یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

معرفی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای توکیو

تیم خاص با آقای خاص

تیم خاص با آقای خاص
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی هم برای بازی‌های المپیک انتخاب شد. بعد از تیم ملی کشتی آزاد، حالا محمد بنا شاگردان خود را برای سفر به توکیو معرفی کرد تا شاید این بار ژاپن به محل درخشش ستاره‌های کشتی فرنگی ایران تبدیل شود. تیمی که در لهستان نشان داد برای المپیک توکیو خیلی زیاد باید به آن امید داشت.

ایران ورزشی/ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی هم برای بازی‌های المپیک انتخاب شد. بعد از تیم ملی کشتی آزاد، حالا محمد بنا شاگردان خود را برای سفر به توکیو معرفی کرد تا شاید این بار ژاپن به محل درخشش ستاره‌های کشتی فرنگی ایران تبدیل شود. تیمی که در لهستان نشان داد برای المپیک توکیو خیلی زیاد باید به آن امید داشت. علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، محمدرضا گرائی در وزن 67 کیلوگرم، محمد‌علی گرائی در وزن 77 کیلوگرم، محمد هادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم نفراتی هستند که محمد بنا برای توکیو انتخاب کرده است. 5 دلاور جنگجو که با شایستگی و بدون کوچکترین حرف و حدیثی برای المپیک انتخاب شده‌اند.
یک تیم خاص؛ با ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد. جوان و کم سن و سال که مسن‌ترین کشتی‌گیر این تیم 27 ساله است و با میانگین سنی 23 سال یکی از جوان‌ترین تیم‌های اعزامی تاریخ کشتی ایران به المپیک است. تیمی برای آینده که در عین حال بسیار قلدر و بی‌رحم است که هیچ ستاره‌ای جلوی این قهرمانان حاشیه امنیت ندارد. از المرات تاسمرادف که صابون نجاتی به تنش خورد تا ریو هان سو و کیم هیون وو کره‌ای که برادران گرائی اشک آنها را درآوردند؛ تا برسیم به نام فرناندز از شیلی که مقابل میرزازاده شکست خورد.
مهم نیست که در فضای مجازی چه چیزی برای محمد بنا و تیمش می‌نویسند؛ مهم فضای واقعی است که به دور از هر پرت و پلا گفتن فضای مجازی باید این تیم را دید و قضاوت کرد. تیمی که روزگاری برای انتخاب یک ترکیب 10 نفره برای مسابقات جهانی به هزار و یک بدبختی دچار می‌شد اما حالا در هر وزن چند دلاور دارد. درست مثل سال‌های 2010 و 2011 که در هر وزن چند کشتی‌گیر خوب در هر تیم وجود داشت و هر وقت یکی بیرون می‌ماند، حسرت نبودنش علاقه‌مندان به کشتی را آزار می‌داد.
وقتی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی با استناد به مسابقات لهستان اعلام شد و مشخص شد که مثلاً در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی انتخاب شده؛ علاقه‌مندان به کشتی حسرت می‌خورند که کاش راهی هم برای حضور مهدی بالی بود. چطور می‌شود آسان از کنار نام مهدی بالی گذشت؟ ساروی با شایستگی و دلاوری تمام در حالی به مدال طلا رسید که فقط یک امتیاز به حریفان داد و با اقتدار به قهرمانی رسید اما مهدی بالی هم که در پایین جدول همین مسابقات قرار داشت؛ فقط یک حریف داشت و آن‌ هم ساروی بود. بالی برای رسیدن به فینال اسلام عباس‌اف را از پیش‌رو برداشت. یا در وزن 130 کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی و امین میرزازاده چنان در لهستان خوش درخشیدند که اصلاً امکان چشم بستن به دیگری وجود ندارد.
هر دو دلاور و شایسته اما امین میرزازاده با کسب مدال طلا و غلبه بر یوسفی در فینال برای المپیک انتخاب شد. یوسفی «هیکی نابی» قهرمان جهان و «ادوارد پاپ» آلمانی که از چهره‌های نامی سنگین‌وزن دنیاست و در المپیک 2016 ریو بشیر باباجان‌زاده را شکست داد را به راحتی از پیش‌رو برداشت. امین میرزازاده هم ابتدا یاکوستا فرناندز از شیلی را که نفر سوم مسابقات جهانی است و بعد هم مامینجان عبداله‌یف قهرمان بازی‌های آسیایی ازبکستان را شکست داد تا او هم نشان بدهد که حالا آماده است زورش به قهرمانان نامی کشتی دنیا بچربد.
مهم نیست که در فضای مجازی چه می‌نویسند؛ یک روز محمد بنا خائن می‌شود و روز دیگر رفیق‌باز؛ این عادت افراد کم‌کار و بازنده است که مدام به دیگران به قصد تخریب حمله کنند و تهمت بزنند. این عادت افرادی است که دست‌شان به جایی نمی‌رسد، پس مجبور هستند که مانع موفقیت دیگران باشند. مهم این است که تیم یازدهم و نوزدهم دنیا را به محمد بنا سپردند.
با کشتی‌گیران فرسوده و پیر اما حالا با ستاره‌های جوان و درخشان که هزار و یک امید و آرزو در مورد آنها وجود دارد، راهی المپیک می‌شود. چنان چشم و گوش خود را به این تیم بسته‌اند که اصلاً قرار نیست فردا روزی با موفقیت همین تیم هورا بکشند. چنان به جان این تیم افتاده‌اند که گویا اصلاً برای این کشور نیستند و این تیم ملی کشورشان نیست.
چنان از روی عناد و عقده به تیم ملی کشتی فرنگی و سرمربی تیم ملی حمله می‌کنند که انگار فراموش کردند همین محمد بنا سه طلای المپیک لندن را رقم زد. فراموش کردند که قهرمانی در جام جهانی هم برای ایران حسرت و آرزو بود اما با محمد بنا بزرگترین موفقیت تاریخ کشتی فرنگی رقم خورد.
یک روز می‌نویسند که وقتی امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی برای لهستان انتخاب می‌شوند؛ میرزازاده خوزستانی، مربی در کنارش نبوده و یوسفی مازندرانی عادل بالی‌تبار را در کنارش داشت اما در فینال همان کشتی‌گیری که مربی نداشت برنده می‌شود. تا این حد ساده می‌توانند به مربیان تیم ملی تهمت بزنند؛ مثلاً چون عادل بالی‌تبار مازندرانی است پس حتماً حامی یوسفی کشتی‌گیر مازندرانی خواهد بود! روز دیگر می‌نویسند که بنا رفقایش را به اردوی تیم ملی آورده و شیراز مربی در اردوی تیم ملی ندارد! خسته نمی‌شوند از این همه تهمت؟
البته جای نگرانی نیست؛ محمد بنا وقتی دشمنانش زیاد می‌شود که موفقیت‌هایش هم زیاد می‌شود. حتماً قرار است این تیم در توکیو کاری کند که اینچنین خواب مخالفانش آشفته شده است و هر آنچه که می‌خواهند می‌گویند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.