چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

گرت ساوتگیت: اسکاتلند را دست کم نمی گیریم؛ کوکا کولا و هاینکن؟ در هر کاری اعتدال لازم است

گرت ساوتگیت: اسکاتلند را دست کم نمی گیریم؛ کوکا کولا و هاینکن؟ در هر کاری اعتدال لازم است

گرت ساوتگیت می گوید تیمش به توانایی های اسکاتلند آگاه است و حریف خود را دست کم نخواهد گرفت

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، انگلیس پس از پیروزی ۱-۰ مقابل کرواسی و اسکاتلند پس از باخت ۲-۰ مقابل جمهوری چک سراغ بازی دوم خود در یورو ۲۰۲۰ می آید. ساوتگیت در نشست خبری پنجشنبه شب خود گفت:

ما باید به درستی رقابت کنیم چون در غیر این صورت کنترل کار از دست ما خارج خواهد شد. تمرکز من روی مشکلاتی قرار داشته است که اسکاتلند با سبک بازی خود می تواند برای ما رقم بزند. ما روی این تمرکز می کنیم که در هر بازی عملکرد بهتری داشته باشیم. درست است که این بازی برای هواداران اهمیت خاصی دارد ولی خب، این بازی هم سه امتیاز دارد و هدف ما صعود کردن است
ساوتگیت سپس در مورد اهمیت رویارویی با اسکاتلند برای بازیکنانش صحبت کرد.

طبیعتا هر بازی که برای انگلیس انجام می دهند برای شان بسیار با ارزش است ولی به عقیده من نسل جدید نسبت به آن رقابت های دیرینه دیدگاه متفاوتی دارد. قدیم رقابت میان انگلیس و اسکاتلند شدیدتر بود ولی حالا خیلی از بازیکنان با هم در سطح باشگاهی دوست هستند. در کل من دوست دارم بازیکنان این بازی را مثل هر بازی دیگری ببینند و نیازی به این نیست که جو خاصی برای آن ایجاد کنیم. 
ساوتگیت همچنین در مورد بازگشت کیرون تیرنی از مصدومیت و کیفیت گروهی اسکاتلند گفت:

به نظرم تیرنی و اندی رابرتسون در سمت چپ زوج خیلی خوبی را تشکیل داده اند. من می دانم که آن ها چند بازیکن خیلی خوب در اختیار دارند. قطعا از آن هایی که در لیگ برتر و در سطح بالایی بازی می کنند شناخت داریم. ما قطعا آن ها را دست کم نمی گیریم ولی همان طور که گفتم، تمرکز ما باید روی کار خودمان قرار داشته باشد.
از ساوتگیت سوال شد چرا مثل کریستیانو رونالدو، پل پوگبا و مانوئل لوکاتلی کاری به نوشیدنی های که مقابل او قرار گرفت نداشته است. ساوتگیت جواب داد:

در ورزش حامیان مالی زیادی داریم که حمایت های مالی آن ها باعث سر پا بودن ورزش می شود. بدون حمایت چنین شرکت هایی، کار ما برای تامین امکاناتی که به آن ها نیاز داریم خیلی سخت می شود. قطعا ما هم به فکر سلامتی مردم کشورمان و پدیده اضافه وزن در آن هستیم و من می دانم اگر اعتدال را در زمینه هر چیزی رعایت نکنیم، برای ما دردسرساز می شود. من نگرانی ها را درک می کنم؛ البته دو نفر اولی که این کار را انجام دادند، دلایل عقلانی متفاوتی برای کار خود داشتند ولی چنین مسائلی همیشه یک بعد بزرگ تر هم دارد.
ساوتگیت در پایان بازی کردن هری مگوایر مقابل اسکاتلند را تایید کرد.

بله، هری فردا مشارکت خواهد داشت. تصمیمی که باید بگیریم این است که آیا باید در ترکیب اصلی باشد ولی واقعا از روند پیشرفتش خوشحال هستیم. او چهار-پنج روز است که بدون مشکل با تیم تمرین کرده است و پس از هر جلسه تمرینی اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.