سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آنفالو شدن 400هزار نفری تا ساختن هشتگ علیه خلیل‌زاده

از عرش به فرش برای پسر شجاع!

از عرش به فرش برای پسر شجاع!
سپهر خرمی
سپهر خرمی

شجاع خلیل‌زاده شاید فکرش را نمی‌کرد که بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا تبدیل به سوژه اصلی هواداران در بُعد منفی شود چرا که او در کنار سیدجلال حسینی برای نسل جدیدی‌ها تبدیل به نماد تعصب شده بود.

سپهر خرمی / ایران ورزشی: شجاع خلیل‌زاده شاید فکرش را نمی‌کرد که بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا تبدیل به سوژه اصلی هواداران در بُعد منفی شود چرا که او در کنار سیدجلال حسینی برای نسل جدیدی‌ها تبدیل به نماد تعصب شده بود.

کافی است چند ثانیه وقت بگذارید و در بخش «سرچ اینستاگرام» نام شجاع خلیل‌زاده را بنویسید؛ بیش از چهل فن پیج برای این بازیکن ساخته شده که هر کدام به طور میانگین بالاتر از بیست هزار فالوئر یا دنبال‌کننده دارند. کمتر بازیکنی به طور قطع در دنیا پیدا می‌کنید که در اینستاگرام بیش از چهل فن پیج داشته باشد. به طور مثال مانوئل نویر دروازه بان تیم بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان که سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی را در کارنامه دارد و در حال حاضر با اقتدار بهترین سنگربان دنیا محسوب می شود فقط سه فن‌پیج از داخل آلمان برای او درست شده است و سایر فن پیج ها به زبان هایی به جز آلمانی است که از او حمایت می‌کنند! این تفاوت نگاه در قامت هواداری باعث شد تا باشگاه بایرن مونیخ تحت فشار هوادار با سنگربان شماره یک تیم ملی آلمان مذاکره نکند و در فضایی آرام با او گفت وگو کند باوجود اینکه نوبل نیز به تازگی به عضویت این تیم در آمده بود و نویر نیز ناراحتی هایی در این زمینه داشت.

در باشگاه پرسپولیس اما شرایط متفاوت بود. شجاع خلیل زاده باوجود داشتن قرارداد بیش از سه بار به ساختمان باشگاه مراجعه کرد و با استفاده از فشار فضای مجازی، باشگاه را تحت فشار افزایش رقم قرارداد خود رو به رو ساخت که «من باید همانند سایر بازیکنان دریافتی داشته باشم». مووضوعی که نباید فراموش کرد جایی است که شجاع بیش از 92 درصد دریافتی مالی از باشگاه داشت!

نکته تامل برانگیز جایی بود که مدافع تازه ملی پوش شده سرخ ها با سوال زانیار دلیری (خبرنگار) رو به رو شد که آیا برای فسخ قرارداد به باشگاه امده اید؟ گفت «فدات شم من قرارداد دارم کجا برم؟» در ادامه زانیار دلیری از او پرسید که آیا برای افزایش رقم قرارداد به ساحتمان باشگاه آمدید که او باز هم تکذیب کرد! با این حال چند روزی گذشت و مشخص شد که شجاع خلیل زاده نسبت به تمدید قراردادی که خود زیر برگه را امضا کرده پایبند نبوده و خواهان افزایش قراردادش است. اتفاقی که شاید فقط در ایران با همراهی هوادارها مواجه می شود!

با این حال شجاع و باشگاه به تفاهم نرسیدند و او به صورت یک طرفه قراردادش را فسخ کرد و به الریان رفت. هواداران پرسپولیس که حس منفی نسبت به این موضوع پیدا کرده بودند به صورت گسترده شروع به آنفالو کردن این بازیکن کردند طوری که فقط در عرض دو روز بیش از 400 هزار نفر این بازیکن را آنفالو کردند و وقتی بنر بوسیدن لوگو الریان توسط شجاع منتشر شد این آنفالو کردن ها به اوج خود رسید. گفتنی است حتی رکورد تعداد کامنت در صفحه رسمی باشگاه الریان شکست و بیش از 10 هزار کامنت در نقد رفتار خلیل زاده منتشر شد که باعث تعجب هواداران این باشگاه قطری شده بود. بحران برای شجاع آنقدر زیاد شده بود که حتی کریم باقری دستیار یحیی گل محمدی را نیز از صفحه شخصی خود در اینستاگرام آنفالو کرد و چند بازیکن نیز به دلیل این رفتار و نوع انتقال، علیه او موضع تندی گرفتند.

شجاع که روزگاری نماد تعصب باشگاه پرسپولیس بود، به طور قطع از لحاظ مالی سود خوبی از این انتقال کرد  اما قطعا آینده‌ای که می‌توانست با باشگاه پرسپولیس و در فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد را از دست داد؛ البته اگر هواداران پرسپولیس فراموشکار نباشند...

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.