جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

ادامه اردوی وزنه‌برداری در رامسر برای دوری از حواشی

فرار از انتقادات به بهانه آماده‌سازی المپیکی‌ها و تیم جهانی

فرار از انتقادات به بهانه آماده‌سازی المپیکی‌ها و تیم جهانی
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران اگرچه بواسطه نتایج و عملکرد بسیار ضعیفی که در بخش فنی داشته و نتوانست در پروسه گزینشی المپیک اهداف مد نظرش را به درستی برای کسب موفقیت در بازی‌های توکیو ترسیم کند اما فعلاً به صورت چراغ خاموش و زیرپوستی با حمایت ضمنی مجموعه مدیریتی وزنه‌برداری، سوای دعوت از دو وزنه‌بردار المپیکی و چند ملی‌پوش جوان و آینده‌دار به اردوی خارج از تهران وزنه‌برداری در شهر شمالی و ساحلی رامسر

به گزارش ایران ورزشی؛محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران اگرچه بواسطه نتایج و عملکرد بسیار ضعیفی که در بخش فنی داشته و نتوانست در پروسه گزینشی المپیک اهداف مد نظرش را به درستی برای کسب موفقیت در بازی‌های توکیو ترسیم کند اما فعلاً به صورت چراغ خاموش و زیرپوستی با حمایت ضمنی مجموعه مدیریتی وزنه‌برداری، سوای دعوت از دو وزنه‌بردار المپیکی و چند ملی‌پوش جوان و آینده‌دار به اردوی خارج از تهران وزنه‌برداری در شهر شمالی و ساحلی رامسر، سعی دارد شرایط بحرانی و متزلزل خود و کادرش را آرام جلوه داده و وانمود کند که نه تنها برای المپیک بلکه برای مسابقات جهانی 2021 گرجستان هم برنامه‌ریزی کرده و هدفگذاری دارد! در حالی‌که عملکرد فنی و او کادرش در 2،‌3 سال گذشته مخصوصاً در مسیر گزینشی بازی‌های المپیک بیانگر شکست و ناکامی او در مسیری است که پیش روی خود و شاگردانش برای موفقیت در المپیک توکیو ترسیم کرده بود.

اگرچه وضعیت مدیریتی و فنی وزنه‌برداری بواسطه نتایج ضعیف و غیرقابل توجیهی که در 2،‌3 سال گذشته (چه در عرصه‌های مختلف همچون رقابت‌های آسیایی، جهانی و بازی‌های آسیایی و چه در پروسه گزینشی المپیک توکیو) برای وزنه‌برداری اتفاق افتاده و در عملکرد این سیستم ثبت شده است، مشخص نیست و هر لحظه ممکن است وزنه‌برداری ایران با تغییرات مدیریتی و فنی گسترده‌ای مواجه شود اما مدیریت فعلی فدراسیون تصمیم گرفته حداقل تا المپیک توکیو با همین فرمانی که حرکت می‌کردند کار را پیش ببرند. بنابراین علی مرادی با دست نزدن به سیستم فنی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان همچنان قرار است با تاکتیک امتحان پس داده محمدحسین برخواه سرمربی فعلی تیم ملی برنامه‌ریزی فنی خود را پیش ببرد. به همین دلیل برخواه همراه با دو وزنه‌بردار المپیکی خود (علی هاشمی و علی داودی) تعدادی از وزنه‌برداران جوان و مدعی را به اردوی خارج از تهران وزنه‌برداری در شهر ساحلی و شمالی رامسر دعوت کرده تا به دور از حواشی کار آماده‌سازی خود را برای حضور در المپیک و پس از آن رقابت‌های جهانی 2021 گرجستان تا اواسط تیرماه در دستور کار قرار دهند.
نکته جالب توجه در برگزاری اردوی مخفیانه وزنه‌برداری در استان مازندران این است که تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان پیش از معرفی اسامی «المپیکی‌ها» به اردوی رامسر رفته بود! اردویی که اگرچه به نظر می‌رسد با استراتژی تشابه شرایط آب و هوایی رامسر و توکیو در فصل تابستان طراحی و تدارک دیده شده است اما حتی اگر کادرفنی با این رویکرد برای ملی‌پوشان المپیکی چنین برنامه‌ای را طراحی کرده است، دلیل دعوت تعدادی دیگر از وزنه‌برداران جوان که گفته می‌شد برای مسابقات جهانی گرجستان در نظر گرفته شدند در این اردوی شمالی چیست؟ زیرا شرایط آب و هوایی گرجستان که دیگر شبیه به رامسر نیست. بنابراین این اردو اگرچه حتی اتفاق خوبی برای وزنه‌برداری باشد اما به طور مثال برای وزنه‌بردارانی که از شهرهای سردسیر با آب و هوای معتدل به این شهر شمالی و ساحلی آمده‌اند قطعاً از نظر رکوردی و تمرینی اتفاق جالب توجه و مساعدی نخواهد بود. حتی ممکن است روی رکورد و سطح آمادگی آنها نیز تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل حتی اگر این اردو سوای آماده‌سازی المپیکی‌ها، برای مسابقات جهانی 2021 گرجستان هم باشد، به نظر کادرفنی باز هم تاکتیک و برنامه‌ریزی درست و منطقی برای رسیدن به مقصود و هدف خود ترسیم و طراحی نکرده است.
به هر ترتیب این اردو با نظر برخواه سوای دعوت از نفراتی که شانس حضور در المپیک را دارند، به اضافه چند وزنه‌بردار جوان و آینده‌دار در رامسر تشکیل شده است. البته قرار بود سهراب مرادی و کیانوش رستمی هم در این اردو به بقیه وزنه‌برداران ملحق شوند که فعلاً این موضوع رخ نداده است. علی داودی و علی هاشمی نماینده‌های ایران در بازی‌های المپیک توکیو به همراه آیت شریفی، امیر عزیزی، میرمصطفی جوادی، رسول معتمدی و محمدمهدی حیاتی در اردوی رامسر حضور دارند. طبق اعلام برخواه این اردو قرار است تا اواسط تیر ماه در رامسر ادامه داشته باشد. پس از اتمام این اردو ملی‌پوشان به تهران بازگشته و تا اعزام تیم به بازی‌های المپیک در پایتخت تمرینات‌شان را دنبال می‌کنند.z7462

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.