پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

پدری: هر بار گل اینیستا در فینال جام جهانی را می بینم، مو به تنم سیخ می شود

پدری: هر بار گل اینیستا در فینال جام جهانی را می بینم، مو به تنم سیخ می شود

پدری، هافبک تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا که در طول یک سال از بازیکنی در تیم لاس پالماس در دسته 2 فوتبال اسپانیا به بازیکن فیکس بارسلونا و تیم ملی اسپانیا تبدیل شده است، در مصاحبه ای با موندو دپورتیوو در مورد این مسیر و سایر مسائل صحبت کرد

به گزارش ایران ورزشی، پدری در مورد سالی که برای او گذشت، گفت:

این سال از همان ابتدا برای من پر از سورپرایز بود. انتظار هیچ یک از اتفاقاتی که برای من افتاده را نداشتم. من با آن خیلی طبیعی و با آرامش برخورد کردم. سعی می کنم در زمان حال زندگی کنم و از اتفاقاتی که برای من می افتد لذت ببرم، اتفاقاتی که سریع رخ داده اند اما واقعاً می توان از تمام این تجربیات لذت برد. در 18 سالگی قرار گرفتن در مرکز توجهات ترسناک نیست؟ همان طور که گفتم، سعی می کنم سخت نگیرم. چیزی که من دوست دارم، لذت بردن از فوتبال است.
وقتی فهمیدی که در اولین بازی یورو 2020 قرار است فیکس باشی، انتظارش را داشتی؟

حقیقت این است که نه، انتظارش را نداشتم. من با این تفکر به اینجا آمدم که امیدوارم بتوانم دقایقی در این یورو به میدان بروم و فرصت بازی داشته باشم. وقتی فیکس شدم، به این فکر کردم که باید بازی فوق العاده ای انجام دهم و همان طور که مربی از من خواسته است، در اختیار تیم باشم. بازی با سوئد گلی نداشت، چمن لا کارتوخا بد بود؟ در امر گلزنی باید کمی هم شانس داشته باشی و در آن بازی، ما بدشانس بودیم. چیزی که مهم است این است که موقعیت های زیادی خلق کردیم و توپ را در اختیار داشتیم و اگر این گونه ادامه دهیم، گل ها نیز فرا می رسند. بله، چمن واقعاً بد بود اما این بهانه ای برای تساوی ما نیست.
بعد از بازی مقابل سوئد، بازیکنان بزرگ زیادی چون گری لینه کر، سسک فابرگاس، ریو فردیناند و... عملکردت را تحسین کردند

این که تمام فوتبالیست های خوبی که قبلاً بازی می کردند یا ستاره تیمشان بودند تو را تحسین کنند، باعث افتخار است و به من انگیزه می دهد تا به تلاش روزانه ام برای آماده سازی ادامه دهم تا بیشتر مورد تحسین قرار بگیرم.
فوتبال تو شبیه اینیستا است؟

فکر نمی کنم. من بازی کردن خودم را می بینم و در نتیجه فکر می کنم که نه چون اینیستا الگوی من است و بازی او با من تفاوت های زیادی دارد. به نظرم، او کارهایی انجام داده که من نمی توانم انجام دهم. خوب است که مرا با چنین افرادی مقایسه می کنند اما من باید پدری باشم و کار خودم را انجام دهم.
گل اینیستا در جام جهانی 2010؟

دیوانه کننده بود، من بسیار جوان بودم اما به یاد می آورم که چگونه توپ وارد دروازه شد و هر بار که این گل را تماشا می کنم، مو به تنم سیخ می شود. امیدوارم در سال های فوتبالم بتوانم قهرمان جام جهانی شوم. به نظرت می توانی مانند اینیستا در فینال جام جهانی گل بزنی؟ این یک رویاست. نمی توانم آن را تصور کنم اما امیدوارم که چنین اتفاقی رخ دهد.
من باید خیلی قدردان کومان باشم. او خیلی روی من ریسک کرد و اعتماد به نفس زیادی به من داد. این که کومان می ماند، خبر خوبی است. و ماندن مسی؟ امیدوارم او بماند. در این مورد با او صحبت نکرده ام. این تصمیم بر عهده اوست. آیا رئال مادرید را بدون سرخیو راموس تصور می کردی؟ حقیقت این است که نه، فکر می کردم او در رئال مادرید می ماند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.