جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

گرت ساوتگیت: شاید سابقه قهرمانی دانمارک در یورو فشار بیشتری بر آن ها وارد کند

گرت ساوتگیت: شاید سابقه قهرمانی دانمارک در یورو فشار بیشتری بر آن ها وارد کند

گرت ساوتگیت در نشست خبری قبل از بازی انگلیس - دانمارک پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از BBC، انگلیس فردا این فرصت را دارد تا با کسب یک پیروزی خانگی، برای اولین بار خودش را به فینال مسابقات یورو برساند. ساوتگیت با علم به مأموریت سختی که بر روی دوش آن ها قرار دارد، در این نشست گفت:

برای این بازی هیجان بالایی داریم و می دانیم که کل کشور از ما حمایت خواهد کرد. بازیکنان آماده هستند. روند آماده سازی تیم بدون مشکل پیش رفته است. می دانیم که مقابل حریف بسیار خوبی قرار خواهیم گرفت. فکر می کنم شاهد یک بازی بسیار نزدیک و جذاب باشیم.
در حال حاضر تمامی بازیکنان ما در دسترس هستند. امشب باید وضعیت یک یا دو نفر را بررسی کنیم. درباره سیستم هم باید بگویم که معتقدم ما طی سه سال اخیر رویکرد تاکتیکی بسیار منعطفی داشته ایم. تلاش ما همیشه بر این است که با رویکرد درستی به مصاف حریف برویم. 
در طول این تورنمنت انتظارات را به دوش کشیده ایم و به نظرم در بازی ابتدایی و دیدار مقابل آلمان خیلی خوب با آن کنار آمدیم. ما هرگز در فینال حضور نداشته ایم، بنابراین فشار آن چیزی است که خودتان انتخاب می کنید. این یک عامل انگیزه بخش و یک چالش برای ماست. دانمارک در گذشته قهرمان این مسابقات شده است، پس شاید فشار بیشتری روی آن ها برای تکرار آن واقعه وجود داشته باشد. دید ما به این بازی این طور نیست و می دانیم که مهم این است که در روز بازی، عملکرد خوبی داشته باشیم.
در پایان این نشست از ساوتگیت سوال شد که آیا پنالتی از دست رفته او در یورو ۹۶ مقابل آلمان، به او انگیزه مضاعفی برای موفقیت در این تورنمنت می بخشد که سرمربی انگلیس پاسخ داد:

  مسئله من نیستم؛ این بازی برای بازیکنان، کل کادر فنی و این کشور است. گاهی خاطرات فوتبالی ما به آن خوبی که دوست داریم نیست و این بازیکنان تلاش زیادی می کنند و همواره حد و مرزها را در هم می شکنند. ما در این تورنمنت از یکسری مرزها عبور کردیم و فردا فرصت دوباره ای خواهیم داشت تا باز هم این کار را انجام بدهیم. همین که هرگز در فینال جام ملت های اروپا حضور نداشته ایم و حالا این فرصت پیش روی ماست، برای همه اعضای تیم هیجان انگیز است. ما برای دانمارک احترام قائل هستیم و من همیشه طرفدار بازیکنان اهل این کشور بوده ام. فوتبال آن ها حیرت انگیز است ولی اگر جمعیت آن کشور را در نظر داشته باشیم، کیفیت تیم های آن ها حیرت انگیز تر هم به نظر می رسد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.