سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

پل پوگبا: در فرانسه آزادی عمل بیشتری نسبت به منچستریونایتد دارم

پل پوگبا: در فرانسه آزادی عمل بیشتری نسبت به منچستریونایتد دارم

پل پوگبا می گوید دلیل عملکرد بهتر او در تیم ملی فرانسه نسبت به منچستریونایتد، داشتن آزادی عمل بیشتر است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت گل، پوگبا طی پنج فصل حضور در منچستریونایتد فقط یک بار توانست در مجموع رقابت های یک فصل ۱۵ گل بزند؛ عملکردی که او مایل است آن را تکرار کند ولی شرایط را برای رسیدن آن مهیا نمی بیند. البته پوگبا می گوید هیچ مشکلی با این قضیه ندارد چرا که برای او اهداف جمعی نسبت به موفقیت فردی در اولویت قرار دارد. پوگبا درباره تفاوت های بازی کردن در تیم ملی و رده باشگاهی به اکیپ گفته است:

حقیقت این است که در یوونتوس اوضاع نسبت به منچستر فرق می کرد. ما در یک سیستم ۲-۳-۵ با سه هافبک بازی می کردیم. من آزادی عمل داشتم، باید حمله می کردم و خودم را به محوطه جریمه می رساندم. این جزو وظایف من بود. در منچستر هم این آزادی را دارم که به محوطه جریمه حریف بروم ولی اولویت با مشارکت در جریان بازی و دفاع کردن است. در فرانسه هم ما ۱-۳-۲-۴ بازی می کنیم و من مقداری در بازی انتقالی و بازیسازی دخیل هستم. اما نسبت به منچستر برای رفتن به محوطه جریمه حریف و دویدن رو به جلو آزادی بیشتر دارم. در عین حال وقتی گریزو (آنتوان گریزمان) و کیلیان (ام باپه) را آن جلو دارید، نیازی نیست که فضای آن ها را تنگ کنید.
پوگبا اضافه کرد:

  دوست دارم هجومی تر بازی کنم. چیزی که دوست دارم این است که فصلی ۱۵ گل بزنم. ولی ما باید در خدمت اهداف گروهی باشیم. در منچستر همچون تیم ملی، همیشه اهداف جمعی نسبت به بازیکن در اولویت قرار دارد. حقیقتا هنوز هم از این که کمی عقب بازی کنم لذت می برم. این که پاتریک (ویرا) گفت پوگبای یوونتوس را ترجیح می دهد را درک می کنم. در آن زمان می توانستم بیشتر خودم را آن جلو و با کارهای تکنیکی نشان بدهم. اما همیشه اهداف جمعی نسبت به اهداف فردی در اولویت است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.