شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

کاناوارو: بونوچی و کیلینی توانایی متوقف کردن لوکاکو را دارند

کاناوارو: بونوچی و کیلینی توانایی متوقف کردن لوکاکو را دارند

بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا معتقد است خط دفاع فعلی این تیم توانایی متوقف کردن مهاجم بلژیک را دارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاتزتا دلو اسپرت، تیم ملی ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 باید روز جمعه مقابل بلژیک صف آرایی کند. شاگردان روبرتو مانچینی اگر چه توانستند در هر سه دیدار مرحله گروهی خود به پیروزی برسند اما برای غلبه بر اتریش در مرحله یک هشتم نهایی باید تا وقت های اضافه صبر می کردند. بسیاری از کارشناسان و هواداران تیم ملی فعلی ایتالیا را با تیم ملی ایتالیا 2006 مقایسه می کنند که قهرمان جهان شد اما فابیو کاناوارو، کاپیتان تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2006 نظر دیگری دارد. او در این باره گفت:

لطفا این تیم را با گذشته مقایسه نکنید. این تیم ملی ایتالیا شبیه خودش است. آنها در حال بهتر شدن هستند و همه باید از این تیم و مربی اش حمایت کنیم تا اتفاقی منحصر به فرد رقم بزنیم. از نحوه فوتبال بازی کردن آنها و نتایج شان لذت می برم. اگر ثبات نداشته باشید نمی توانید در 31 بازی بدون شکست باقی بمانید. حالا باید نتایج را با سبک بازی مان منطبق کنیم. استرس ها در حال بیشتر شدن است و همه چیز می تواند به سرعت شکلی پیچیده ای به خود بگیرد. همچنین اندکی شانس هم برای قهرمانی مورد نیاز است.
او در مورد تقابل با بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی گفت:

بدون تعارف اگر بلژیک دی بروین و هازارد را نداشته باشد، خوش شانس خواهیم بود اما اشتباه است اگر از حالا خودمان را برای نبود آنها آماده کنیم. از نظر من، دی بروین از نظر دید و کیفیت پاس های آخر بهترین بازیکن جهان است و باید به این نکته هم توجه کرد که در گلزنی هم با ثبات است. نباید فکر کنیم با پیروزی در نبردهای تک به تک در کل مسابقه پیروز می شویم. بلژیک در این زمینه قوی تر است زیرا 4 یا 5 بازیکن دارند که می توانند به تنهایی بازی را برای تیمشان در بیاورند. بازیکنانی نظیر لوکاکو و مرتنز چنین شرایطی دارند. البته مهاجم ناپولی این روزها روی فرم نیست. باید مراقب ویتسل باشیم. من در چین مربی او بودم. ویتسل هافبکی کامل است که توانایی انجام هر کاری دارد. 
اصلی ترین خطر بلژیک مقابل ایتالیا، روملو لوکاکو خواهد بود. کاناوارو در مورد این مهاجم می گوید:

کیلینی و بونوچی این مهاجم را به خوبی می شناسند و بارها مقابل او بازی کرده اند. قبلا هم ثابت کرده اند که لوکاکو مهارناپذیر نیست. آچربی هم همین طور. باید با او یارگیری شود و جورجینیو نیز در خط هافبک نقش مهمی دارد. در غیر این صورت شرایط پیچیده خواهد شد. این بلژیک همان بلژیکی نیست که سال 2016 با آن بازی کردیم. آنها پخته تر شده اند و جزو مدعیان قهرمانی محسوب می شوند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.