دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

ریو فردیناند: تیاگو آلکانتارا در سال 2013 به دنبال انتقال به منچستریونایتد بود

ریو فردیناند: تیاگو آلکانتارا در سال 2013 به دنبال انتقال به منچستریونایتد بود

آن طور که شماره ۵ پیشین شیاطین سرخ می گوید، هافبک فعلی لیورپول مایل بود تا راهی اولدترافورد شود.

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از سایت گل، تیاگو در آن سال قصد داشت به خاطر رقابت بالایی که در نیوکمپ وجود داشت از بارسلونا جدا شود و در نهایت در بایرن مونیخ به پپ گواردیولا ملحق شد. فردیناند که سابقه یک بار بازی کردن مقابل تیاگو را دارد، ماجرا را این طور تعریف می کند:

تیاگو قبل از ترک کردن بارسلونا با من تماس گرفت. او انگلیسی را روان صحبت می کرد و ما در تور پیش فصل آمریکا مقابل هم بازی کرده بودیم و او باور نکردنی بود. تیاگو در پست شماره ۱۰ بازی کرد و یک گل زیبا به ثمر رساند. خلاصه او را می شناختیم و چند سال بعد، مویس هدایت تیم را در دست داشت. من با تیاگو در ارتباط نبودم ولی داوید دخیا شماره مرا به او داده بود. خلاصه تیاگو با من تماس گرفت و گفت: «ریو، من دوست دارم به منچستریونایتد بیایم. می توانی (در این رابطه) با کسی صحبت کنی؟» او گفت: «دوست دارم فرصت آمدن به منچستریونایتد را داشته باشم؛ آیا کسی هست که خودت یا خودم برای این که ببینیم آیا علاقه ای وجود دارد، با او صحبت کنیم؟».
فردیناند ادامه می دهد:

خلاصه من با مقامات باشگاه حرف زدم.. مویس بود و شاید این را با (اد) وودوارد هم در میان گذاشته بوده باشم. جواب آن ها «نه» بود و گفتند: «ما از قبل امورات چند انتقال دیگر را به پیش برده ایم و اوضاع مرتب است». فکر می کنم تیاگو برای تصمیم گیری ۲۴ ساعت فرصت داشت. او صبح روز بعد دوباره با من تماس گرفت: «می توانی به من بگویی صحبت ها با منچستریونایتد چگونه پیش رفت؟ من ۲۴ ساعت برای تصمیم گیری فرصت دارم؛ در غیر این صورت پپ مرا به بایرن نخواهد برد». در نهایت او راهی بایرن مونیخ شد و باقی ماجرا را هم که خودتان می دانید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.