یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

صمد مرفاوی: این چه هیات مدیره‌ای است که مدام پست و استوری می‌گذارد؟

صمد مرفاوی: این چه هیات مدیره‌ای است که مدام پست و استوری می‌گذارد؟

صمد مرفاوی گفت: استقلال یک تیم دولتی است و ساختارش را مسئولان دولتی باید به وجود می‌آوردند. چطور برای یک تیم دولتی دیگر ساختار وجود دارد، ولی برای استقلال نیست؟

به گزارش ایران ورزشی، صمد مرفاوی درباره حواشی باشگاه استقلال و اختلافات به وجود آمده بین کادر فنی و تیم مدیریتی به تسنیم گفت:

خیلی وقت است که راجع به استقلال صحبت نمی‌کنم. چون استقلال مشکلات خودش را دارد و چندین سال است که با این مسائل دست و پنجه نرم می‌کند. باشگاه بزرگ استقلال مشکلات زیادی دارد و از آن سو صبر و تحمل‌ها نیز کم است. این شرایط باعث می‌شود تا وضعیت هیچ وقت برای استقلال خوب پیش نرود.
او ادامه داد:

بازیکنان و کادر فنی زحمت خودشان را می‌کشند و تیم به هر حال نتیجه می‌‌گیرد. در آن سو مدیریت هم کارش را انجام می‌دهد، ولی ناهماهنگی در مدیریت و پشتیبانی و البته اختلاف سلیقه و تفکر مشکل‌ساز شده است. مدیرعامل کار خودش را انجام می‌دهد و قطعاً اگر امکانات داشته باشد یکسری از مشکلات را حل می‌کند، ولی متأسفانه امکاناتی وجود ندارد. خیلی از مشکلات کنونی باشگاه از گذشته است و متأسفانه ساختاری نیز تشکیل نشده که آنها را حل کند.
بازیکن و مربی پیشین استقلال گفت:

استقلال یک تیم دولتی است و ساختارش را مسئولان دولتی باید به وجود می‌آوردند. چطور برای یک تیم دولتی دیگر ساختار وجود دارد، ولی برای استقلال نیست؟ مدیریت کلان ورزش بین این دو باشگاه فرق گذاشته است. ما دو تیم دولتی در پایتخت داریم. استقلال و پرسپولیس هر دو پرطرفدار هستند، ولی یک تیم از لحاظ امکانات تیمی مثل زمین تمرین و غیره شرایط خوبی دارد و دیگری با مشکلات زیادی دست به گریبان است. استقلال سال‌هاست حتی یک زمین تمرین خوب هم نداشته است. از بعد از انقلاب هیچ وقت مکان تمرین استقلال ثابت نبوده است. این مسائل را نمی‌توان به گردن مدیرعامل کنونی باشگاه انداخت. من وکیل مدافع مددی نیستیم، ولی در این سال‌ها این همه مدیرعامل آمدند و رفتند، ولی این افراد چه کار کردند؟
مرفاوی اضافه کرد:

در میان این همه بدهی و مشکلات به وجود آمده استقلال امروز در این شرایط قرار گرفته است، بعد می‌گویند چرا باشگاه پول نمی‌دهد. اگر باشگاه پول داشت که حتماً هزینه می‌کرد، ولی پولی در کار نیست. تازه اسپانسری وجود دارد که به باشگاه کمک می‌کند، اگر این اسپانسر هم نبود که دیگر اوضاع خیلی بدتر می‌شد. در این شرایط یکسری فکر می‌کنند اسپانسر را خریده‌اند و او باید مدام پول بدهد. باید به اسپانسر‌ها احترام گذاشت. درست است که اسپانسر هم از باشگاه منفعت می‌برد، ولی کار خودش را کرده‌ است و نباید به آن بی‌احترامی شود. در این صورت اسپانسر هم بی‌انگیزه می‌شود و ممکن است عقب‌نشینی کند.
او در ادامه گفت:

همه در باشگاه باید هماهنگ و یکدل باشند. تیم از لحاظ فنی کار خودش را می‌کند، ولی هیات مدیره چرا باید با بازیکنان ارتباط داشته باشد؟ این چه هیات مدیره‌ای است که مدام پست و استوری می‌گذارد؟ زمانی هیات مدیره استقلال از سوی افراد بزرگی مثل آقامحمدی، ایروانی و میرولد اداره می‌شد. آنها با بازیکنان تماس و ارتباط نداشتند، مگر اینکه با هماهنگی مدیرعامل در شرایطی خاص این اتفاق می‌افتاد. الان اگر تیم در یک بازی شکست بخورد، اعضای هیات مدیره به بازیکنان زنگ می‌زدند و می‌پرسند چرا باختید.
مرفاوی گفت:

هیات مدیره نباید از بازیکن نظر بگیرد. بعد ادعا می‌کنند چرا مدیرعامل حرف‌مان را گوش نمی‌دهد؟! اصلاً شما در حد هیات مدیره هستید؟! هر چقدر هم پول داشته باشید نمی‌توانید در کار فنی دخالت کنید. آقایان دخالت می‌کنند و بعد استوری می‌گذارند که افرادی را با هماهنگی فلان فرد که قرار است وزیر شود به‌عنوان عضو هیات مدیره انتخاب کرده‌اند.
مربی پیشین استقلال با اشاره به اینکه هیات مدیره این باشگاه از مدیرعامل ایراد می‌گیرد و این مساله را رسانه‌ای هم می‌کند گفت:

مگر مشکلات تیم رقیب رسانه‌ای می‌شود؟ در استقلال همیشه خودزنی می‌شود و همه علیه هم حرف می‌زنند. آنهایی که در باشگاه به دنبال اسم و رسم هستند. متأسفانه در سطح مدیریت باشگاه همدلی وجود ندارد. افرادی باید عضو هیات مدیره استقلال شوند که بزرگ باشند، افرادی که به لحاظ تصمیم‌گیری قدرت داشته باشند. مگر افرادی که عضو هیات مدیره باشگاه می‌شوند، همه مشکلات استقلال را نمی‌دانند؟ پس چرا دو روز می‌آیند و می‌روند؟ چرا اصلاً می‌آیند که بروند؟
مرفاوی در پایان گفت:

اعضای هیات مدیره استقلال باید آدم‌های بزرگ و قدرتمندی باشند، ولی الان همه به دنبال روزمه هستند. این درست نیست. استقلال توسط این آدم‌ها در حال کوچک شدن است. استقلال بزرگ است و آدم‌های بزرگی را می‌خواهد. در این شرایط نباید همه چیز را تقصیر مدیرعامل انداخت، چرا که ساختار ایراد اساسی دارد. برای یک تیم ساختار خوبی به به وجود می‌آورند، ولی برای تیمی دیگر نه. برای یک تیم هیات مدیره قوی می‌گذارند و برای یک تیم هیات مدیره ضعیف. عدالت باید از سوی مسئولان ورزش بین این دو باشگاه (استقلال و پرسپولیس) برقرار شود. استقلال از همین‌ جا‌ها ضربه می‌خورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.