شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

توضیحات AFC به فدراسیون ها در خصوص نحوه استفاده از VAR

توضیحات AFC به فدراسیون ها در خصوص نحوه استفاده از VAR

AFC نامه ای را برای فدراسیون ها ارسال کرده و به آن ها توضیحاتی در خصوص نحوه استفاده از کمک داور ویدیویی در بازی های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ارائه کرده است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای ضمن اعلام استفاده از VAR در مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر در منطقه آسیا، پروتکل و راهنمای مربوط به این سیستم را برای فدراسیون‌های صعود کرده به این مرحله ارسال کرد.

در این نامه تاکید شده کمک داور ویدیویی طبق پروتکل و راهنمای فیفا و با تایید IFAB است و اجرای آن بر اساس بالاترین استاندارد خواهد بود.

پس از مشخص شدن نتیجه قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی در مورخ یکم جولای 2021، کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون‌های واجد شرایط و ورزشگاه‌های نامزد شده آنها را جهت بررسی حداقل نیازهای نصب VAR مورد ارزیابی و بازرسی قرار خواهد داد.

برای فدراسیون‌هایی که از سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ داخلی خود استفاده نمی‌کنند، AFC امکان اجرای VAR را از سوی تامین‌کننده اصلی این سیستم ارزیابی می‌کند. اگر به هر دلیلی مشخص شود امکان استفاده از این سیستم از سوی فدراسیون میزبان امکانپذیر نیست، استفاده از VAR در مسابقه خانگی از سوی فدراسیون مربوطه درنظر گرفته نمی‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.