سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

جوردن هندرسون: محبوبیت کلوپ باعث نرم تر شدن رقابت انگلیس و آلمان شده است

جوردن هندرسون: محبوبیت کلوپ باعث نرم تر شدن رقابت انگلیس و آلمان شده است

هافبک تیم ملی انگلیس معتقد است محبوبیت مربی لیورپول رقابت بین تیم های ملی انگلیس و آلمان را نرم تر کرده است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، از زمان حضور یورگن کلوپ در آنفیلد در سال 2015، جوردن هندرسون یکی از بازیکنانی بوده که همواره رابطه بسیار خوبی با یورگن کلوپ داشته است و در آستانه تقابل دو تیم ملی انگلیس و آلمان مقابل یکدیگر در مرحله یک هشتم نهایی یورو، کاپیتان لیورپول می گوید شخصیت کلوپ باعث شده این مربی طرفداران زیادی در انگلیس پیدا کند و رقابت بین دو تیم انگلیس و آلمان را کمتر کند. او در این باره گفت:

بله. رئیس(کلوپ) خیلی در این مورد تاثیرگذار بوده است. کاریزمای او باعث شده است افراد زیادی دوستش داشته باشند. کلوپ نقش مهمی در فوتبال انگلیس و لیگ برتر داشته است.
هافبک تیم ملی انگلیس می گوید کلوپ بعد از پایان مرحله گروهی و بعد از مشخص شدن تقابل انگلیس و آلمان، به او پیام داده است:

به محض دمیده شدن در سوت پایان مسابقه، او برایم یک ایموجی لبخند فرستاد.
هندرسون 31 ساله در جریان بازی مقابل چک شصتمین بازی ملی خود را انجام داد و می گوید به خوبی می داند که نقش مهمی در آماده سازی بازیکنان جوان تر تیم برای تقابل با تیم ملی آلمان دارد:

تیم جوانی داریم و این مساله می تواند اتفاقی مثبت باشد. بسیاری از آنها بدون ترس بازی می کنند و از حضور در زمین لذت می برند و این همان چیزی است که برای بازی سه شنبه نیاز داریم. به عنوان بازیکنی با تجربه می توانم در این زمینه کمک کرده و کاری کنم با طرز فکری درست پا به مسابقه بگذاریم. فرصت کمی برای آماده سازی داریم. بسیاری از بازیکنان تجربه حضور در مسابقات بزرگ را دارند و به همین خاطر به حضور در چنین بازی هایی عادت دارند.
تیم ملی انگلیس سومین تیم جوان تورنمنت است. از سوی دیگر تیم ملی آلمان 12 بازیکن 28 ساله یا مسن تر دارد. ولی هندرسون این موضوع که دوران اوج تیم فعلی آلمان گذشته را رد می کند:

  هنوز هم احترام زیادی برای این تیم قائل هستیم. آنها هنوز هم تیمی برجسته با بازیکنانی بزرگ هستند و بازی سختی خواهیم داشت. نمی خواهم خودمان را با تیم های دیگر مقایسه کنیم اما طرز فکر ما در سالیان اخیر عوض شده است و باید از این ذهنیت در بازی سه شنبه استفاده کنیم. حفظ توپ اهمیت زیادی دارد به خصوص مقابل آلمان که بازیکنان با استعدادی دارد.
هافبک سه شیرها می گوید انگلیس برای انتخاب تاکتیک بازی مقابل آلمان، رویه محتاطانه خود را تغییر نخواهد داد:

باید بدون توپ و از نظر دفاعی مستحکم باشیم. آنها بازیکنانی نظیر کروس دارند که می تواند به تیم ما ضربه بزند. وقتی صاحب توپ هستیم هم باید آرام و با اعتماد به نفس بازی کنیم و توپ را به خط حمله برسانیم. بازیکنان تهاجمی فوق العاده ای داریم که می توانند به هر حریفی ضربه بزنند.
او در مورد استفاده از تجارب سانچو و بلینگام برای تقابل با تیم ملی آلمان نیز گفت:

بسیاری از بازیکنان ما، تعداد زیادی از بازیکنان آنها را می شناسند زیرا آلمان ها در تمام زمین بازیکنان خوب زیادی دارند. جیدن و جود آنها را به خوبی می شناسند. هر دوی آنها بازیکنانی مهم برای ما هستند و مطمئنم می توانند یک یا دو توصیه در مورد آلمانی ها برای ما داشته باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.