پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

تذکر یوفا به فدراسیون های اروپایی برای جا به جا نشدن بطری های کوکاکولا و هینیکن

تذکر یوفا به فدراسیون های اروپایی برای جا به جا نشدن بطری های کوکاکولا و هینیکن

بطری آبجوی هینیکن مقابل پل پوگبا بدون الکل بوده اما باز هم یوفا اعلام کرد در صورت مغایرت با عقاید دینی، بازیکنان می توانند بطری ها را بردارند اما در غیر این صورت، چنین حقی ندارند. تاکنون کریستیانو رونالدو، مانوئل لوکاتلی و پل پوگبا این کار را انجام داده اند.

به گزارش ایران ورزشی؛اسپانسرینگ کوکا کولا و هینیکن در رقابت های یورو 2020 دردسرساز شده است. اول از همه، کریستیانو رونالدو هنگام کنفرانس مطبوعاتی بطری های نوشابه کوکاکولا را کنار گذاشت و بطری آب را به جای آن روی میز قرار داد. روز بعد پل پوگبا که مسلمان است، بطری آبجوی هینیکن را از روی میز برداشت و چهره او اصلا راضی به نظر نمی رسید. چهارشنبه نیز مانوئل لوکاتلی که ستاره ایتالیا مقابل سوئیس بود، بطری های کوکا کولا را برداشت و به جای آن بطری آب گذاشت.

به گزارش دیلی میل، مدیر برگزاری رقابت های یورو 2020، مارتین کالن در رابطه با این موضوع گفت:

یوفا به تیم های شرکت کننده یادآور شده که اسپانسرینگ رقابت ها برای ادامه برگزاری رقابت ها امری حیاتی است. احترام به اسپانسرینگ باعث رشد فوتبال در سراسر اروپا و پیشرفت فوتبال زنان و جوانان می شود.
آیا بازیکنان موظف هستند بطری های اسپانسرینگ را جا به جا نکنند؟

آنها از طریق فدراسیون های فوتبال کشورشان موظف به این کار هستند. ما هرگز بازیکنان رو از سوی یوفا به طور مستقیم جریمه نمی کنیم بلکه از طریق فدراسیون فوتبال هر کشور باید تصمیم گیری شود که جریمه در نظر گرفته شود یا خیر. ما قوانینی داریم که از سوی فدراسیون های هر کشور امضا شده و آنها موظف هستند.


آیا به فدراسیون ها اخطاریه داده شده تا با بازیکنان برخورد شود؟

ما به آنها یادآوری کردیم که موظف به رعایت اسپانسرینگ هستند و البته که امکان صدور اخطاریه وجود دارد.
بطری آبجوی هینیکن که توسط پل پوگبا از روی میز جا به جا شد، بدون الکل بوده است اما مارتین کالن به پل پوگبا به خاطر عقایدش حق داد:

ما در این مورد مشکلی نداریم. اگر بطری ها با عقاید دینی بازیکنان مغایرت داشته باشد، مجبور نیستند آنها را روی میز نگه دارند.
به گزارش دیلی میل، هری کین با جا به جا کردن بطری های اسپانسرینگ از روی میز موافق نیست. کاپیتان انگلیس در این مورد گفت:

واضح است که اسپانسرها حق دارند محصول خود را به نمایش بگذارند زیرا پول داده اند. این چیزی نیست که من بخواهم خیلی در موردش فکر کنم. در شبکه های اجتماعی به این موضوع خیلی پرداخته شده اما راستش تمرکز من فقط روی بازی با اسکاتلند است نه یک بطری.
گفتنی است استانیسلاو چرچسوف، سرمربی روسیه برخلاف سایرین بطری کوکاکولا را حین کنفرانس مطبوعاتی باز کرد و آن را نوشید.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.