چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

گزارش ویژه از تیم‌های حاضر در مقدماتی جام جهانی

از نیمکت ایران تا دردسر کره

از نیمکت ایران تا دردسر کره

بلافاصله پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، اقدامات برای آماده‌سازی تیم ملی امارات در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 آغاز شد و این تیم برای نخستین دیدار در هفته نخست این رقابت‌ها برابر تیم لبنان آماده می‌شود. شرایط امارات نسبت به سایر تیم‌های حاضر در گروه تثبیت شده به نظر می‌رسد. این تیم با حضور فن مارویک هلندی روی نیمکت و کنترل مناسب بیماری کرونا و برخی خصوصیات دیگر در این مسیر دچار مشکلی نخواهد بود.

به گزارش ایران ورزشی؛بلافاصله پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، اقدامات برای آماده‌سازی تیم ملی امارات در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 آغاز شد و این تیم برای نخستین دیدار در هفته نخست این رقابت‌ها برابر تیم لبنان آماده می‌شود. شرایط امارات نسبت به سایر تیم‌های حاضر در گروه تثبیت شده به نظر می‌رسد. این تیم با حضور فن مارویک هلندی روی نیمکت و کنترل مناسب بیماری کرونا و برخی خصوصیات دیگر در این مسیر دچار مشکلی نخواهد بود. به دلیل شرایط کنترل کرونا، سفر به امارات و همچنین سفر از این کشور به سایر کشورها آسان است. هیچ بازیکن لژیونری در تیم ملی امارات حضور ندارد که در این شرایط اضطراری به دلیل سفرهای متعدد دچار مشکل شود و بر همین اساس برای برگزاری اردو و سفر به سایر کشورها یا انجام تمرینات و برنامه آماده‌سازی در مقاطع مختلف، تیم ملی امارات دچار مشکل نیست. مجموعه این عوامل به سود تیم ملی امارات است و شانس این تیم را برای تکرار صعود به جام جهانی پس از خاطره جام 1990 ایتالیا افزایش می‌دهد.

لبنان با 10 لژیونر و وضعیت نامشخص میزبانی
لبنان 10 بازیکن لژیونر دارد که در کشورهای دیگر بازی می‌کنند و فدراسیون فوتبال این کشور نیز با مشکل ورزشگاه میزبانی از مسابقات روبه‌رو است. هر چند هاشم حیدر، رئیس فدراسیون این کشور اعلام کرده بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد و استادیوم صیدا را برای میزبانی از مسابقات معرفی کرده اما در شرایط اضطراری ممکن است این کشور در زمین بی‌طرف بازی‌های خانگی خودش را برگزار کند.

سوریه به دنبال سرمربی
فدراسیون فوتبال سوریه در تلاش است در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرمربی جدید و جانشین نبیل معلول تونسی را انتخاب کند. بر اساس برخی شواهد سرمربی جدید این تیم بومی خواهد بود و ممکن است روز یکشنبه از سوی فدراسیون فوتبال این کشور معرفی شود. سوریه 17 بازیکن لژیونر در اختیار دارد. با این وجود فدراسیون این کشور پاداشی بی‌سابقه برای صعود به جام جهانی پیش‌بینی کرده تا موجب بالا رفتن انگیزه بازیکنان شود.

وضعیت نامعلوم نیمکت عراق
شرایط نیمکت تیم ملی عراق مشخص نیست و ایاد بنیاد، رئیس کمیته عادی‌سازی فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرده در این هفته وضعیت ادامه همکاری با کاتانچ مشخص می‌شود، چرا که زمان زیادی باقی نمانده و بعد از اعلام نتایج قرعه‌کشی باید شرایط برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی این کشور مشخص شود. عراق تنها چهار لژیونر در اختیار دارد. مربی اهل اسلوونی تیم ملی عراق از شرایط مالی خود گله‌مند است، به این خاطر که در شش ماه اخیر حقوقی دریافت نکرده است. از سویی بعد از شکست تیم ملی این کشور برابر ایران و از دست دادن صدرنشینی، رسانه‌های عراقی به شدت از او انتقاد کردند و خواستار به خدمت‌گیری مربی جدیدی شدند اما به نظر می‌رسد با توجه به زمان کمی که تا شروع بازی‌ها باقی مانده و همچنین شناخت کاتانچ از تیم ملی عراق شاهد ادامه همکاری فدراسیون فوتبال عراق با این مربی باشیم. وزیر ورزش عراق هم به تازگی از اختصاص پنج میلیون دلار به فدراسیون فوتبال عراق به منظور آماده‌سازی تیم ملی برای صعود به جام جهانی خبر داد و با تخصیص این بودجه مشکل فدراسیون فوتبال عراق هم برای پرداخت دستمزدهای معوقه سرمربی برطرف خواهد شد.

ایران با 16 لژیونر و وضعیت نامشخص باقری
ایران 16 لژیونر دارد و دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات این تیم پس از ابقا در هفته گذشته از فدراسیون درخواست کرده دستیارانش وحید هاشمیان و کریم باقری حفظ شوند. اسکوچیچ این درخواست را پیش از مرخصی کوتاه خودش و سفر به کرواسی ارائه داده، در حالی که هنوز کریم باقری در این خصوص تصمیمی نگرفته است. باقری با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و پس از دیدار با اسکوچیچ و رئیس فدراسیون در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مشکلات کره‌جنوبی با 12 لژیونر
کره‌جنوبی که 12 لژیونر دارد، برای دعوت از این بازیکنان و حضور آنها در پنج بازی خارج از خانه با مشکلاتی روبه‌رو خواهد بود. خصوصاً با توجه به محدودیت‌های برخی کشورها در انجام سفرهای برون‌مرزی به دلیل پروتکل‌های ویژه مرتبط با شیوع کرونا، ممکن است بسیاری از بازیکنان تأثیرگذار خودش را در بازی‌های حساس در اختیار نداشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.