سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

پر شدن خلا سوارز در بارسلونا بعد از یک سال

پر شدن خلا سوارز در بارسلونا بعد از یک سال

به نظر می رسد با جذب دیپای و آگوئرو، سران بارسلونا توانسته باشند جای خالی سوارز در نوک پیکان خط حمله را پر کنند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دیپورتیوو، سال گذشته بود که سران بارسلونا تصمیم گرفتند به همکاری با لوئیس سوارز، مهاجم اروگوئه ای و گلزن خود پایان دهند و در نهایت این بازیکن با چشمانی اشک بار نیوکمپ را ترک کرد تا به اتلتیکومادرید برود و قهرمانی در لالیگا را به همراه این تیم تجربه کند. هدف از کنار گذاشتن لوئیس سوارز و تعدادی دیگر از بازیکنان تیم اصلی بارسا، جوانگرایی تیم اعلام شد و اگر چه کنار گذاشتن مهاجم اروگوئه ای قدم موثری برای جوانگرایی تیم بود اما آبی و اناری ها را در زمین مسابقه دچار مشکل کرد.

لوئیس سوارز بازیکنی بود که فصلی 25 گل به طور متوسط برای بارسلونا به ثمر می رساند و با جدایی او، بازیکنی با این خصوصیت جذب نشد تا تیم کومان در فصل گذشته مشکل گلزنی را به طور جدی احساس کند. حال به نظر می رسد که این خلا با به خدمت گرفتن سرخیو آگوئرو  و ممفیس دیپای پر شده است.

سران بارسلونا بر این باروند که با جذب این دو بازیکن ضعف خط حمله تیم در فصل گذشته این بار گریبان گیر بارسلونا نخواهد شد. آگوئرو اگر چه در فصل آخر حضورش در منچسترسیتی تنها 6 گل زد اما باید به این نکته هم توجه داشت که او بخش اعظم فصل گذشته را مصدوم بود و به ندرت به میدان می رفت. اگر نگاهی به آمار کلی این مهاجم در سیتی بیاندازیم، مهاجم جدید بارسلونا توانسته بود فصلی 26 گل  به طور میانگین برای سیتی بزند. ممفیس دیپای هم فصل گذشته در کنار لیون توانست 22 بار دروازه حریفان را باز کند که عدد قابل توجهی محسوب می شود.

ترکیب این دو نفر در کنار گریزمان، دمبله، مسی و فاتی می تواند تعداد گل های مورد نیاز رونالد کومان را تامین و خلایی را که بارسا به مدت یک فصل با آن درگیر بود را بر طرف کند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.