شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

خوان لاپورتا: منچستریونایتد و لیورپول موسسان واقعی سوپرلیگ اروپا بودند

خوان لاپورتا: منچستریونایتد و لیورپول موسسان واقعی سوپرلیگ اروپا بودند

خوان لاپورتا توضیحات کاملی را در خصوص سوپرلیگ اروپا ارائه کرده است

به گزارش ایران ورزشی، حدود 2 ماه از ماجرای داغ سوپرلیگ اروپا می گذرد؛ جایی که 12 تیم بزرگ تصمیم گرفتند یک لیگ مستقل به پا کنند. یوفا از همان ابتدا مخالفت جدی با این ایده داشت و در نهایت هم توانست پس از یک جنگ تمام عیار رسانه ای که پای سیاستمداران هم به آن باز شد، جلوی شکل گیری این تورنمنت را بگیرد؛ نتیجه این شد که 6 تیم انگلیسی (منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول، آرسنال، چلسی، تاتنهام)، 2 تیم ایتالیایی (میلان و اینتر) و 1 تیم اسپانیایی (اتلتیکو مادرید) از سوپرلیگ اروپا خارج شدند. در حال حاضر 3 باشگاه بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس همچنان در سوپرلیگ اروپا حضور دارند و به آن پایبند هستند. یوفا قرار بود که این 3 باشگاه را جریمه و از لیگ قهرمانان اروپا اخراج کند اما حکم دادگاه عالی سوئیس باعث شد این نهاد، تمام اقدامات انضباطی خود را متوقف کند. هیچ کدام از تیم های سوپرلیگی در حال حاضر مشکلی برای شرکت در لیگ قهرمانان اروپا ندارند. خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا در نشست اعضای باشگاه، صحبت هایی را در خصوص سوپرلیگ و ماجرایی که پیش آمد، انجام داد.

یوفا ما را به اخراج از لیگ قهرمانان اروپا تهدید کرد اما آنها حالا دست از اقدامات انضباطی خود کشیده اند و نام ما را به فهرست تیم های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا اضافه کرده اند. پروژه سوپرلیگ همچنان زنده است و باشگاه ما قرار نیست به خاطر حضور در این تورنمنت جریمه ای بپردازد و یا از کسی عذرخواهی کند.
یوفا باید چه کار کند؟ آنها باید عذرخواهی کنند، از ما طلب بخشش کنند و خسارت بدهند. وضعیت کنونی یک انحصار است. دوران جدیدی آغاز شده است و ما می خواهیم شرایط را تغییر دهیم، قدرت این کار را هم داریم، کمی زمان می برد اما قطعا این دوران جدید آغاز خواهد شد. باشگاه های انگلیسی نیروی محرکه تورنمنت بودند و تحت فشار یوفا دچار وحشت شدند. به نظرم آنها حالا که عقب نشینی یوفا را می بینند، از ترک سوپرلیگ پشیمان شده اند. به محض دریافت چراغ سبز از دادگاه، بزرگترین تورنمنت دنیای ورزش را ایجاد خواهیم کرد و همه می خواهند که به ما بپیوندند. مبنای سوپرلیگ شایسته سالاری و همبستگی خواهد بود. منچستریونایتد و لیورپول موسسان واقعی سوپرلیگ اروپا بودند. ما در حال مذاکره با باشگاه هایی هستیم که مجبور به خروج از سوپرلیگ شدند. ما در حال تغییر فرمت و بهبود آن هستیم.
عجب تصادفی! برخی از باشگاه هایی که یک دولت مالکیت آنها را بر عهده دارد و سوپرلیگ اروپا را رد کردند، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در حال خرج کردن هستند و آنها تصادفا توانایی این را دارند که دستمزدی 2 تا 3 برابر پیشنهاد ما به بازیکنانی که به آنها علاقه داریم پیشنهاد کنند! قابل انتظار است که این دست از باشگاه ها با سوپرلیگ مخالف باشند چون این تورنمنت به باشگاه های عادی این اجازه را می دهد که از لحاظ اقتصادی در شرایط سالمی قرار بگیرند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.