جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

امروز موعد انتخاب مدیرعامل پرسپولیس

گزینه نهایی شگفت‌زده‌مان می‌کند؟

گزینه نهایی شگفت‌زده‌مان می‌کند؟

محمد قراگزلو/ در حالی که کمتر از یک هفته از استعفای مهدی رسول پناه از سمت خود در باشگاه پرسپولیس می‌گذرد گفته شده امروز به احتمال زیاد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب خواهد شد. رسول پناه همزمان با ریاست هیأت مدیره از اسفندماه سال گذشته به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس هم فعالیت می‌کرد ضمن اینکه خودش می‌گفت علاقه‌ای به مدیرعامل شدن ندارد اما سرانجام زبان سرخش سر سبزش را به باد داد و وزارت ورزش را در آستانه یک انتخاب دشوار قرار داد.
طی چند روز اخیر نام‌های زیادی برای حضور در پست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس به گوش می‌رسد و با اینکه این باشگاه با انواع و اقسام مشکلات، حواشی، بحران‌های مالی و تعهدات سنگین مواجه است اما افراد و گروه‌های مختلف سعی دارند با لابی بازی و ایجاد جو هواداری در فضای مجازی خودشان را به عنوان گزینه مطرح کنند.
در واقع شاید عجیب باشد که با وجود بحران‌های متعدد باشگاه پرسپولیس و شرایط حساسی که باشگاه در آن قرار دارد تعداد گزینه‌های مطرح شده طی دو سه روز اخیر به هیچ‌وجه سنخیتی با وضعیت فعلی باشگاه نداشته باشد و تعداد گزینه‌های مطرح شده به شکل عجیبی زیاد به نظر برسد که این نتیجه معجزه فضای مجازی است!
طی دو روز گذشته باز هم صحبت از حضور علی‌اکبر طاهری یا حمیدرضا گرشاسبی در رأس باشگاه پرسپولیس شد و در فضای مجازی حتی طاهری را به عنوان مهم‌ترین گزینه معرفی کردند اما واقعیت چیز دیگری بود و به خاطر پرونده باز این دو مدیر در دادگاه کارکنان دولت و بازنشسته بودن آنها وزارتخانه رویکردی به آنها نداشت.
پروسه انتخاب مدیرعامل پرسپولیس به خاطر حساسیت‌هایش از مسیر بهارستان هم عبور کرد و فراکسیون مجلس نیز دو گزینه مدنظرش را به وزارتخانه پیشنهاد داد تا وزیر به عنوان رئیس مجع از بین این گزینه‌ها و نفرات مدنظر خود یکی را به عنوان مسئول در باشگاه پرسپولیس انتخاب کند که احتمالاً این اتفاق امروز نهایی خواهد شد.
طی دو روز گذشته اسامی مختلفی برای تصدی این پست به گوش رسیده اما جالب اینجاست که برخی از آنها اصلاً مدنظر وزارتخانه نیستند و برخی دیگر شانسی برای تصاحب این سمت ندارند. برخی دیگر هم که مورد وثوق یا اعتماد هواداران و پیشکسوتان هستند مدت‌هاست از سوی وزارتخانه سمتی نگرفته‌اند یا روی خوش ندیده‌اند. در عین حال وزارتخانه به هیچ‌وجه تحت تأثیر تبلیغات برخی افراد در فضای مجازی قرار نگرفته و کار خودش را می‌کند. از این جهت بعید نیست رئیس مجمع با انتخاب امروز خود هواداران پرسپولیس و رسانه‌ها را شگفت‌زده کند.
از سوی دیگر بحث تکمیل هیأت مدیره باشگاه نیز مطرح است و وزیر ورزش باید برای تکمیل کادر هیأت مدیره نیز تصمیماتی گرفته و انتصاب‌های جدیدی انجام دهد. گفته می‌شود وزیر ورزش به خاطر ارتباط خوبی که با مهدی رسول پناه دارد او را در بدنه هیأت مدیره حفظ خواهد کرد اما نکته اینجاست که اگر رسول پناه بماند رغبتی در هیأت مدیره نخواهد ماند و استعفا می‌دهد. این در حالی است که وزیر به رغبتی و توان مدیریتی‌اش اعتماد و اعتقاد دارد و می‌خواهد او را در باشگاه حفظ کند.
مهدی رسول پناه روز دوشنبه در وزارت ورزش حضور داشت و درباره مشکلات پرسپولیس توضیح داد ضمن اینکه دیروز هم جلسه‌ای در خصوص تعیین مدیران باشگاه پرسپولیس در وزارتخانه برگزار شد که نتایجش به بیرون درز نکرد.
جالب اینکه رسول‌پناه عصر دیروز هم به باشگاه پرسپولیس رفت و حتی جلسه‌ای با بشار رسن در خصوص شرایطش داشت.جالب‌تر اینکه رسول‌پناه به خاطر آنچه بعد از انتشار آن ویدئو از صحبت‌هایش اتفاق افتاد حتی یک کلمه هم با خبرنگاران و هوادارانی که بیرون ساختمان باشگاه منتظرش بودند حرف نزد تا دوباره گاف ندهد!

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.