سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

صعود جوکوویچ به دور چهارم اوپن آمریکا

نوله، قطار بی ترمز

نوله، قطار بی ترمز

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا به راحتی توانست به دور چهارم اوپن آمریکا راه پیدا کند. ستاره 33 ساله صرب برای صعود به چهارمین دور از چهارمین گرنداسلم فصل، حریف سید بیست‌ و‌هشتمی خود یان لنارد اشتروف را در سه ست متوالی با نتایج 6-3، 6-3 و 6-یک در استادیوم «آرتور اَش» شکست داد. جوکوویچ که به دنبال کسب هجدهمین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌های تنیس است، با کسب این پیروزی، به روند شکست ناپذیری‌اش در سال 2020 ادامه داد و حالا تعداد پیروزی‌های متوالی آن به 26 مورد رسیده است.

«نوله» در دور چهارم اوپن آمریکا باید با پابلو کارنو بوستا، تنیسور سید بیستمی از اسپانیا مصاف داشته باشد. او درباره مسابقه‌اش با لنارد اشتروف گفت:« فکر می‌کنم که عملکرد من در این مسابقه بسیار خوب بود و من توانستم دست او را هنگام سرویس زدن بخوانم. در ست‌های دوم و سوم بازی احساس بسیار خوبی داشتم.»

استقبال جوکوویچ از ورود بانوان به اتحادیه

جوکوویچ هم‌چنین با ابراز تعجب از مخالفت برخی از هم‌رشته‌ای‌های خود با تأسیس اتحادیه تنیسورهای حرفه‌ای (PTPA) از آمادگی این اتحادیه برای عضویت بانوان خبر داد. مرد شماره یک تنیس جهان پیش از آغاز رقابت‌های اوپن آمریکا از سمت خود به عنوان رئیس شورای بازیکنان ATP استعفا کرد تا به همراه واسک پوسپیلیس، جان ایسنر و سم کوئری اتحادیه تنیسورهای حرفه‌ای را تشکیل دهند. یکی از ایرادهایی که به این تأسیس این اتحادیه وارد آماده، ایجاد دو دستگی در میان بازیکنان و عدم حضور بانوان در آن بوده است.

جوکوویچ در واکنش به این انتقادات گفت:« در حال حاضر اولویت ما این است که تا جای ممکن به اعضای این سازمان اضافه کنیم، چه در بخش مردان چه در بخش زنان چون درباره اینکه این اتحادیه فقط مختص مردان است صحبت‌های زیادی شده است و این هم صحت ندارد. ما در 5 ، 6 روز گذشته با بانوان تنیسور هم صحبت کردیم و سعتی داشتیم که تا جای ممکن درباره این اتحادیه به آنها اطلاعات بدهیم. امیدوارم که حمایت آنها را هم داشته باشیم و با حضورشان تعداد اعضای اتحادیه را بالا ببریم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.