چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

دوست داشتم فضای تازه‌ای را تجربه کنم

پورعلی‌گنجی: می‌خواهم از چین به اروپا برسم

پورعلی‌گنجی: می‌خواهم از چین به اروپا برسم

در لیگ چین بازیکنان و مربیان بزرگی حضور دارند و امکانات هم فوق‌العاده است. تنها مشکلش این است که کمی از ایران فاصله دارد

دوست داشتم فضای تازه‌ای را تجربه کنم

امیر اسدی / جدایی از العربی، انتقال به چین و پوشیدن پیراهن شن‌زن، سرنوشت جدیدی را برای مرتضی پورعلی‌گنجی رقم زده. مدافع مستحکم تیم ملی فوتبال ایران که پیشنهادهایی از فوتبال اروپا در جیب داشت اما ترجیح داد به چین برگردد و بعد از تجربه‌ای موفق با تیانجین‌تدا، این بار پیراهن شن‌زن را بپوشد. پورعلی‌گنجی که این روزها دوران قرنطینه را سپری می‌کند تا از چند روز بعد تمرینات خود را با شن‌زن از سر بگیرد، در گفت و گو با ایران ورزشی، نخستین صحبت‌های خود را درباره انتقال به شن‌زن انجام می‌دهد. او از این انتقال می‌گوید و البته شرایط بازی در چین که با آن چندان غریبه هم نیست. مهمترین صحبت‌های او را در زیر می‌خوانید.

_ پیشنهاد شن‌زن دو، سه ماه قبل به دستم رسید. البته یک باشگاه چینی دیگر هم مرا می‌خواست، باشگاه بیجینگ گوان که قدرتمند است اما قرار بود کمی صبر کنم و من هم چون یک بار در برایتون این کار را انجام دادم و به نتیجه نرسیدم، تصمیم گرفتم با شن‌زن توافق کنم.

_  شرایط شن‌زن مناسب بود و از طرفی به باشگاه العربی هم پول خوبی می‌رسید. فکر می‌کنم حدود یک و نیم میلیون یورو به باشگاه العربی دادند تا مرا بخرند. من هم حقیقیتش از اینکه زندگی‌ام یکنواخت شده بود، خسته شدم و دوست داشتم در محیطی جدید بازی کنم و دوباره تجربه تازه‌ای داشته باشم و نکته‌های مهمی یاد بگیرم. به همین خاطر با شن‌زن به توافق رسیدم و الان هم در قرنطینه هستم تا این دوران به پایان برسد و بتوانم با تیم جدیدم تمرین کنم.

 

_  من چند پیشنهاد اروپایی داشتم که رسمی هم بود. دو تیم از قطر هم مرا می‌خواستند اما چون در العربی حضور داشتم باید باشگاه با آنها موافقت می‌کرد. پیشنهادهای اروپایی من از لیگ‌های خیلی خوب نبود و با توجه به اینکه الان 29 ساله هستم باید بیشتر به فکر آینده باشم. به همین دلیل تصمیم گرفتم شن‌زن در چین را انتخاب کنم.  

_  در العربی که بودم، فکر می‌کنم با 30 تا 35 درصد از توانم بازی کردم. یعنی مصدوم بودم، از مچ پا بگیرید تا دوقلو، همسترینگ و گیجگاه و دنده. من بدون مصدومیت نبودم اما بازی کردم. در چین هم به من احترام می‌‌گذارند و پیام‌های مسرت‌بخش زیادی دریافت کردم که امیدوارم بتوانم پاسخ اعتمادها را بدهم. باید بتوانم در حد توانم به شن‌زن هم کمک کنم.

_  چیزی که من از خودم می‌دانم اینکه تمام شرایط سخت زندگی را تحمل کردم که غذا در برابر آنها موضوع مهمی نیست. خیلی از موقعیت‌های سخت زندگی را سعی کردم با صبر و تحمل جلو ببرم و از آنها عبور کنم. خیلی چیزها را بردم جلو و سعی می‌کنم در ادامه هم روزهای موفقی را رقم بزنم. اینجا دوست و آشنا زیاد دارم و دیگر نیازی نیست که غصه غذا را بخورم. باور کنید به جز بحث فوتبالی، یکی از دلایلی که من تصمیم گرفتم راهی لیگ چین شوم، همین دوستانم بودند. من سعی کردم همیشه مرد روزهای سخت باشم که بتوانم خودم را بسازم و بتراشم.

_ من چند روز دیگر از قرنطینه خارج می‌شوم و می‌توانم کنار سایر بازیکنان تمرین کنم. البته چند بازی دیگر تعطیلات لیگ چین آغاز می‌شود و باید برای مرحله بعدی مسابقات آماده شویم. البته یکی از مربیان بدنساز تمام امکانات را در اختیار من قرار داده و در دوران قرنطینه هم هر روز کار می‌کنم تا به شرایط آمادگی برسم. فکر می‌کنم به محض حضور در تمرینات بتوانم پا به پای سایر بازیکنان آماده حضور در بازی‌های رسمی بشوم.

_ هر بازیکنی دلتنگ تیم ملی، هم‌تیمی‌هایش و جو اردو می‌شود اما چاره‌ای جز این نداریم. شیوع ویروس کرونا همه‌گیر و سراسری است و اغلب کشورها درگیر آن هستند. البته خوب می‌شود که دور هم جمع شویم و بازیکنان و مربیان همدیگر را ببینند و بیشتر با هم آشنا بشوند.  ان‌شالله بتوانیم چهار بازی آخر را با 12 امتیاز تمام کنیم و به مرحله بعد صعود کنیم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.