دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پرونده ای برای فینال جام حذفی

تراکتور، قهرمان فینال غیرمنتظره

تراکتور، قهرمان فینال غیرمنتظره

هدر دادن وقت فوتبال، فوتبال نیست، بلکه تمسخر فوتبال است.

فینال جام حذفی همه چیز در دل خود داشت، از گل‌های فراوان، کری‌های هیجان انگیز، فریادهای بی‌محابا و خشم‌های فروخورده و در نهایت قهرمانی تراکتور. فینال حذفی لبالب از حوادث جذاب و اتفاقات غیرمنتظره بود که البته نتیجه‌ای خلاف پیش‌بینی‌های روتین داشت تا بازی متفاوتی را شاهد باشیم. پرونده امروز این بازی را بررسی می‌کند.

1

فرشاد کاس نژاد: مربیان وقت فوتبال را در میدان هدر نمی‌دهند، بلکه باید برای هر کاری و هدفی در جریان بازی، نوعی از فوتبال را نمایش دهند. هدر دادن وقت فوتبال، فوتبال نیست، بلکه تمسخر فوتبال است. مربی برای نمایش فوتبال مربیگری می‌کند و انتخاب با اوست که چه جنس فوتبالی را برای هر بازی و هر دقیقه از هر بازی انتخاب کند، اما مربی برای فوتبال بازی نکردن مربیگری نمی‌کند.

2

سام ستارزاده: 10، 15 سال پیش، اتلاف بی‌رویه وقت توسط بازیکنان بحرین و امارات را به سخره می‌گرفتیم اما اکنون یک نمونه در لیگ برتر داریم که با ثبت رکورد 23 دقیقه فوت وقت در یک نیمه، اعراب را نیز به حیرت واداشته؛ آن هم تیمی که سه کاپیتان مجرب تیم ملی را در اختیار دارد. تراکتور سهمیه مستقیم آسیای سال بعد را گرفت و الهامی هم در سمتش ابقا خواهد شد. آیا قرار است تراکتور مقابل الهلال و الدحیل طوری بازی کند که جوجه اردک زشت لیگ قهرمانان آسیا لقب گیرد؟ امیدوارم که جوابش «خیر» باشد.

3

میعاد نیک: وقتی جلوی یک سوراخ کوچک در یک سد گرفته نشود، فشار آب پشت سد سوراخ را تبدیل به حفره و تونل می‌کند تا همه چیز تخریب شود و این اتفاق در مورد ساکت الهامی و کادرفنی تراکتور، همچنین در قبال تمام سرمربیان ایرانی رخ داده است. رفتار مسالمت‌آمیز و مماشات‌بار داوران، ناظران و حتی مسئولان کمیته انضباطی باعث شده تا یک سرمربی هر موقع دلش نخواست در کنفرانس‌های خبری شرکت نکند و یک سرمربی کناره‌های زمین را به فایت کلاب تبدیل کند.

4

سامان موحدی راد: اشکان دژاگه حالا در ۳۴ سالگی بار دیگر ثابت کرد که می‌تواند یکی از بازیکنان تأثیرگذار لیگ و البته تیم ملی باشد و چه خبری بهتر از این برای دراگان اسکوچیچی که دیشب در ورزشگاه بود و نمایش عالی اشکان را دید. نقش اشکان در ثبت پیروزی تراکتور انکارناشدنی بود. نگاهی به کارنامه اشکان دژاگه نشان می‌دهد که او همیشه در بازی‌های حساس نمایشی عالی و خیره کننده دارد و در همه این سال‌هایی که به فوتبال ایران آمده چه در رده باشگاهی و چه ملی در بزنگاه‌های حساس همیشه نمایش خیره‌کننده‌اش را داشته است.

5

علی کمانگری: تراکتور در روزی قهرمان شد که دو نیمه بسیار متفاوت را سپری کرد. نمایش نیمه اول تیم تبریزی بدون نقص بود اما نمایش نیمه‌ دوم آنها که با وقت تلف‌کردن‌های بیش از اندازه‌ و البته جنجال سرمربیشان همراه شد، جای نقد بسیار دارد. استقلال هم آنقدر در یک نیمه عملکرد بدی داشت که تلاش همه جانبه آبی‌پوشان در نیمه دوم ره به جایی نبرد.


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.