پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

شایعه‌ها علیه کاپیتان؛ از زمان منصوریان تا فکری

اختلاف وریا غفوری با همه مربیان استقلال!

اختلاف وریا غفوری با همه مربیان استقلال!
حمیدرضا عرب

خبر اختلاف وریا غفوری با مربیان استقلال را سال‌هاست می‌شنویم؛ خبری تکراری که از زمان حضور منصوریان در استقلال کلید خورده و مشخص نیست ریشه این اخبار از کجاست. اول‌بار که خبر اختلاف وریا با مربیان استقلال در رسانه‌ها دیده شد به زمان مربیگری منصوریان مربوط می‌شود؛ دورانی که البته وریا همچون فصول اخیر بازیکنی اثرگذار نبود و تازه داشت با قواعد بازی در تیم بزرگی همچون استقلال آشنا می‌شد.

ایران ورزشی: خبر اختلاف وریا غفوری با مربیان استقلال را سال‌هاست می‌شنویم؛ خبری تکراری که  از زمان حضور منصوریان در استقلال کلید خورده و مشخص نیست ریشه این اخبار از کجاست. اول‌بار که خبر اختلاف وریا با مربیان استقلال در رسانه‌ها دیده شد به زمان مربیگری منصوریان مربوط می‌شود؛ دورانی که البته وریا همچون فصول اخیر بازیکنی اثرگذار نبود و تازه داشت با قواعد بازی در تیم بزرگی همچون استقلال آشنا می‌شد.

آن روزها گفته می‌شد منصوریان بشدت با این بازیکن اختلاف دارد و حتی به‌لحاظ فنی نیز از او راضی نیست، اما تمدید قرارداد با وریا غفوری که به خواست منصوریان انجام شد نشان داد این خبر از بیخ و بن غلط بوده است. بعد از دوران منصوریان سرمربیگری استقلال به وینفرد شفر رسید. اما در زمان این مربی هم خبرهایی درباره اختلاف وریا با سرمربی آلمانی به گوش رسید که نه از سوی این بازیکن تأیید شد و نه از سوی شفر. گفته می‌شد وریا به‌دلیل اینکه در پست دفاع راست به بازی گرفته نمی‌شود بشدت از سرمربی آلمانی ناراحت است. دلیل این ناراحتی از دست دادن پیراهن تیم ملی و باختن رقابت به پژمان منتظری عنوان شد اما بعدها مشخص شد کی‌روش اساساً به بازیکن دیگری برای بازی در پست دفاع راست اعتقاد داشته است. ماجرای اختلاف‌های وریا غفوری با مربیان استقلال تمامی نداشت و حتی در دورانی که استراماچونی سرمربی استقلال بود خبرهایی از این دست شنیده شد اما در همان ایام که بحث رفتن استراماچونی در رسانه‌ها دیده شد وریا با انتشار پست‌های حمایتی از استراماچونی به همگان ثابت کرد نه‌تنها با استراماچونی اختلافی ندارد بلکه دوست دارد این مربی ایتالیایی در استقلال بماند. این ماجرا به زمان حضور فرهاد مجیدی هم در استقلال کشیده شد و در ایامی که فرهاد نیز سکان هدایت استقلال را بر عهده داشت گفته می‌شد وریا غفوری و علی کریمی با هم یکپارچه شده‌اند تا مجیدی را از مربیگری استقلال عزل کنند. این خبر نیز هرگز نه به تأیید مجیدی رسید و نه یکی از این دو بازیکن. بدون شک اگر مشکلی در میان بود فرهاد مجیدی که اهل افشاگری است درباره این اختلاف‌ها شفاف‌سازی می‌کرد، اما سکوت فرهاد نشان داد ماجرا طور دیگری بوده است. با وجود همه این تکذیب‌ها اما داستان اختلاف‌های وریا غفوری با مربیان استقلال تمامی ندارد و این‌بار پیش از آنکه فصل شروع شود از مشکلاتی که میان او و سرمربی استقلال وجود دارد پرده‌برداری شده است؛ خبری که وریا غفوری واکنش تندی به آن نشان داده و حتی با انتشار یک استوری در صفحه شخصی‌اش به نفع سرمربی استقلال تلاش کرده به‌نوعی این شایعه را هم تکذیب کند. وریا درباره این اختلاف می‌گوید: «متأسفم برای کسانی که چنین شایعات عجیبی را می‌سازند. من و آقای فکری به باشگاه استقلال رفتیم تا لباس‌های تیم را انتخاب کنیم.»

 وریا در ادامه صحبت‌هایش گفته: «پس از آن متوجه شدم یکسری از صفحات مجازی شایعه ساخته‌اند که با فکری درگیر شده‌ام، به همین دلیل برای سرمربی تیم در صفحه مجازی‌ام پست گذاشتم. با هماهنگی باشگاه و از طریق پلیس فتا پیگیر این مسأله خواهیم بود تا دهان شایعه‌سازان بسته شود و هر شایعه‌ای که دل‌شان می‌خواهد را نسازند.» حال باید دید چه جریانی پشت سر وریا غفوری قرار دارد که چنین خبری را همواره علیه‌اش منتشر می‌کند؟ انگار گروهی منتظر نشسته‌اند و هر چند وقت یک‌بار این خبر تکراری را علیه کاپیتان استقلال در کانال‌های خبری و حتی شبکه‌های مجازی باز نشر می‌کنند تا شاید به طرقی روح و روان این بازیکن را به‌هم بریزند. بدون شک اگر وریا غفوری تا این اندازه بازیکن بی‌اخلاقی بود که با همه مربیان استقلال به اختلاف بخورد، مربیان استقلال خیلی زودتر از اینها نسخه او را در استقلال می‌پیچیدند و او را تحمل نمی‌کردند، اما تداوم حضور وریا در استقلال نشان می‌دهد او به‌لحاظ رفتاری بازیکنی بوده که توانسته با همه مربیان استقلال کنار بیاید و در خدمت این باشگاه باشد. هرچند اخیراً به دستمزد وریا انتقادهایی بود اما این ماجرا ارتباطی با شیوه رفتاری او با مربیان استقلال ندارد و وریا خودش را در همه این سال‌ها به‌عنوان بازیکنی در خدمت تیم به اثبات رسانده است.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.