جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

کلانی: اتهام منتقدان اسکوچیچ قابل درک نیست

کلانی: اتهام منتقدان اسکوچیچ قابل درک نیست

حسین کلانی درباره ادامه همکاری دراگان اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ گفتگویی انجام داد.

به گزارش ایران ورزشی ، حسین کلانی در گفتگو با مهر گفت:

موضوع اصلی دقیقاً ایجاد مشکل است که برای یک نتیجه‌گیری مناسب انجام می‌دهیم. خیلی بی دلیل هیجان کاذب منفی در بین علاقمندان فوتبال کشور ایجاد کردیم و در نهایت هم موضع مشخصی را آقایان اعلام کردند.
بازیکن دهه ۵۰ تیم ملی ایران افزود:

من نمی‌توانم کتمان کنم همیشه مخالف حضور مربی خارجی به هزار و یک دلیل بوده‌ام اما باید واقعیت‌ها را دید و کورکورانه و از روی تعصب صحبت نکنیم و سپس تصمیم نگیریم.
پیشکسوت فوتبال ایران در دفاع از عملکرد سرمربی کروات تیم ملی ایران تصریح کرد:

کارنامه او در کوتاه مدت درخشان بوده است. او توانست آبروریزی‌های ما را در فوتبال آسیا جمع کند. برخی آقایان در چند سال گذشته از تیم‌های کوچک غول ساخته بودند اما تیم ملی با هدایت این مربی توانست این تابوها را بشکند. او با تمام انتقادات سرمربی تیم ملی شد و بهترین نتایج را هم گرفت تا بتوانیم به دور نهایی جام جهانی برویم.
وی افزود:

شخصاً نمی‌دانم مدیریت اسکوچیچ در رختکن تیم ملی چطور بوده است که برخی افراد نگران آن هستند اما می‌توانم بگویم وقتی یک مربی خارجی اینقدر زود خودش را با شرایط تطبیق می‌دهد قابل احترام است. من از اسکوچیچ یک ویترین جذاب در امور فنی تیم ملی ایران می‌بینم که در آن ادب فردی و روحیه تیمی‌اش کم نظیر است.
وی خاطرنشان کرد:

وقتی مربی نظیر اسکوچیچ موفق است دیگر چه اهمیتی دارد کسی همچون من بخواهد مربی ایرانی در رأس باشد. باید اعتراف کنم اسکوچیچ کسی بود که غرور فوتبال ایرانی را در قاره آسیا دوباره ایجاد کرد.
کلانی درباره صحبت برخی منتقدان اسکوچیچ مبنی بر کوچک بودن اسم او در مقابل نام بازیکنان تیم ملی ایران تصریح کرد:

می‌گویند اسم بازیکنان بزرگ‌تر از اسکوچیچ است. منظورشان طولانی بودن اسم و فامیل آنها است؟ اصلاً درک نمی‌کنم. این چه حرفی است که می‌زنند. بسیاری از مربیان فوتبال دنیا هم قد بازیکنان باشگاهی و ملی نبودند اما با هنر مدیریت خود توانستند از ستاره‌ها نهایت استفاده را برده و تیم خود را موفق کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.