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در خصوص اینکه عراق در 19 بازی آخرش شکست نخورده و در بازی با ایران به دنبال ثبت بیستمین بازی بدون باخت است، چنین پاسخی داد:

نباختن در 19 بازی از نظر اعتماد به نفس خوب است اما به این معنی نیست که عراق بازنده نباشد. با توجه به بازیکنانی که در خطوط مختلف داریم، می‌توانیم برنده بازی فردا شب باشیم.
تیم ملی فردا در شرایطی به مصاف عراق خواهد رفت که حریف کار راحت‌تری برای صعود به مرحله بخواهد داشت چرا که با مساوی مقابل ایران هم می‌تواند به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود. توضیح سرمربی سابق استقلال درباره این نکته را بخوانید:

این موضوع از دو جنبه برای عراقی‌ها مهم است. آنها در صورت تساوی قطعا صعود می‌کنند و کار برای ما به اما و اگر می‌کشد و باید منتظر نتایج بازیهای دیگر باشیم منتهی این موضوع ممکن است کمی هم به ضرر عراق باشد و بازیکنانشان زیاد سخت‌گیری نکنند.
فکری در مورد اینکه اسکوچیچ به لحاظ داشتن مهره خوب، مربی بسیار خوشبختی است، گفت:

به نظر من ترکیب ابتدایی تیم ملی در بازی با عراق تغییر خواهد کرد. با توجه به کم بودن فاصله بین بازیها و شرایط آب و هوایی، بازیکنان نیاز به ریکاوری کامل دارند و باید استراحت بازیکنان مدیریت شود و فکر می کنم در تمام خطوط دست اسکوچیچ کاملا باز است.
وی درباره اینکه برخی شایعات حاکی از آن است که وحید امیری ممکن است سورپرایز اسکوچیچ برای بازی با عراق باشد، چنین توضیحی داد:

با توجه به فشردگی بازیهای لیگ برتر و فشار بازیها و گرمای هوا در بحرین پیش‌بینی می‌شد بازیکنان با مصدومیت روبرو شوند. وحید هم جزو بازیکنان خوب فوتبال ما است که برای تیم ملی بسیار خوب کار کرده و امیدوارم او دیگر بازیکنان تیم ملی برای بازی با عراق مشکلی نداشته باشند.
او در خصوص اینکه گفته می شود بهتر است اسکوچیچ از بازیکنان فیزیکی در بازی با عراق استفاده کند گفت:

سرمربی باید در این باره تصمیم بگیرد اما موضوع این است که ما باید به گل برسیم و برنده بازی باشیم پس باید از بازیکنان تاکتیکی و فیزیکی به صورت همزمان در ترکیب تیم ملی استفاده کنیم.
فکری در بخش پایانی صحبتهایش در مورد حضور دو مربی ایرانی در کادر فنی تیم ملی و تاثیر آنها در ارتباط خوب بازیکنان با اسکوچیچ گفت:

بی شک حضور دستیاران ایرانی می‌توانند به سرمربی  کمک زیادی کنند تا ارتباط خوبی بین کادر فنی و بازیکن صورت بگیرد. امیدوارم تیم همدلی داشته باشیم و بتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.