جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

مانوئل نویر: مقابل انگلیس اجازه اشتباه کردن نداریم

مانوئل نویر: مقابل انگلیس اجازه اشتباه کردن نداریم

دروازه بان با تجربه تیم ملی آلمان معتقد است یارانش در تقابل با انگلیس اجازه اشتباه کردن ندارند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی یوفا، شاید سرشناس ترین چهره تیم ملی آلمان در مسابقات یورو 2020 مانوئل نویر، دروازه بان باشگاه بایرن مونیخ باشد. این دروازه بان باید امشب مقابل انگلیس، رقیب دیرینه ژرمن ها قرار بگیرد و امیدوار است شب آرامی را سپری کند. در آستانه تقابل انگلیس و آلمان در مرحله یک هشتم نهایی یورو، دروازه بان 35 ساله مانشافت گفتگویی با وب سایت یوفا انجام داده است که در ادامه می خوانید:

در مورد رسیدن به مرحله حذفی
به نظرم رویکردمان تغییر نمی کند، انگیزه هایمان هم همین طور. در یورو حضور داریم. شروعمان مقابل تیم های بسیار قدرتمندی بود و می خواهیم با همان طرز فکر ادامه دهیم. قرار است در ومبلی مقابل انگلیس قرار بگیریم که اتفاقی بسیار ویژه برای آلمانی ها است و قطعا همه ما انگیزه بالایی داریم. باید از تمام توانمان استفاده کنیم و کوچکترین جزئیات تعیین کننده خواهد بود. اجازه اشتباه کردن نداریم.
در مورد ریسک کردن مقابل انگلیس
همیشه باید بین ریسک کردن در حمله و تجمع در خط دفاع توازن برقرار باشد. در این تورنمنت گل های زیادی زده ایم اما در عین حال به حریف اندکی بیش از حد آزادی داده ایم. این یعنی با وجود خط حمله مان، موقعیت های زیادی ایجاد می کنیم و مقابل انگلیس هم فرصت های زیادی خواهیم داشت. با این وجود در یک بازی حذفی اهمیت زیادی دارد که خط دفاعی مستحکم داشته باشیم و دروازه مان را بسته نگه داریم. در این زمینه تا به حال دچار مشکل بوده ایم اما نکته خوب این است که شانس داریم یک بار دیگر برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.
در مورد پیروزی آلمان مقابل انگلیس در ضربات پنالتی یورو 96
آیا انگیزه داریم تا در ومبلی تاریخ سازی کنیم؟ بله، قطعا. برخی از بازیکنان بایرن همین حالا هم در ومبلی تاریخ سازی کرده اند( اشاره به شکست دادن دورتموند در فینال لیگ قهرمانان 2013). حال این فرصت را داریم تا این کار را با تیم ملی انجام دهیم. حالا زمان این است که فصلی تازه را به نام خودمان بنویسیم.
در مورد خطرسازی انگلیسی ها
انگلیس تا اینجای تورنمنت فوتبالی تهاجمی به نمایش نگذاشته و گل های زیادی نزده است با این وجود استحقاق این را داشتند که به عنوان سرگروه به دور بعد بیایند. آنها عملکرد خوبی در دفاع داشتند. انگلیسی ها همیشه در خط حمله و ضربات شروع مجدد خطرناک هستند. آنها بازیکنانی سرعتی در خط حمله دارند که می توانند عملکرد خوبی در تک به تک ها داشته باشند. ضمن این که هری کین هم مهاجم نوک خوبی است. باید مراقب باشیم و در تمام دقایق هوشیار بازی کنیم. اگر بتوانیم دفاعمان را کنترل کنیم، انگلیس دچار مشکل خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.