سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

دوناروما: شکستن رکورد دینو زوف فوق العاده بود

دوناروما: شکستن رکورد دینو زوف فوق العاده بود

دروازه بان تیم ملی ایتالیا می گوید شکسته شدن رکورد دروازه بانی مثل دینو زوف حس فوق العاده ای دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، تیم ملی ایتالیا در دیدار مقابل اتریش توانست رکورد جدیدی به ثبت برساند و بعد از 1168 دقیقه یک گل دریافت کند. پیش از این رکورد بیشترین زمان بسته نگه داشتن دروازه 1143 دقیقه بود و به دینو زوف تعلق داشت و از سال 1974 دست نخورده باقی مانده بود. جانلوئیجی دوناروما دروازه بان تیم ملی ایتالیا در بازی مقابل اتریش بود و در پایان بازی مقابل اتریش در مورد شکسته شدن رکورد دینو زوف گفت:

خیلی از این بابت خوشحالم. توانستیم از رکورد یک اسطوره عبور کنیم.
رکورد دینو زوف بین سال های 1972 تا 1974 به ثبت رسیده بود و حالا اگر چه این رکورد شکسته شده است اما مشترکا بین چهار دروازه بان تیم ملی ایتالیا تقسیم شده است. از مجموع این 1168 دقیقه، دوناروما 978 دقیقه در درون دروازه ایتالیا حضور داشته و بخش اعظم این رکورد به او تعلق دارد اما سیریگو (91 دقیقه)، کرانیو(63 دقیقه) و مرت(27 دقیقه) نیز در شکستن این رکورد نقش داشتند. با این وجود دوناروما می گوید شکسته شدن این رکورد در وهله دوم اهمیت قرار می گیرد. او در این باره گفت:

رکوردهای شخصی در مقایسه با پیروزی تیم در رده دوم است. با این وجود شکستن رکورد شخصی مثل دینو زوف فوق العاده است. صعود به مرحله یک چهارم به این شکل، ارزش بسیار بیشتری دارد. عملکرد خوبی داشتیم زیرا در کنار هم بودیم و رشد کردیم. این بازی به ما در دیدارهای بعدی کمک می کند تا با هوشیاری بیشتری بازی کنیم.
حالا ایتالیا در دیدار بعدی باید مقابل پرتغال یا بلژیک صف آرایی کند که هر دو تیم مهاجمان بزرگی دارند. دوناروما در این باره گفت:

دوست دارم مقابل کریستیانو رونالدو بازی کنم یا لوکاکو؟ باید منتظر ماند و دید بازی این دو تیم چطور پیش می رود و سپس در مورد حریف بعدیمان فکر می کنیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.