دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نیکخواه، عبادی‌پور، پاکدامن یا میرهاشم

شانزدهمین پرچمدار چه کسی است؟

شانزدهمین پرچمدار چه کسی است؟

در فاصله یک ماه مانده به افتتاحیه و مراسم رژه المپیک توکیو، یکی از معدود مسائلی که درباره کاروان ایران تعیین تکلیف نشده و به تصمیم‌گیری منجر نشده است، پرچمدار کاروان ایران است. البته که مراسم افتتاحیه این دوره بازی‌های المپیک به خاطر اقدامات ضد کرونایی در نظر گرفته شده کاملاً متفاوت از دیگر ادوار بازی‌ها برگزار خواهد شد اما به هر ترتیب مراسم رژه برای تمام کشورها برگزار و پرچمدار در رأس آنها خواهد بود.

به گزارش ایران ورزشی؛در فاصله یک ماه مانده به افتتاحیه و مراسم رژه المپیک توکیو، یکی از معدود مسائلی که درباره کاروان ایران تعیین تکلیف نشده و به تصمیم‌گیری منجر نشده است، پرچمدار کاروان ایران است.
البته که مراسم افتتاحیه این دوره بازی‌های المپیک به خاطر اقدامات ضد کرونایی در نظر گرفته شده کاملاً متفاوت از دیگر ادوار بازی‌ها برگزار خواهد شد اما به هر ترتیب مراسم رژه برای تمام کشورها برگزار و پرچمدار در رأس آنها خواهد بود. در مراسم افتتاحیه این دوره، تنها ۱۰ ورزشکار از هر کشور در مراسم حضور خواهند داشت. این موضوع یکی از عوامل تأثیرگذار در تصمیم مدیران ورزش کشور برای تعیین پرچمدار کاروان المپیک خواهد بود.
در واقع با لحاظ کردن این مسأله و همچنین زمانبندی اعزام تیم‌های ورزشی کشورمان به توکیو، نسبت به انتخاب پرچمدار تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.
اولین گروه از ورزشکاران ایران ۲۶ تیرماه تهران را به مقصد توکیو ترک می‌کنند. والیبال، شمشیربازی، تنیس روی میز، تیراندازی و تیروکمان رشته‌هایی هستند که ورزشکاران‌شان در قالب این گروه راهی محل برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ می‌شوند. بسکتبال هم در قالب دومین گروه ۲۷ تیرماه به توکیو اعزام خواهد شد.
با در نظر گرفتن این جدول زمانبندی، گزینه‌های مورد نظر برای پرچمداری کاروان ایران در المپیک انتخاب شده‌اند.
بسکتبال، والیبال، شمشیربازی و تکواندو رشته‌هایی هستند که قرار است پرچمدار این دوره از بازی‌های المپیک از میان ورزشکاران اعزامی آنها به توکیو انتخاب شوند.
گزینه‌های مورد نظر عبارتند از: صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال، میلاد عبادی‌پور کاپیتان دوم تیم ملی والیبال، علی پاکدامن عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر و میرهاشم حسینی عضو تیم ملی تکواندو چهار انتخاب نهایی برای پرچمداری کاروان ایران هستند که قرار است طی عصر امروز یکی از آنها انتخاب شود.
در میان این چهار نفر، تنها صمد نیکخواه بهرامی سابقه پرچمداری داشته و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو پرچمدار کاروان اعزامی ایران بود.
در این دوره بالاخره مدیران ورزش از احساس اجبار برای استفاده از زنان ورزشکار به عنوان پرچمدار خلاص شده و پس از چندین دوره دادن پرچم به دست زنان، این بار قطعاً یکی از مردان ورزشکار پیشقراول رژه 10 نفره ایران خواهد بود.
گزینه‌های مورد نظر برای پرچمداری کاروان ایران در المپیک توکیو نتیجه جمع‌بندی مدیران کمیته ملی المپیک و اعضای هیأت اجرایی این کمیته است که قرار است در نشست ستاد عالی به بحث و بررسی گذاشته شود تا در مورد انتخاب یکی از آنها جمع‌بندی حاصل شود.
این نشست امروز و از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به ریاست مسعود سلطانی‌فر در محل وزارت ورزش برگزار می‌شود.
گزینه‌ای که فردا به عنوان پرچمدار کاروان ورزش ایران انتخاب می‌شود، هفدهمین پرچمدار ایران در ادوار مختلف این بازی‌ها خواهد بود. محمود نامجو تنها ورزشکار ایرانی است که در دو دوره بازی‌های المپیک، پرچمدار کاروان ایران بوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.