پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

ممفیس دیپای: چک همیشه رقیب سرسختی بوده است

ممفیس دیپای: چک همیشه رقیب سرسختی بوده است

وینگر تیم ملی هلند می گوید انتظار بازی سختی مقابل جمهوری چک دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی یوفا، ممفیس دیپای در مسابقات یوروی فعلی یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم ملی هلند بوده است. او در تمام گل های تیمش مقابل اتریش و مقدونیه نقش داشت. در آستانه دیدار لاله های نارنجی مقابل چک در مرحله یک هشتم نهایی، این بازیکن گفتگویی با سایت یوفا انجام داده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

نقظه اوج تیم ملی هلند در مرحله گروهی چه بود؟

قطعا اولین بازی مرحله گروهی مقابل اوکراین. توانستیم سه امتیاز اولمان را در خانه خودمان و در حضور هواداران بگیریم. جو استادیوم بعد از مدت ها غیبت هواداران عالی بود. به بازیکنان جدید فرصت بازی داده شد و حس می کردیم آغاز عملکرد خوبمان در تورنمنت است. اتفاقات خوب زیادی در کنار هم افتاد.
نقشتان در این تیم چیست؟

سعی می کنم با استفاده از توانایی هایم موقعیت سازی کنم. اگر فرصت گلزنی داشته باشم، گاهی اوقات موفق می شوم و گاهی اوقات نه. اگر بیشتر اوقات موفق به گلزنی شوید، تبدیل به بازیکن مهمی برای تیم خواهید شد. همچنین اهمیت زیادی دارد حتی اگر در گلزنی نقشی نداشته باشم، باز هم موثر ظاهر شوم. به طور مثال دنزل دومفرایز بازیکنی بسیار خطرناک است.
می توانید به هم تیمی های جوانتان کمک کنید؟

این طور فکر می کنم. رابطه خوبی با بازیکنان جوان دارم اما رابطه ام با بازیکنان بزرگتر هم خوب است. دقیقا در وسط قرار دارم. وقتی در تمرینات بازیکنان مسن مقابل بازیکنان جوان قرار می گیرند، طرف جوان ها را می گیرم زیرا تازه در فوریه 27 ساله شدم. با این وجود وقتی نگاهی به بازیکنانی نظیر گراونبرخ می اندازم که هنوز 19 ساله است و یورین تیمبر و کودی گاکپو، آنها واقعا جوان هستند.در جام جهانی 2014 حضور داشتم و شرایطم مشابه آنها بود. به همین خاطر می دانم چه حسی دارند. با آنها علایق مشترکی داریم و به همین خاطر وقت گذرانی با آنها کار آسانی است.
مصدومیت تازه تان چه تاثیری روی شما داشته است؟

اول از همه باید بدانید که سلامتی از همه چیز مهم تر است. تمرکزم روی این موضوع بود و به من کمک کرد با ناامیدی کنار بیایم. ضمن این که بدن خودم را شناختم و می فهمیدم قبل مسابقه باید چه حسی داشته باشم.  این موضوع کمک زیادی به من کرد و باید بگویم سالم بودن و توانایی ایجاد تغییر در روند بازی حس خوبی دارد.
شما و واینالدوم تا به حال 53 گل برای تیم ملی زده اید. چطور این موضوع را توضیح می دهید؟

جینی ظرفیت گلزنی و دوندگی بالایی دارد و می داند چه زمانی باید به محوطه جریمه وارد شود. این موضوع اهمیت زیادی برای تیم دارد.  در گذشته در آیندهوون با او هم تیمی بودم و به همین خاطر همدیگر را به خوبی می شناسیم.
نظرتان در مورد دیدار مقابل جمهوری چک چیست؟

می دانم آنها رقیبی سرسخت هستند. چند وقتی هست مقابل آنها بازی نکرده ام. فکر می کنم سال 2015 آخرین بار بود. بازی کردن مقابل آنها هیچوقت آسان نبوده است و به همین خاطر می دانیم کار سختی داریم. اگر می خواهیم برنده شویم، باید 100 درصد آماده باشیم.
حس می کنید این سال می تواند سال هلند باشد؟

وقتی نتایج تیم خوب باشد، مطرح کردن این حرف ها منطقی است اما دائما می گویم باید هر بار روی همان مسابقه تمرکز کنیم. البته رویاهای بزرگی داریم و این موضوع ایرادی ندارد. اهمیت زیادی دارد که تمرکز تیم تنها روی بازی بعدی باشد. این کار را در بازی های مرحله گروهی انجام دادیم و در حال حاضر هم انجام می دهیم. بازی به بازی پیش خواهیم رفت و چیزی برایم عوض نشده است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.