چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

آیمریک لاپورته: شکست دادن ما بسیار سخت است

آیمریک لاپورته: شکست دادن ما بسیار سخت است

آیمریک لاپورته، مدافع تیم ملی اسپانیا همراه با سرمربی این تیم در کنفرانس خبری پیش از بازی با سوئیس حاضر شد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل اسپانیا، آیمریک لاپورته در مورد بازی مقابل سوئیس گفت:

فکر می کنم تمام بازی ها بسیار مهم هستند. ما برای اینجا بودن جنگیده ایم و باید به تمام بازی های پیش رو به عنوان فینال نگاه کنیم. ما می دانیم که نمی توانیم اشتباه کنیم و شکست بخوریم چون کوچک ترین اشتباهی به بازگشت به خانه منتهی می شود. هدف ما همانند هدف سایر تیم هاست و آن هدف این است که تا جایی که ممکن است در این رقابت پیش برویم و مقابل سوئیس پیروز شویم.
اسپانیا مدعی قهرمانی است؟

نمی دانم. ما تیم بسیار خوبی داریم و این را نشان داده ایم. گروهی تماشایی، شکست دادن ما بسیار سخت است، ما در چندین بازی پیروز شده این و به همین دلیل است که اکنون در یک چهارم نهایی هستیم. بی صبرانه منتظر این دیدار و باقی بازی ها هستیم.
سختی صعود با دریافت سه گل؟

فکر می کنم که اگر پنج گل بزنی و سه گل بخوری، صعود می کنی. اگر بیش از چیزی که گل می خوری، گل بزنی، صعود می کنی. ما باید اشتباهاتمان را تصحیح کنیم اما مهم ترین چیز این است که پیروز شویم و ما این کار را انجام داده ایم.
این که حریف شما سوئیس است و فرانسه نیست، فشار را برای تو کمتر می کند؟

شاید بله و شاید هم نه. من روی بازی با سوئیس تمرکز کرده ام، ما تمایل زیادی برای پیروزی داریم و امیدواریم که همه چیز خوب پیش برود.
اریک گارسیا و بازی در کنار او؟

ما به اندازه کافی خوش شانس بوده ایم تا با هم در یک رختکن حاضر باشیم. او بازیکن فوق العاده ای است، بسیار جوان است و چیزهای زیادی در پیش روی خود دارد. ما از همه لحاظ خیلی خوب مکمل یکدیگر هستیم و نمی توانم فقط یک مورد را بگویم. خیلی خوشحالم که با او در یک رختکن حضور دارم.
بازی در مقابل قدرت های بزرگ بهتر است یا تیم هایی که درخشیده اند و در مرکز توجهات هستند؟

در دو بازی اول ما لایق چیزی بیشتر بودیم و آن بازی ها برای ما گران تمام شد اما در فوتبال این چیزها طبیعی است. در اینجا همیشه نمی توانید 3-0 پیروز شوید. در اینجا رقیبانی هستند که می خواهند پیروز شوند و به بازی کردن ادامه دهند. ممکن است این درست باشد که ما مقابل تیم های بزرگ بهتر بوده ایم اما همه این تیم ها بزرگ هستند.
تصمیمت برای بازی برای اسپانیا و انتظارات؟

فکر می کنم بارها این را گفته ام. من از حضور در اینجا و این که با این بازیکنان در یک گروه هستم، بسیار خوشحالم. بازیکنان، کادر فنی و رئیس بسیار خوب از من استقبال کردند. من از این بابت خیلی خوشحالم.
چیزهایی که باید برای کاهش گل های دریافتی بهبود دهید؟

همان چیزی که قبلاً گفته ام، ما باید کاری را که در آن بهترین هستیم انجام دهیم و آن داشتن مالکیت توپ و ایجاد موقعیت خطرناک است و در این مورد، ما 10 دقیقه پایانی بازی قبل را تحلیل کرده ایم و آن قدرها هم بد نبوده ایم. تیم های ملی دیگر نیز شرایطی مشابه شرایط ما را تجربه کرده اند. ما باید از خودمان انتقاد کنیم و به این فکر کنیم که چنین چیزی دیگر نباید اتفاق بیافتد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.