پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

در فوتبال ایران چیزی به نام برنامه وجود ندارد

قلعه‌نویی: نظری با چه معیاری برای استقلال انتخاب شد؟

قلعه‌نویی: نظری با چه معیاری برای استقلال انتخاب شد؟

وقتی قرارداد مربیان خارجی مثل ویلموتس 100 میلیارد می‌شود ارزش مربیان داخلی هم همین است اما ما خیلی کمتر از اینها می‌گیریم

ایران ورزشی: امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر سیرجان خیلی وقت است کمتر صحبت می‌کند و بیشتر به دنبال این است که با تمرکز روی تیمش، گل‌گهر را به بهترین شکل ممکن وارد مسابقات لیگ بیستم کند. قلعه‌نویی اگرچه تلاش می‌کند آرامش تیمش را حفظ کند اما بالاخره نسبت به یکسری صحبت‌ها واکنش نشان داد و به انتقاد شدید از عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال و شورای شهر تهران پرداخت.

 
جلالی در بدترین شرایط نتیجه گرفت
امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر درباره اینکه آیا برنامه‌ریزی او به گونه‌ای است که این تیم جزو مدعیان لیگ بیستم باشد، گفت: «در ابتدا باید از مجید جلالی استاد خودم نهایت تشکر را بکنم، او در بدترین شرایط نتایج خوبی گرفت و تیم را در لیگ برتر نگه داشت. فوتبال اینطور نیست قول بدهید. برنامه‌ریزی و چشم‌انداز می‌خواهد که بتوانید به اهداف‌تان برسید. بقیه تیم‌ها هم هزینه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. ما جزو تیم‌هایی هستیم که هزینه معمولی و خوبی را انجام دادیم، ولی فکرهای بزرگی هم داریم. بیشتر دنبال این هستیم که تیم باثباتی را درست کنیم.»
 
وقتی ویلموتس 100 میلیارد می‌گیرد، همین می‌شود
قلعه‌نویی در مورد اینکه گفته می‌شود برای حضور در گل‌گهر حدود ۵۰ میلیارد تومان دریافت کرده، توضیح داد: «این سؤال دو جواب دارد، یکی اینکه می‌توانید به سازمان لیگ مراجعه کنید و قرارداد چند سال گذشته امیر قلعه‌نویی را ببینید. اینکه گفته می‌شود 50-40 میلیارد شاید ارزش‌مان واقعاً همین است ولی خیلی کمتر می‌گیریم. وقتی قرارداد مربیان خارجی مثل ویلموتس 100 میلیارد می‌شود، ارزش مربیان داخلی هم همین است اما ما خیلی کمتر از اینها می‌گیریم. شاید کل بودجه باشگاه گل‌گهر در همین حد باشد و شاید کل بودجه باشگاه را گفته‌اند. دوستان یا از روی کینه و دشمنی این صحبت‌ها را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، یا رقم مربیان داخلی واقعاً همین است اما آنها ایثار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و کمتر می‌گیرند.»
 
نظری بدون مطالعه در مورد من حرف زده
از قلعه‌نویی در رابطه با حرف‌های حجت نظری پرسیده شد و اینکه از او مشورتی برای استقلال گرفته نشده. سرمربی گل‌گهر در واکنش به این سؤال گفت: «این افرادی که به استقلال می‌آیند باید به نیت رحمت بیایند. او اصلاً مصاحبه من را نخوانده، چیزی به دستش داده‌اند و گفته‌اند برو این را بگو! به من گفتند چرا در مورد استقلال صحبت نمی‌کنی، گفتم در مورد لیگ قهرمانان آسیا حتی از من نظر هم نخواستند. این بنده خدا شاید بدون مطالعه یک حرفی را زده، من گفتم وقتی من را جزو پیشکسوتان نمی‌دانند و وقتی مسؤولیت نداشتم حتی از من نظر هم نخواستند. من تنها مربی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستم که چه ایرانی و چه خارجی با 4 تیم به مرحله بعد صعود کردم. با ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتور و استقلال، حتی مربی خارجی هم نداریم. این بنده خدا اصلاً فکر کنم مطالعه نکرده، مگر من گفتم کاندیدا بودم. گفتم اگر من را پیشکسوت می‌دانستید یک مشاوره از من می‌گرفتید. آدم تأسف می‌خورد که این آدم‌ها چطور سر از فوتبال درمی‌آورند؟ آقای نظری! آیا جایگاه شما و امثال شما مدیریت در ورزش و باشگاه بزرگ استقلال است؟ چرا باید این آدم‌ها را به ورزش بیاورند؟ او اگر عضو شورای شهر تهران است، چرا به وضع ناهنجار شهر تهران که هزاران مشکل دارد رسیدگی نمی‌کند؟ در حوزه و رشته خودتان کار کنید. نمی‌خواهم کسی را زیر سؤال ببرم اما 40 سال است در مملکت ما آدم‌ها سر جایشان نیستند. امثال دادکان و مصطفوی باید خانه‌نشین باشند اما این دوستان باید سر کار بیایند، البته آدم‌های خوبی هستند اما کجای فوتبالند که بیایند به فوتبال و باشگاه استقلال کمک کنند؟»
 
حالا دیگر ما نباید در مورد استقلال حرف بزنیم؟
امیر قلعه‌نویی حرف‌هایش در مورد نظری را اینطور ادامه داد: «آقای نظری! اول ببین من راجع به استقلال چه گفتم، ضمن اینکه اگر قرار باشد کسی در مورد استقلال حرف بزند، من و امثال من باید حرف بزنیم. من جوانی‌ام را در استقلال گذاشتم. 12 بار جراحی کردم، دسته سه، نهمی و سیزدهمی تیم برای من بوده، کمپ استقلال را ساختیم، شما چه کار کردید؟ حدود یک میلیارد و اندی دلار خرج کردیم، حالا ما نباید راجع به استقلال صحبت کنیم؟ آقای سلطانی‌فر! با چه متر و معیاری این آدم‌ها را رأس کار می‌آورید؟ چرا وزیر ورزش که به ورزش اشراف داشت، باید اینطور باشد. ما حق نداریم راجع به استقلال صحبت کنیم؟ من، جواد زرینچه، عباس سرخاب، صادق ورمزیار و حمید بابازاده جزیی از استقلال هستیم چون در دسته سه ایثار کردیم. از 10 کیلومتری باشگاه استقلال کسی رد نمی‌شد که کمک کند. خدا پدر علی جباری را بیامرزد که آن موقع کمک کرد. من هم به عنوان کاپیتان تیم یک گوشه کار را گرفتم.»
 
آقای نظری در جایگاه خودت خدمت کن 
قلعه‌نویی با اشاره دوباره به حجت نظری عضو شورای شهر تهران و هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: «حرفم با حجت نظری این است که آقایان! شما باید در جایگاه خودتان خدمت کنید، آدم‌های بسیار خوبی هم هستند و همه آنهایی که به ورزش آمدند به نیت خدمت آمدند اما می‌گویم یک مدیر صنعتی باید به رشته خودش برود. او تحصیلات آکادمیک در رشته خودش داشته، باید مثلاً کارخانه سایپا یا کارخانه‌ای که راندمان خوبی دارد را به دست من بدهند؟ روزی سپاهان بودم، به اصفهان آمدند، صحبت کردند اما من نسبت به تعهدم ایستادم. آقایان اگر می‌خواهند صحبت کنند با مطالعه صحبت کنند.»
 
در فوتبال ایران چیزی به نام برنامه وجود ندارد
قلعه‌نویی در مورد اینکه قرار بود لیگ برتر در تاریخ 10 آبان شروع شود، توضیح داد: «خوشبختانه در این کشور چیزی به نام برنامه وجود ندارد. تیم‌هایی مانند ما بر اساس 6 هفته بدنسازی کارشان را شروع کردند و قرار بوده 10 آبان هم مسابقات شروع شود. چرا نباید این اتفاق بیفتد. روزی بازی استقلال و سپاهان را به خاطر آلودگی هوا سه ماه عقب انداختند اما تراکتور و پیکان در همان روز بازی کردند. مدیران تابع مدیران بالادستی هستند و برای حفظ میز و جایگاه خودشان باید بله قربان‌گو باشند. برنامه، دغدغه‌های اقتصادی مردم و جان انسان‌ها معنی ندارد.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.