چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

دوستی و همبستگی بازیکنان ما را یاد زمان خودمان انداخت

کلانی: این پرسپولیس در تاریخ باشگاه جزو‌ نادرترین‌هاست

کلانی: این پرسپولیس در تاریخ باشگاه جزو‌ نادرترین‌هاست
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

عصر دوشنبه حسین کلانی به همراه علی پروین و مدیران باشگاه پرسپولیس میهمان محل تمرین پرسپولیس بودند و بازی تیم محبوب‌شان مقابل پیکان را از نزدیک تماشا کردند. به همین بهانه با پیشکسوت نامدار سرخ‌ها گپ زدیم که می‌خوانید:

به گزارش ایران ورزشی؛عصر دوشنبه حسین کلانی به همراه علی پروین و مدیران باشگاه پرسپولیس میهمان محل تمرین پرسپولیس بودند و بازی تیم محبوب‌شان مقابل پیکان را از نزدیک تماشا کردند. به همین بهانه با پیشکسوت نامدار سرخ‌ها گپ زدیم که می‌خوانید:

از حضورتان در ورزشگاه شهید کاظمی و تماشای بازی پرسپولیس – پیکان بگویید.
به هر حال این باشگاه خانه ماست و هر وقت فرصتی پیش بیاید سعی می‌کنیم برویم و با دوستان و بچه‌ها دیدار کنیم تا یک مقدار روحیه بدهیم به آنها. این بچه‌ها آنقدر خوب، نجیب و شریف هستند که از بودن کنارشان لذت بردیم. این فرصتی بود تا در کنار مدیران باشگاه و آقای پروین دیداری با اعضای تیم داشته باشیم. ساعت خوبی بود و تیم هم مشغول بازی با پیکان بود. مهدی تارتار سرمربی پیکان خودش پرسپولیسی است ضمن اینکه پیکان تیم قدیمی ماست. زمانی که ما از شاهین بیرون آمدیم یک سال در خدمت پیکان بودیم و در نهایت پیکان برادر باشگاه پرسپولیس است.
برای حضور در محل تمرین پرسپولیس دعوت شده بودید یا حرکت خودجوش بود؟
از قبل با اعضای هیأت مدیره قرار گذاشته بودیم تا دیداری با هم داشته باشیم و این مزید بر علت شد تا آنجا حضور پیدا کنیم. البته معمولاً آقای پیروانی و دوستانی که آنجا هستند از پیشکسوتان دعوت می‌کنند. این بار هم فرصتی شد تا ما برنامه‌هایمان را تنظیم کنیم و آنجا باشیم که هم فال بود هم تماشا چون هم بچه‌ها را دیدیم هم مدیران باشگاه و ساعت خوبی داشتیم.
پرسپولیس بازی سوپرجام را در پیش دارد و البته بعد از آن چهار بازی حساس لیگ برتر و دربی جام حذفی. شرایط تیم در آستانه این بازی‌های حساس چطور بود؟
حقیقتاً بچه‌ها در یک شرایط روحی روانی بسیار خوب هستند. سیاست مدیران باشگاه و کادر فنی و سعی‌شان بر این است تا ارتباط معقولی بین بچه‌ها و باشگاه و کادر فنی ایجاد کنند و به قول معروف این ارتباط را گسترش دهند. بازیکنان پرسپولیس از نظر روحی روانی و همبستگی فوق‌العاده هستند. البته چند نفر در اردوی تیم ملی حضور داشتند هر چند از نظر من یکایک این بازیکنان در سطح تیم ملی هستند و می‌توانند برای تیم ملی بازی کنند. همین الان هم در تیم ملی در برخی پست‌ها نفر اول و دوم پرسپولیسی هستند. البته بازیکنان دیگر تیم‌ها هم خوب هستند اما بچه‌های پرسپولیس یک چیز دیگر هستند و سعی می‌کنند از نظر فرهنگی شرایط را رعایت کنند و دنبال حواشی نباشند. بازیکنان پرسپولیس واقعاً با هم دوست هستند و این باعث خشنودی ما قدیمی‌هاست چون ما را یاد گذشته‌های خودمان می‌اندازد. این دقیقاً همان چیزی بود که در زمان‌های دور باعث موفقیت ما می‌شد و الان هم همان همبستگی و علاقه بین تمامی اعضای تیم وجود دارد و ارتباط نزدیکی بین بازیکنان با کادر فنی، مربیان با باشگاه و بازیکنان با مدیران ایجاد شده که همه اینها نوید روزهای بهتری را در آینده می‌دهد و امیدوارم این بچه‌ها به حق‌شان برسند.
شخصاً با بازیکنان و مربیان هم صحبتی داشتید؟
صحبت خاصی که نه. ما پروتکل‌ها را کنار گذاشتیم و ماچ و بوسه‌مان را کردیم چون اینقدر خوشحال شده بودیم که گفتنی نبود. حرف‌های ما بیشتر خوش و بش و آرزوی سلامتی بود ضمن اینکه کادر فنی پرسپولیس آنقدر قوی است که در هیچ زمینه‌ای نیاز پیدا نمی‌کنند تا ما مطلبی به آنها بگوییم و اینها را خود کادر فنی به بازیکنان انتقال می‌دهد. بازیکنان هم همگی از شاخص‌ترین‌های فوتبال ما هستند و اگر در زمینه علم و شناخت فوتبال از ما بیشتر ندانند کمتر نمی‌دانند.
با توجه به بازی‌های سختی که پرسپولیس دارد فکر می‌کنید این موفقیت‌ها تداوم داشته باشد؟
بله، همیشه بچه‌های پرسپولیس ثابت کرده‌اند مردان روزهای سخت و نبردهای سخت هستند. این تیم یکی از بهترین و نادرترین تیم‌های تاریخ پرسپولیس است و صددرصد از این آزمون‌ها سربلند بیرون می‌آیند چون همه این بازیکنان فوق‌العاده‌اند و همه در سطح اول مملکت هستند. البته بهتر است بگوییم در سطح اول آسیا هستند چرا که مملکت برای اینها کوچک است. یعنی با تمام عظمتی که کشور عزیزمان دارد برای این بازیکنان کوچک است. اینها به ما اطمینان می‌دهند که اگر مسائل خاصی پیش نیاید که ممکن است وقفه‌ای در موفقیت‌های‌شان ایجاد کند صددرصد موفق می‌شوند و هم سوپرجام را می‌برند و هم در لیگ برتر و جام حذفی قهرمان می‌شوند.
به عنوان سؤال آخر یک عکسی در پروفایل‌تان قرار داده‌اید که مربوط به گردهمایی شاهینی‌های قدیمی است در سال 1381. از آن بزرگان افراد زیادی از بین‌مان رفته‌اند. خواستم یادی کنید از افرادی مثل جعفر کاشانی، همایون بهزادی، حمید جاسمیان، ابراهیم آشتیانی.
بله متأسفانه بزرگان پرسپولیس و آنهایی که این باشگاه را بنا نهادند و وارثان شاهین بودند خیلی‌های‌شان در کنار ما نیستند. این افراد زحمات زیادی برای فوتبال کشور کشیدند و کارهای بزرگی کردند اما این جبر زمانه است و نوبت ما هم می‌رسد. یک روزی شما می‌آیید و یک روز هم می‌روید اما این بزرگان به صورت فیزیکی از بین ما رفته‌اند ولی در قلب ما همیشه زنده و باعث دلگرمی هستند. این دلگرمی و انرژی مثبت هم به جوان‌ها انتقال پیدا می‌کند و باعث موفقیت آنها خواهد شد.
دیگر چهره‌هایی که در آن عکس از دنیا رفته‌اند را نام می‌برید؟
خیلی‌ها هستند. اولین نفری که از بین ما رفت جمشید محمدی از شاهین بود بعد مرحوم شیرزادگان، دهداری و ... رفتند. آن عکس مربوط به زمانی است که من از آمریکا برگشتم اما باید بگویم از شاهینی‌هایی که به پرسولیس پیوستند آقایان هادی طاووسی، بیوک و رضا وطنخواه، کاظم رحیمی و اصغر ادیبی در کنار ما هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.