دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

رضا قوچان نژاد: یکی از حساس ترین گل هایم را به عراق زدم

رضا قوچان نژاد: یکی از حساس ترین گل هایم را به عراق زدم

یکی از عجیب‌ترین و تلخ‌ترین بازی‌ های ملی ایران، دیدار با عراق در جام ملت‌ های 2015 استرالیاست

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی رضا قوچان نژاد با جام جم آنلاین را می خوانید:

یاد بازی با عراق می‌افتی، چه حسی پیدا می‌کنی؟

هنوز حسرت می‌خورم چرا آن بازی را باختیم. شک نکنید اگر عراق را شکست می‌دادیم در جام ملت‌های استرالیا قهرمان می‌شدیم. همه چیز مهیا بود. در جام جهانی عملکرد خوبی داشتیم. تیم واقعا یکدل و متحد بود. به نظرم مستحق قهرمانی بودیم. خیلی دوست داشتم در دوران حضور در تیم‌ملی به عنوان قهرمانی آسیا برسم. شک ندارم در استرالیا هیچ تیمی حریف ما نمی‌شد. در آن زمان کره و ژاپن هم به ما می‌باختند. فرصت خیلی خوبی بود ولی فوتبال همین است. یک روز می‌برید و یک روز می‌بازید. در آن مسابقه هم ما به ضربات پنالتی باختیم.
تو در جام‌جهانی فیکس تیم‌ملی بودی ولی در جام ملت‌ها ذخیره شدی. بازی با عراق هم به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شدی. قبول داری اگر مسابقه را می‌بردیم، گل تو برای همیشه در ذهن‌ها باقی می‌ماند؟

قطعا همینطور است. وقتی کار به ضربات پنالتی می‌کشد، دیگر همه چیز به شانس بستگی دارد. متاسفانه دو بازیکن ما پنالتی از دست دادند.
منظورت حاج صفی و وحید امیری است دیگر؟

واقعا مهم نیست چه کسی پنالتی از دست داد. در آن تیم جا افتاده بود که اگر می‌بازیم با هم می‌بازیم و اگر می‌بریم با هم می‌بریم. یک اتفاق جالب در بازی با عراق برای من افتاد. امیرحسین صادقی قبل از این‌که وارد زمین شوم به من گفت رضا در این بازی تو گل می‌زنی و بازی در وقت‌های اضافه مساوی می‌شود. گفتم اگر گل زدم، سمت تو می‌آیم، دم دست باش.(خنده)
بعد هم آن کرنر و چند رفت و برگشت و ضربه سر تو که وارد دروازه شد.

خیلی لحظه مهم و حساسی بود. توپ انگار نمی‌خواست وارد دروازه عراق شود. وقتی بلند شدم فقط می‌خواستم توپ را گل کنم. با همه توانم به هوا پریدم و با همه توانم توپ را زدم. باید گل می‌شد. اگر دقت کرده باشید من بعد از گل فرار می‌کنم و بازیکنان دنبالم هستند. فقط دنبال امیرحسین صادقی می‌گشتم که او را بغل کنم و بگویم دمت گرم. درست گفتی. منتها تا به خودم بجنبم بازیکنان روی سرم ریختند و نتوانستم امیرحسین را پیدا کنم. ولی وقتی همه بلند شدند به صادقی گفتم دمت گرم. حرفت به من انرژی داد. خودم فکر می‌کنم آن گل بازی با عراق یکی از حساس‌ ترین گل‌هایی بود که برای تیم‌م لی زدم ولی متاسفانه در روز باخت تیم‌ ملی گم شد.
حالا پیش بینی‌ات از بازی امروز تیم ملی چیست؟ فکر می‌کنی برنده باشیم؟ 

این هم بازی خیلی مهمی است ولی ما تیم ملی قدرتمندی داریم. بچه ها در بازی بحرین نشان دادند که چقدر نسبت به بازی رفت تغییر کرده‌ایم. این تیم می‌خواهد به جام جهانی برود. بنابراین باید امروز عراق را هم شکست دهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.