سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

ژردان شکیری: بارها نشان داده ایم که تیمی نیستیم که فقط دفاع کنیم

ژردان شکیری: بارها نشان داده ایم که تیمی نیستیم که فقط دفاع کنیم

ژردان شکیری، هافبک تیم ملی سوئیس همراه با سرمربی این تیم در کنفرانس خبری پیش از بازی با اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 حاضر شد.

 به گزارش ایران ورزشی، شکیری در این کنفرانس خبری در پاسخ به سوال «تیم های ملی مختلف با سیستم دفاع اتوبوسی مقابل اسپانیا نتایج خوبی گرفته اند، آیا شما چنین چیزی را امتحان خواهید کرد؟» گفت:

فکر می کنم ما بارها نشان داده ایم که تیمی نیستیم که فقط دفاع کنیم. ما این را مقابل فرانسه نشان دادیم و بار دیگر ثابت کردیم که می توانیم مقابل حریفی بزرگ چون فرانسه، سه گل بزنیم. این سرمربی است که در مورد نحوه بازی ما تصمیم می گیرد اما باور دارم که ما به سبک بازی خودمان پایبند خواهیم بود. فردا سرمربی برای این دیدار به ما برنامه خوبی را دیکته خواهد کرد و ما تلاش خواهیم کرد تا آن برنامه را با 100% یا حتی 120% توانمان اجرا کنیم. هر چیزی برای ما ممکن است.
فردا در غیاب ژاکا، در این بازی مهم تو کاپیتان تیم خواهی بود. چگونه برای چنین چیزی آماده می شوی؟

کاملاً به شکلی نرمال برای این بازی آماده می شوم، درست مانند تمام بازی های دیگری که بازی کرده ام. چه کاپیتان باشم و چه نباشم، فرقی برای من ندارد. من به کاپیتانی تیم ملی افتخار می کنم و این مشخص است اما مانند همیشه هستم. چیزی را تغییر نخواهم داد. هدف من همیشه یک چیز خواهد بود؛ کمک به تیم تا بیشترین حد ممکن.
وقتی تیمت را به سمت بزرگ ترین بازی تاریخش رهبری می کنی، چه حسی دارد؟

من فکر می کنم که این که فردا رهبری تیم در زمین بر عهده من باشد، افتخار بزرگی برای من است. اما همان طور که به شما گفتم، همه چیز برای من مانند همیشه است. فراتر از هر چیزی، شما نباید سعی کنید که در این مواقع متفاوت باشید. من خودم و همان چیزی هستم که همیشه بوده ام. از نظر من مهم ترین چیز این است که عملکرد خوبی داشته باشم.
مقابل فرانسه هیچ چیزی برای تو آسان نبود...

بله اما در نهایت ما بردیم. برای من آسان نبود و این حقیقت دارد. من چندین موقعیت داشتم اما فکر می کنم که من به خصوص در نیمه اول در فاز دفاعی عملکردی عالی داشتم و خیلی دویدم. فدا کردن خود برای تیم، مهم بود. در برابر اسپانیا، من بار دیگر همه چیزم را برای هم تیمی های ام خواهم داد. اگر بتوانم گل بزنم یا پاس گل بدهم که خیلی بهتر می شود، دروغ نمی گویم اما اگر چنین چیزی اتفاق نیافتد، به آن معنا نیست که من بازی بدی داشته ام! مانند همیشه. مقابل فرانسه، ما به عنوان یک تیم پیروز شدیم و این به آن معناست که من هم می توانم به عملکردم افتخار کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.