سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

گزارش العرب از کنار گذاشته شدن چشمی، کریمی و ابراهیمی

گزارش العرب از کنار گذاشته شدن چشمی، کریمی و ابراهیمی

یک رسانه قطری، توضیحاتی درخصوص وضعیت بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ ستارگان قطر ارائه کرد.

به گزارش ایران ورزشی، روزنامه العرب قطر به بررسی آخرین تحولات و تغییرات فهرست تیم‌های قطری در فصل نقل و انتقالات لیگ ستارگان پرداخت. به نوشته این روزنامه، با آغاز فعالیت آماده‌سازی باشگاه‌های قطری و تغییرات در فهرست بازیکنان، تلاش برای جذب برخی بازیکنان در نقل‌وانتقالات نیز آغاز می‌شود و تیم‌ها به دنبال خرید ستاره‌های تأثیرگذار و تقویت خود در فصل آتی خواهند بود.

فصل جدید رقابت‌های فوتبال در قطر در شرایط متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته آغاز می‌شود. در این فصل با توجه به برنامه آماده‌سازی تیم ملی قطر برای حضور در جام جهانی 2022، باشگاه‌ها در مقاطعی از فصل بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار نخواهند داشت و باید به دنبال جذب بازیکنان خارجی تأثیرگذاری باشند که بتوانند جای خالی ملی‌پوشان را پُر کنند.

مرحله نخست نقل‌وانتقالات با اعلام فهرست خروجی باشگاه‌ها آغاز شد؛ همانطور که الخور از عدم تمایل به تمدید قرارداد کوبایاشی بازیکن ژاپنی خبر داد. السد هم ستاره کره‌ای خود یعنی نام تائه‌هی را کنار گذاشت و ام‌صلال اعلام کرد به روزبه چشمی و کایکی نیاز ندارد. این چهار بازیکن، نفراتی هستند که باشگاه‌های قطری از قطع همکاری با آنها خبر داده‌اند و گزینه‌های دیگری نیز نامزد حضور در لیست خروجی باشگاه‌ها به شمار می‌روند.

در فهرست بعضی از باشگاه‌ها، عدم تمدید قرارداد برخی بازیکنان خارجی قطعی به نظر می‌رسد. مثلاً باشگاه العربی قرارداد ایوب عزّی، بازیکن الجزایری و مارک مونیسای اسپانیایی را تمدید نمی‌کند. بیشترین ابهام درخصوص آینده پنج بازیکن خارجی الغرافه وجود دارد که شرایط ادامه همکاری آنها با این باشگاه مشخص نیست.

درخصوص باشگاه الریان تنها شانس یاسین براهیمی الجزایری برای ماندن بیشتر از سایر گزینه‌هاست و آینده فرانک کومِ کامرونی، شجاع خلیل‌زاده ایرانی و یوهان بولی ساحل عاجی نامشخص است. این امکان وجود دارد که برخی از آنها از این تیم جدا شوند.

با قطعی شدن جدایی برخی دیگر از بازیکنان خارجی، تعداد بازیکنان خارجی کنار گذشته از فهرست تیم‌ها به عدد 20 می‌رسد. در صدر باشگاه‌ها هم الاهلی قرار دارد که چهار بازیکن خارجی خودش یعنی محمد دیامی از سنگال، نبیل الزهر از مراکش، شین لوری از استرالیا و امید ابراهیمی از ایران را در لیست خروج جای داده است. الدحیل هم که با بن‌عطیه، دودو و علی کریمی قطع همکاری می‌کند، از این حیث در رتبه دوم قرار دارد.

فهرست نهایی بازیکنان خروجی باشگاه‌ها پس از جذب نفرات جدید قطعی خواهد شد و به شکل رسمی اعلام می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.