سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

صلاحم در این بود از تیم ملی و کاراته فاصله بگیرم

هروی: فعلاً عجله‌ای برای بازگشت ندارم

هروی: فعلاً عجله‌ای برای بازگشت ندارم
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

مثل ماه‌های قبل خیلی تمایلی به مصاحبه و گفت‌وگو ندارد ولی ناراحتی و دلخوری‌اش از برخی تغییر و تحولات مدیریتی بوجود آمده در کاراته ایران را هم نمی‌تواند نادیده بگیرد.

به گزارش ایران ورزشی؛مثل ماه‌های  قبل خیلی تمایلی به مصاحبه و گفت‌وگو ندارد ولی ناراحتی و دلخوری‌اش از برخی تغییر و تحولات مدیریتی بوجود آمده در کاراته ایران را هم نمی‌تواند نادیده بگیرد. خیلی در مورد دلایل کناره‌گیری و جدایی غیرمنتظره‌اش از تیم ملی کاراته ایران در آستانه اعزام کاروان کشورمان به بازی‌های المپیک 2021 توکیو گلایه یا حرفی به زبان نمی‌آورد اما از واکنش سریع او به حضور دوباره محسن آشوری به عنوان نایب رئیس جدید فدراسیون می‌توان دریافت که سرمربی موفق تیم ملی کاراته دل خوشی از بازگشت دوباره پدرخوانده کاراته در پست نایب رئیسی فدراسیون ندارد! به همین دلیل و به قول خود سیدشهرام هروی او صلاح کار خودش را در این دیده که فعلاً با این شرایط از کاراته و تیم ملی فاصله بگیرد. نکته جالب توجه در این ماجرا، واکنش سریع مسئولان کمیته ملی المپیک به بحران دردسرسازی است که در آستانه المپیک برای یکی از موفق‌ترین رشته‌های اعزامی به توکیو پیش آمده است. مسئولان کمیته گویا به سرعت با برگزاری جلسه‌ای ویژه از مسئولین کاراته خواستند تا حواشی و مشکل ایجاد شده را حل کرده و شرایط مساعدی را برای بازگشت سرمربی تیم ملی کاراته ایران فراهم آورند. به هر روی باید منتظر ماند و دید که آیا با حذف دوباره آشوری از رأس هرم مدیریتی، شرایط برای بازگشت هروی به تمرینات المپیکی کاراته فراهم می‌شود یا برنامه دیگری برای خروج از این بحران برای کاراته ایران ترسیم خواهد شد.

بچه نیستم قهر کنم، صلاح نبود فعلاً در کاراته باشم
سید شهرام هروی سرمربی موفق و خوشفکر تیم ملی کاراته کشورمان در پاسخ به این سؤال که چرا به یکباره بعد از مسابقات جهانی فرانسه و شروع تمرین المپیکی‌های این رشته از اردوی تمرینی خارج شده و قید سرمربیگری تیم ملی را زده است می‌گوید: «من قید سرمربیگری را نزدم. بچه هم نیستم بخواهم سر هر چیزی قهر یا آشتی کنم. فقط بواسطه شرایطی که پیش آمده صلاح خودم را در این دیدم که کنار تیم ملی نباشم.
شاید اینطور بهتر باشد. من ذهنم را باید برای موفقیت شاگردانم در المپیک متمرکز کنم، بنابراین دیگر حوصله این را نداشتم بخواهم دنبال حاشیه و یکسری موارد حاشیه‌ای باشم. المپیک میدان بزرگی است و موفقیت در این آوردگاه بزرگ نیاز به تمرکز و حمایت کامل از کادرفنی و بچه‌های تیم ملی دارد. خودتان شاهد هستید که من با تمام احترامی که برای خبرنگاران و رسانه‌ها دارم، در این مدت حتی از مصاحبه کردن با رسانه‌ها و مطبوعات خودداری کردم تا هم خودم و هم بچه‌ها از حواشی دور باشند و تمام تمرکزمان روی کارمان باشد و کسب موفقیت در میادین گزینشی. خداراشکر که شرمنده اهالی ورزش و کاراته نشدیم و توانستیم تا جایی که توان داریم برای این رشته افتخار کسب کنیم. حالا هم به خاطر اینکه احساسم این بود که ممکن است به خاطر برخی مسائل تمرکز و ذهن بچه‌های کاراته و کادرفنی از برنامه اصلی که موفقیت در المپیک است دور شود، تصمیم گرفتم از کادرفنی تیم ملی جدا شوم تا ببینیم شرایط به چه شکلی رقم می‌خورد.»

دست دوستان را برای تصمیم‌گیری باز گذاشتم
هروی در خصوص اینکه گفته می‌شود کناره‌گیری غیرمنتظره او از اردوی المپیکی کاراته به دنبال آفتابی شدن دوباره محسن آشوری در رأس هرم مدیریتی این رشته و گرفتن حکم نایب رئیسی فدراسیون است تأکید دارد: «عرض کردم که دوست ندارم برای کاراته که می‌تواند یکی از رشته‌های پرافتخار و درخشان در المپیک توکیو باشد حاشیه‌سازی شود. به همین دلیل اجازه دهید در این مورد اظهارنظری نداشته باشم. من که نمی‌توانم در برنامه‌ریزی و تفکرات مدیریت فدراسیون دخالت کنم و اظهارنظر داشته باشم. همانطوری که در بخش فنی دوستان در حوزه اختیارات من ورود نمی‌کنند و دخالت ندارند. بنابراین هرمشکلی هم که وجود داشته من با کناره‌گیری‌ام از تیم ملی دست عزیزان را باز گذاشتم تا خودشان در مورد شرایط ایجاد شده تصمیم‌گیری کنند. فقط این را بگویم که صلاحم در این بود که در این شرایط نباشم.
بازگشتم به تیم ملی هم بستگی به روزهای آینده و تفکرات مدیریتی مسئولین فدراسیون دارد. امیدوارم که بتوانیم با تعامل و گفت‌و‌گو مسائل را حل کنیم. کاراته واقعاً نیازمند حمایت بیشتر و آرامش است برای موفقیت در المپیک اما به نظرم تغییرات عجیب و غیرمنتظره‌ای که در یکی دوهفته اخیر داشتیم اگر زود و درست مدیریت نشود می‌تواند برای ما در مسیر المپیک مشکل ایجاد کند. به هر حال امیدوارم هر چه خیر است برای کاراته رقم بخورد.»

آشوری زودتر از موعد استعفا داد
جلسه اضطراری برای رفع مشکل کاراته
پس از حواشی زیادی که به دنبال اقدام سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در انتصاب عجیب و بودار محسن آشوری به عنوان نایب رئیس این فدراسیون صورت گرفت و باعث قهر و کناره‌گیری سیدشهرام هروی سرمربی موفق تیم ملی کاراته در واکنش به این حکم عجیب شد، کمیته ملی المپیک در نشستی فوری و ویژه خواستار بازگرداندن هروی به تیم ملی و خداحافظی با آشوری شد!
پس از اقدام عجیب و شوک‌آور سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته در انتصاب محسن آشوری به عنوان سرپرست نایب رئیسی این فدراسیون، سید شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته که در گذشته با آشوری مشکلات زیادی داشتند، در اعتراض به این تصمیم از سمت خود کناره‌گیری کرد و در تمرینات تیم ملی حاضر نشد.
برهمین اساس و با توجه به حساس بودن شرایط تیم ملی کاراته در آستانه حضور در المپیک، مسئولان کمیته ملی المپیک با هدف بازگشت هر چه زودتر آرامش به تیم ملی کاراته، بلافاصله وارد عمل شدند و روز گذشته جلسه‌ای را با مسئولان فدراسیون کاراته در این رابطه در کمیته ملی المپیک برگزار کردند. پس از این نشست و در آخرین ساعات پیش از چاپ این صفحه، خبر رسید که محسن آشوری برای حفظ آرامش تیم ملی کاراته در مسیر المپیک از سمت خود استعفا داد تا شرایط بازگشت هروی به تیم ملی فراهم شود. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.