یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رابین گوزنس؛ از ناکامی در راه افسری پلیس تا تبدیل شدن به قهرمان آلمان

رابین گوزنس؛ از ناکامی در راه افسری پلیس تا تبدیل شدن به قهرمان آلمان

مسیر زندگی رابین گوزنس به شکل جالب توجهی تغییر کرد

به گزارش ایران ورزشی؛رابین گوزنس، مدافع چپ 26 ساله آتالانتا و تیم ملی آلمان توجه بزرگ ترین تیم های دنیا چون بارسلونا و یوونتوس را به خود جلب کرده است. تا یک سال پیش، در آلمان او تقریبا یک غریبه بود اما حالا در سطح یک قهرمان ملی است. نمایش خیره کننده گوزنس مقابل پرتغال و کریستیانو رونالدو توجهات را حسابی به سمت او جلب کرده است.

هولگر گوزنس، پدر این ملی پوش آلمانی در مصاحبه با اشپوکس از تغییر مسیر دوران کاری پسرش گفت:

رابین نزدیک بود یک افسر پلیس شود. او به خاطر اختلاف 0.5 میلی متری اندازه پاهایش نتوانست در آزمون افسری ایالت راین وستفالیا قبول شود اما در ایالت راینلند فالتس توانست آزمون اول را با موفقیت پشت سر بگذارد. من به او گفتم می توانی سال آینده افسر پلیس شوی.
با این حال رابین گوزنس در سال 2012 فوتبال حرفه ای اش را در باشگاه ویتسه آرنهم هلند شروع کرد. پدر گوزنس در این باره می گوید:

تجربه بازی در هلند و ویتسه، نقطه عطف زندگی رابین بود.
پس از یک سال حضور در تیم اصلی ویتسه، گوزنس در سال 2015 راهی هراکلس آلملو در هلند شد و توانست با داشتن ثبات بیشتر در لیگ هلند، توجه آتالانتا را جلب کند. او تا به امروز در آتالانتا توانسته در 149 بازی، 27 گل و 20 پاس گل ثبت کند. یواخیم لوو مزد زحمات گوزنس را با فیکس کردن او در یورو 2020 داده است و این مدافع چپ مانشافت در 9 بازی ملی توانسته 2 گل به ثمر برساند.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.