پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

لوئیز انریکه: با 40 بازی ملی، تنها داوید ویا و هری کین آمار بهتری نسبت به موراتا دارند

لوئیز انریکه: با 40 بازی ملی، تنها داوید ویا و هری کین آمار بهتری نسبت به موراتا دارند

لوئیز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی فردا مقابل لهستان حاضر شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گـل، لوئیز انریکه در صحبت های پیش از بازی ابتدا راجع به انتقاد هایی که از آلوارو موراتا می شود، گفت:

او خوب کار می کند، ما هر هفته چیزهایی به آلوارو یاد می دهیم و او با لبخندی بر لب تلاش می کند و نگرش درستی دارد. ما کاملاً به موراتا اعتماد داریم. مربیان اطلاعاتی دارند که خبرنگاران و هواداران ندارند. من چیزهایی در موردش گفته ام تا اعتماد به نفس بگیرد، اما به خاطر این است که او کارهای مهم زیادی هم برای تیم انجام داده است. با 41 بازی برای اسپانیا (19 گل)، تنها داوید ویا آمار گلزنی بهتری نسبت به او دارد. بازیکنان اسطوره ای مثل رائول گونزالس و فرناندو تورس با این تعداد بازی ملی، آمار کمتری داشتند. از طرفی دیگر، اگر با آمار جهانی مقایسه کنیم، با این تعداد بازی ملی، تنها یک بازیکن بیشتر از او گلزنی کرده و آن هم هری کین است؛ نه حتی ام باپه، گریزمان، لوکاکو... آمار او خوب است اما مسئله مهم تری که وجود دارد، عملکردی است که من در تمرینات از او می بینم.
استفاده از زوج جرارد مورنو - موراتا در خط حمله
ما تیمی هجومی هستیم و مسئولیت گلزنی تنها بر دوش یک بازیکن نیست. ما 4 بازیکن اسپانیایی با بیشترین آمار گلزنی را دعوت کرده ایم و همگی می توانند بازی کنند.
بازگشت سرخیو بوسکتس
او برای ما بازیکن بسیار مهمی است. او همیشه درون زمین یک نقطه مرجع است و کاپیتان ماست. او به تنهایی در خانه تمرین می کرد اما در شرایط جسمانی فوق العاده ای است. همراه با کادر فنی وضعیت او را ارزیابی خواهم کرد. در ترکیب تیم خواهد بود، اما بهترین مسئله بازگشت اوست.
هو شدن موراتا
شما فقط چیزی را خواهید دید که روی آن تمرکز کرده اید. من بیشتر روی تشویق هایی که در آغاز نیمه دوم انجام شد تمرکز کرده ام. هواداران در سویا پر شور هستند و هیچ شکی در این خصوص نداریم.
جدایی سرخیو راموس از رئال مادرید
من به این سوال جواب نخواهم داد، و وظیفه من نیست که در مورد تیم باشگاهی او قضاوت کنم که باید در این تیم باشد یا جایی دیگر. بازیکنان پا به سن می گذارند. فقط می توانم برای او در آینده آرزوی موفقیت کنم، تا در باشگاهی که بازی خواهد کرد موفق باشد. بهترین ها را برای او می خواهم. در کنفرانس مطبوعاتی پیش از چنین مسابقه ای، باید روی مسائل ورزشی تمرکز کنید.
بازی مقابل لهستان به عنوان فینال
این بازی دوم گروهی است، که همیشه این حس را می دهد که شاید اتفاقی رخ دهد. تا بازی آخر تکلیف هیچ چیز مشخص نخواهد شد. در مورد هیچ مسابقه ای گمانه زنی نخواهیم کرد. ما سختی ها را در نظر می گیریم، و ممکن است بازی پیچیده تر شود، اما واقعاً می خواهیم که شادی را برای خودمان و هواداران به ارمغان بیاوریم.
مقایسه آمار جرارد مورنو با لواندوفسکی
او آمار فوق العاده ای دارد، و خوشحالم که در کنار ما حاضر است. در خصوص لواندوفسکی، ما اطلاعاتی به تیم می دهیم، اما در این مواقع، در نظر می گیریم که بهترین راه حل جلوگیری از رسیدن توپ به بهترین بازیکن حریف است. باید به صورت تیمی مقابل او دفاع کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.