یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

لوئیز انریکه: می گویند پنالتی ها شانسی هستند اما این کاملاً اشتباه است

لوئیز انریکه: می گویند پنالتی ها شانسی هستند اما این کاملاً اشتباه است

لوئیز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از پیروزی تیمش در ضربات پنالتی مقابل سوئیس، در مورد ضربات پنالتی و صعود به نیمه نهایی صحبت کرد.

 به گزارش ایران ورزشی، لوئیز انریکه در مورد این دیدار گفت:

بیش از حد اذیت شدیم؟ بازی آزار دهنده ای بود. من می دانستم که کار آسانی نخواهیم داشت. خوش شانس بودیم که با گل آلبا پیش افتادیم اما آن ها در جریان بازی بودند و به گل تساوی رسیدند. ما در شرایطی مقابل سوئیس قرار گرفتیم که سطح و ظرفیت آن ها را می دانستیم. حریف آن طور که انتظار داشتیم سنگین پرس نکرد. در شرایطی که بازی 1-0 بود، شرایط بازی وارد فاز خطرناکی شد و آن ها موقعیت های خوبی ایجاد کردند. با اخراج بازیکن سوئیس همه چیز تغییر کرد و ما بر بازی مسلط شدیم و موقعیت های خطرناکی ایجاد کردیم. در وقت های اضافه ما شایسته این بودیم که پیروز شویم و بازی به پنالتی کشیده نشود.
اونای سیمون دوباره خودش را اثبات کرد؟

خیلی خوشحالم که اونای سیمون را به عنوان قهرمان این بازی می بینم. من این پیروزی که چشمگیر است را به خاطر او و کل تیم جشن گرفتم.
الان هدف شما چیست؟

از روز اول گفتم که اسپانیا در بین هشت تیم برتر جام است و حال ما در بین چهار تیم قرار گرفته ایم. حال باید ببینیم که تا کجا می توانیم پیش برویم. این که تیم می تواند بر موقعیت های تحمیل شده غلبه کند، منجر به بهبود تیم می شود. اگر یک تیم باشد که برای غلبه به هر مشکلی آماده باشد، آن تیم اسپانیا است. ما به خودمان افتخار می کنیم. خیلی مضحک خواهد بود که فکر کنیم ما یا هر یک از تیم هایی که به نیمه نهایی می رسند، به همین رسیدن به نیمه نهایی راضی هستیم. همه ما می خواهیم به فینال برسیم و قهرمان شویم.
شما شایسته حضور در نیمه نهایی هستید؟

بله قطعاً. با مرور بازی هایی که انجام داده ایم، به جز بازی دوم که کمی بد بودیم، همیشه در طول این تورنمنت در سطح بالایی بازی کرده ایم. به همین علت است که اکنون در نیمه نهایی حضور داریم.
فکر نمی کنی که در محوطه جریمه بدشانس هستید؟

خوشبختانه امروز کسی که موقعیت از دست داد مورنو بود، نه موراتا جون اگر آلوارو موقعیت از دست می داد، او را رها نمی کردند. اما خب همه موقعیت از دست می دهند. من نمی خواهم بد جواب دهم اما شرایطی که آن ها تجربه می کنند کاملاً مشهود است اما هر دو بازیکن من هستند و من آن ها را به یک اندازه دوست دارم.
اضطراب در ضربات پنالتی؟

این آرام ترین ضربات پنالتی زندگی من بود زیرا آن چیزی بود که اتفاق افتاده بود و هیچ راه برگشتی از آن نبود، ما تمام تمرینات خود را انجام داده بودیم و دیگر کاری از دست من و کادر فنی بر نمی آمد. ما آخرین تعویض ها را با توجه به ضربات پنالتی انجام دادیم. ما از قبل برای لیست پنالتی زنان برنامه ریزی نکرده بودیم. ما فقط چند بازیکن را داشتیم که برای این کار آماده بودند. ما می خواستیم تیاگو و رودری به بازی بیایند تا اگر لازم شد پنالتی بزنند. ما هفت یا هشت بازیکن داشتیم که آماده زدن پنالتی بودند، تجربه داشتند و مشتاق بودند. آن ها می گویند که پنالتی ها شانسی هستند اما این حرف کاملاً اشتباه است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.