سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

مبهم و غیر قابل پیش‌بینی، مثل لیگ یک

سرنوشت صعود به روز آخر کشیده شد

سرنوشت صعود به روز آخر کشیده شد
مهدیس شاه محمدیان
مهدیس شاه محمدیان خبرنگار

سیروس دین‌محمدی به عنوان مدیر فنی و علی لطیفی به عنوان مربی تلاش کرد در جدول بازی‌ها باقی بماند اما این تدابیر نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود. به هر حال تمام این معادلات می‌تواند با شکست چوکا در یک بازی حل و برطرف شود اما اگر این تیم همانطور که اشاره شد قشقایی را شکست دهد آن وقت معادلات انتهای جدول پیچیده‌تر خواهد شد

به گزارش ایران ورزشی؛همانطور که چند روز پیش نوشتیم تیم‌های شیرازی لیگ یک تعیین‌کننده شدند. با نتایجی که در هفته سی و دوم رقم خورد و با توجه به بازی‌های بسیار حساس دو روز پایانی ابهامات در بالا و پایین جدول باقی ماند. پیروزی فجر و مس کرمان و شکست تیم‌های بادران، هوادار و خوشه‌طلایی باعث شد تکلیف دو تیم صعودکننده به لیگ یک بدون هیچ اما و اگری به روز آخر کشیده شود. فجری‌ها در مهم‌ترین بازی هفته، دست به کاری بزرگ زدند و هوادار صدرنشین را با تحمیل شکست ۲ بر یک به زیر کشیدند. فجری‌ها در 15 دقیقه ابتدایی مسابقه به گل برتری دست پیدا کردند و در ابتدای نیمه دوم هم از روی نقطه پنالتی گل دوم را زدند اما در دقیقه 85 قطعی برق هم باعث به اخلال کشیده شدن بازی شد و 25 دقیقه بازی تعطیل شد. بازیکنان میانه زمین بودند و پس از روشنایی دوباره ورزشگاه، براساس قانون، بازیکنان 10 دقیقه گرم کردند و بازی از سر گرفته شد. پس از وقفه ایجاد شده و از سرگیری دوباره بازی، حملات شاگردان رضا عنایتی برای کاهش اختلاف و و جبران نتیجه ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام در دقیقه 90 اختلاف را به یک گل رساندند اما صدر را از دست دادند.
شاگردان اصغر کلانتری برای لیگ برتری شدن یک 90 دقیقه فوق‌العاده حیاتی و سرنوشت‌ساز را در خانه مقابل شاهین بوشهر پیش رو دارند. آنها اگر در این بازی به پیروزی برسند تا حدود زیادی باید خودشان را لیگ برتری بدانند چون در هفته پایانی هم میهمان تیم سقوط کرده گل‌ریحان هستند اما اگر شاهینی‌ها برنده شوند آن وقت با 56 امتیاز باید منتظر نتیجه بازی همزمان تیم‌های مس کرمان و هوادار هم نشست. شاهین با پیروزی ۳ بر صفر مقابل گل‌ریحان یک برد راحت را به دست آورد.
اما رضا عنایتی سرمربی هوادار بعد از باخت بدموقع مقابل فجر باید رودرروی استادش بایستد. فرهاد کاظمی با پیروزی ۲ بر صفر مقابل خیبر، امید هواداران تیمش برای لیگ برتری شدن را افزایش داد؛ اگرچه آنها افسوس امتیازهای از دست رفته در هفته‌های گذشته را می‌خورند. خیبر هم بعد از تساوی خانگی مقابل فجر در هفته بیست و هشتم و ادعای سرمربی‌اش مبنی بر اینکه هیچ شانسی برای صعود ندارند به نوعی انگیزه را در شاگردانش از بین برد. در حالی که چند هفته پیش خوشه‌طلایی با شکست تیم بادران نشان داد برای صعود به لیگ برتر عزم خود را جزم کرده است اما بعد از این بازی که با حکم کمیته انضباطی علیه وحید بیاتلو سرمربی تیم همراه بود روزهای خوبی برای تیم ساوه‌ای رقم نخورد و این تیم با امتیازاتی که در بازی‌های اخیر از دست داد باید برای صعود به لیگ برتر در فصل آینده برنامه‌ریزی کند.
اما هفته پیش‌رو بسیار سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده خواهد بود. در همین هفته سی و سوم که چهار تیم از پنج تیم مدعی رودرروی همدیگر می‌ایستند بادران در خانه‌اش از رایکا پذیرایی می‌کند. تیم بابل با پیروزی یک بر صفر مقابل نود ارومیه هم سند سقوط آنها به لیگ دسته دوم را امضا کرد، هم خیال خودش تا حدود بسیار زیادی از بقا راحت شد. شاید این بهترین فرصت برای آنها باشد که از این مهم نهایت استفاده را ببرند. در واقع شرایط در بالای جدول به شکلی است که اگر هر کدام از سه تیم 54 امتیازی هم ببازند باز هم برای روز آخر امیدوار خواهند بود. در هفته پایانی هم فقط سه تیم فجر، بادران و مس کرمان رودرروی حریفانی می‌ایستند که برد و باخت خیلی برای‌شان فرق ندارد اما در عوض هوادار و شاهین بوشهر با تیم‌های در حال سقوط بازی دارند مگر اینکه در هفته ماقبل پایانی تکلیف سومین تیم سقوط‌کننده هم مشخص شود.

چوکا محکوم به کسب دو پیروزی
تساوی چوکا تالش در زمین پارس جنوبی و پیروزی قشقایی مقابل تیم مدعی بادران کار را برای تالشی‌ها و شاگردان فرشاد پیوس سخت کرد. در حال حاضر غیر از چوکا که 34 امتیاز دارد، سه تیم شهرداری آستارا، قشقایی شیراز و استقلال ملاثانی 38 امتیازی هستند که از جمع این چهار تیم یک تیم به عنوان تیم سوم به لیگ دو سقوط می‌کند. با توجه به همین اختلاف چهار امتیازی چوکا با سه تیم دیگر، آنها محکوم به کسب دو پیروزی در دو هفته پایانی هستند. در واقع شاگردان فرشاد پیوس اگر یکی از بازی‌های‌شان را ببازند سقوط‌شان قطعی خواهد شد حتی اگر دیگر رقبای‌شان در هر دو بازی شکست بخورند. آن وقت بازی هفته پایانی چوکا با آرمان‌گهر در سیرجان و قشقایی با پارس جم حکم مرگ و زندگی را پیدا می‌کند.
البته که آنها حواس‌شان به بازی‌های دو تیم استقلال ملاثانی و شهرداری آستارا هم هست. تیم ملاثانی این هفته یک امتیاز باارزش از ملوان در انزلی گرفت و حالا باید در هفته پیش رو آرمان‌گهر را شکست دهد تا خیالش از بقا راحت شود چون در هفته پایانی میهمان شاهین بوشهری خواهد بود که برای صعود فقط و فقط  پیروزی می‌خواهد.
همچنین در بازی ملوان و استقلال ملاثانی هم در نیمه دوم برق ورزشگاه تختی انزلی قطع شد که بعد از حدود 20 دقیقه توقف برق برگشت و بازی ادامه یافت.
شهرداری آستارا هم شرایطی مشابه دارد. این تیم که دو روز پیش از استقلال خوزستان شکست خورده بود این هفته با تیم سقوط‌کرده گل‌ریحان مصاف خواهد داد که پیروزی در این بازی خیال‌شان را راحت می‌کند، چراکه در هفته پایانی میهمان هوادار مدعی صعود هستند.
شکست نود ارومیه با یک گل مقابل رایکا و قطعی شدن سقوط‌شان به لیگ دسته دوم باعث شد همه چیز در گرو بازی‌های چوکا قرار گیرد. تیم نود ارومیه در هفته‌های پایانی با جذب سیروس دین‌محمدی به عنوان مدیر فنی و علی لطیفی به عنوان مربی تلاش کرد در جدول بازی‌ها باقی بماند اما این تدابیر نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود. به هر حال تمام این معادلات می‌تواند با شکست چوکا در یک بازی حل و برطرف شود اما اگر این تیم همانطور که اشاره شد قشقایی را شکست دهد آن وقت معادلات انتهای جدول پیچیده‌تر خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.