دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

قبل از هفت خوان لیگ، پرسپولیس دوباره بی‌دفاع شد

ذخیره‌ای برای چپ، راست و مرکز دفاع نیست!

ذخیره‌ای برای چپ، راست و مرکز دفاع نیست!
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

سوپرجام تمام شد و حالا پرسپولیس برای هفت مبارزه نفسگیر، حساس و تعیین‌کننده لیگ که برای کادر فنی حکم هفت خوان قهرمانی را دارد آماده می‌شود. با وجود اینکه در این باشگاه مثل باشگاه رقیب خبری از دعوای بازیکنان و کادر فنی با مدیرعامل نیست و هوادارانش جلوی مجلس تجمع نمی‌کنند اما به اندازه کافی مشکل دارند.

به گزارش ایران ورزشی؛سوپرجام تمام شد و حالا پرسپولیس برای هفت مبارزه نفسگیر، حساس و تعیین‌کننده لیگ که برای کادر فنی حکم هفت خوان قهرمانی را دارد آماده می‌شود. با وجود اینکه در این باشگاه مثل باشگاه رقیب خبری از دعوای بازیکنان و کادر فنی با مدیرعامل نیست و هوادارانش جلوی مجلس تجمع نمی‌کنند اما به اندازه کافی مشکل دارند. مشکلات فنی و غیر فنی که در رقابت قهرمانی با سپاهان و مسابقاتی که هر کدام‌شان حکم فینال را دارند می‌تواند مشکل‌ساز باشد و در حکم دست‌اندازی برای رسیدن به جام عمل کند. پرسپولیس جمعه یعنی فقط دو روز دیگر باید در رفسنجان مقابل مس اولین بازی از هفت مسابقه باقی‌مانده فصل را برگزار کند اما درست مثل بازی سوپرجام که یحیی تیم نصفه‌اش را جمع و جور کرد و به میدان فرستاد باز هم مشکلاتی وجود دارد که باعث می‌شود این تیم با شرایطی غیرطبیعی آماده گذشتن از خوان اول شود.

ملی پوش‌ها خسته و ناآماده‌اند
بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس در فاصله کوتاهی از بازی سوپرجام به تمرینات تیم اضافه شدند اما عملکرد جالبی در بازی مقابل تراکتور نداشتند. البته شرایط کیفی سرلک و نوراللهی بهتر از کنعانی و ترابی بود اما یحیی به بهترین فرم بازیکنان تعیین‌کننده‌اش در بازی‌های بعدی نیاز دارد.
ترابی و کنعانی در اثر تزریق دوز دوم واکسن کرونا شرایط خوبی قبل از بازی سوپرجام نداشتند و البته خستگی تمرینات، سفرها و بازی‌های تیم ملی روی کیفیت کار آنها تأثیر گذاشته بود. با این حساب کادر فنی پرسپولیس چاره‌ای ندارد جز اینکه با شرایط آنها کنار بیاید و امیدوار باشد شرایط آنها بهتر از بازی تراکتور و نزدیک به خودشان باشد.

مصدومیت سیامک از چپ به راست!
بعد از مصدومیت کامیابی‌نیا و امیری در اردوی تیم ملی حالا سیامک نعمتی و عیسی آل‌کثیر هم به تعداد مصدومان پرسپولیس اضافه شده و بازی جمعه را از دست داده‌اند.
نعمتی در بازی با سپاهان از ناحیه کتف چپ مصدوم شد. آن زمان اعلام شد کپسول کتف او پاره شده اما این بازیکن در دربی بازی کرد هر چند با درد کتف شرایط خوبی نداشت و حتی قادر به پرتاب اوت نبود تا جایی که بعد از یک پرتاب مجبور شد بین دو نیمه از زمین بیرون بیاید و تا همین بازی تراکتور برای تیمش به میدان نرفت. حضور نعمتی در میدان سوپرجام آن هم بعد از چیزی حدود 37 روز به 5 دقیقه هم نکشید و این بار او از ناحیه کتف راست مصدوم شد و گفته می‌شود دوباره کپسول کتفش پاره شده است. ظاهراً این بازیکن دو هفته در اختیار کادر فنی نخواهد بود و حداقل سه بازی بعدی تیمش را از دست داده است.

عیسی امروز منتظر تصمیم پزشک
عیسی آل‌کثیر که با مهارت و کیفیت فوق‌العاده‌ای گل برتری پرسپولیس در سوپرجام را زد در همان بازی به خاطر مصدومیت انگشت دست صدمه دید و تعویض شد. آل‌کثیر در برخورد با هادی محمدی مدافع میانی تراکتور آسیب دید و اتفاقاً بشدت از محمدی عصبانی شد اما بعد از بازی مشخص شد انگشت کوچک دست او شکسته و برایش مشکل‌ساز شده است.
حالا مصدومیت مهاجم آماده و گلزن پرسپولیس حضور او در بازی جمعه را به خطر انداخته اما شاید این بازیکن با آتل گرفتن و فیکس کردن انگشت کوچکش بتواند در رفسنجان بازی کند. لبته این اتفاق منوط به اجازه پزشک است. قرار است امروز عیسی به پزشک معالجش مراجعه کند و نظر او را جویا شود اما یادمان باشد آل‌کثیر در لیگ قهرمانان 2020 هم با انگشت پای آسیب‌دیده بازی کرد و برای تیمش گل زد پس شاید تحت هر شرایطی جمعه بازی کند. چنانچه عیسی مجوز بازی نگیرد شهریار مغانلو به ترکیب اصلی خواهد رسید اما او به خاطر مصدومیت تا حدودی از نظر بدنی عقب افتاده و شاید نتواند بهترین کیفیتش را نشان دهد.

وضعیت نامشخص فرشاد فرجی
فرشاد فرجی به خاطر درگیری‌های دقایق آخر بازی دربی هم از داور کارت قرمز گرفت هم با حکم کمیته انضباطی محروم شد. او بازی با ذوب‌آهن و تراکتور را به خاطر محرومیت ناشی از اخراج و یک جلسه محرومیت انضباطی از دست داد اما هنوز مشخص نیست که می‌تواند در بازی جمعه مقابل مس حاضر باشد یا نه. پیش از این کمیته استیناف با تأیید آرای کمیته انضباطی اعلام کرده بود فرجی دو جلسه محروم است که یک جلسه آن تعلیقی است و این تناقض شبهاتی را برای کادر فنی پرسپولیس ایجاد کرد تا آنها از باشگاه بخواهند در این خصوص از سازمان لیگ استعلام بگیرند. در این باره مکاتبات لازم از سوی باشگاه پرسپولیس صورت گرفته اما تا دیروز جوابی نیامده بود تا وضعیت بازی کردن یا محرومیت فرجی مبهم باقی بماند.

چالش چمن مصنوعی با یک جلسه تمرین
پرسپولیس باید در چمن مصنوعی ورزشگاه رفسنجان مس را شکست دهد که این مهم بخصوص در فصل گرم سال کار بسیار دشواری است و می‌تواند یک چالش بزرگ برای کادر فنی و بازیکنان باشد. پرسپولیس با در نظر گرفتن شرایط زمین چمن ورزشگاه رفسنجان قصد دارد امروز یک جلسه تمرینی در زمین چمن مصنوعی برگزار کند. قاعدتاً سرخ‌ها باید در ورزشگاه خانگی و کمپ پرسپولیس در درفشی‌فر این جلسه تمرین را برگزار می‌کردند اما کیفیت چمن مصنوعی این ورزشگاه آنقدر پایین است که احتمالاً تمرین در زمین دیگری برگزار شود.

بدون مدافع ذخیره روی نیمکت
پرسپولیس در شرایطی مقابل تراکتور بازی کرد که اگر در جریان بازی کنعانی‌زادگان یا سیدجلال مصدوم می‌شدند مدافع میانی ذخیره‌ای روی نیمکت حضور نداشت تا به میدان بیاید. این شرایط شاید در بازی جمعه هم برقرار باشد و اگر محرومیت فرجی تمام نشده باشد با در نظر گرفتن مصدومیت کمال، هیچ مدافع میانی روی نیمکت نیست و در شرایط حاد یحیی باید روی محمد شریفی یا میلاد سرلک، هافبک‌های تدافعی‌اش به عنوان مدافع میانی حساب باز کند!
این کمبود در خصوص کناره‌های خط دفاع نیز مصداق دارد. در دفاع راست مهدی شیری تنها گزینه است و سیامک نعمتی به لیست راه نخواهد یافت. در دفاع چپ نیز همین وضعیت در مورد سعید آقایی صدق دارد و با مصدومیت وحید امیری، تنها علی شجاعی گزینه بازی در آن پست خواهد بود که در اصل مدافع نیست ضمن اینکه آمادگی بدنی بالایی ندارد. در واقع چنانچه حین بازی جمعه مشکلی برای مدافعان میانی و کناری پرسپولیس ایجاد شود و آنها قادر به ادامه حضور در میدان نباشند کار یحیی و کادرش برای وصله پینه کردن ترکیب بسیار دشوار خواهد شد.

گلر ذخیره هم ندارند
با وجود اینکه مسئولان باشگاه پرسپولیس هفته گذشته چند بار اعلام کردند در مورد بوژیدار رادوشوویچ و بازگشت او به تمرینات اخبار خوشی خواهند داد اما همچنان خبری از گلر کروات پرسپولیس نیست. حالا غیبت این دروازه‌بان در تمرینات به دو هفته رسیده و او بعد از بازی سوپرجام دیدار با مس رفسنجان را هم از دست داده است. بدتر اینکه باشگاه درباره این دروازه‌بان و اینکه بالاخره تکلیفش چه خواهد شد شفاف‌سازی نمی‌کند و در این شرایط فقط تیم و کادر فنی هستند که زجر می‌کشند و آسیب می‌بینند چرا که پرسپولیس بدون دروازه‌بان ذخیره مطمئن به رفسنجان خواهد رفت و اگر در جریان مسابقه مشکل حادی برای حامد لک به وجود بیاید یحیی باید به امیرمحمد یوسفی گلر جوان و بی تجربه خود میدان دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.