یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

ایران 1 - عراق 0|عراق‌پیچ، دستپخت جدید اسکوچیچ

ایران 1 - عراق 0|عراق‌پیچ، دستپخت جدید اسکوچیچ

تیم ملی ایران در چهارمین فینال خود در راه رسیدن به مرحله سوم مقدماتی جام جهانی عراق را هم شکست داد تا هم به عنوان صدرنشین راهی مرحله سوم شود و هم اسکوچیچ بهترین شروع تاریخ یک مربی در تیم ملی ایران را به نام خود ثبت کند. هفت بازی و هفت برد رکوردی تاریخی برای اسکوچیچ است

به گزارش ایران ورزشی؛دیدار حساس ایران و عراق در آخرین بازی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی از ساعت 19 در منامه آغاز شد. بازی در دقایق اولیه فیزیکی و بیشتر در میانه میدان دنبال می شد اما رفته رفته ایران برتری خود را به حریف دیکته کرد. ایران توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت اما این برتری چندان منجر به ایجاد موقعیت جدی نشد. نیمه اول سه صحنه حساس داشت، در صحنه اول سردار گل زد و داور به درستی آفساید اعلام کرد. یک بار دیگر سردار در محوطه جریمه صاحب توپ شد و خواست با پاس بغل طارمی را به گل برساند اما تکل مدافع عراق مانع از گلزنی ما شد. در سومین بار اما روی یک پاس مایل زیبا از قلی زاده و پاس تک ضرب عرضی حاج صفی، سردار در موقعیت تک به تک دروازه حریف را باز کرد تا تیم ملی ما نیمه اول را با برد به اتمام برساند.

در نیمه دوم عراقی ها کار را هجومی آغاز کردند اما جز چند موقعیت نصفه و نیمه، بازیکنان تیم ملی دیگر اجازه کار به آن ها ندادند. تیم ملی رفته رفته کنترل بازی را به دست گرفت، ما در این نیمه سه موقعیت تک به تک و یک موقعیت دروازه خالی را از دست دادیم تا همان برتری یک گله ماحصل فینال چهارم ما در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی باشد.

با این پیروزی ایران 18 امتیازی شد و به عنوان صدرنشین جواز حضور در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی را کسب کرد.
دقیقه 35 / با پاس عالی قلی زاده به سمت چپ خط هجومی ایران باعث شد تا حاج صفی در موقعیت عالی به توپ برسد. حاج صفی با یک پاس عرضی توپ را به مقابل دروازه فرستاد تا سردار با بغل پا گل اول بازی را به ثمر برساند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.