پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

فقط 60 هزار دلار در حساب شفر

معمای پیرمرد آلمانی حل نشد!

معمای پیرمرد آلمانی حل نشد!
رضا حمیدی

مسأله‌ای که ذهن هواداران باشگاه استقلال را سخت به خود مشغول کرده پروسه زمانبر پرداخت مطالبات شفر و خبرهای ضدونقیضی است که در ماه‌های اخیر پیرامون این ماجرا به گوش رسیده است.

ایران ورزشی: مسأله‌ای که ذهن هواداران باشگاه استقلال را سخت به خود مشغول کرده پروسه زمانبر پرداخت مطالبات شفر و خبرهای ضدونقیضی است که در ماه‌های اخیر پیرامون این ماجرا به گوش رسیده است.

 در هفته‌های اخیر بارها اعلام شد باشگاه استقلال توانسته مبلغ 400هزار دلار را به حساب مربی آلمانی سابق خود واریز کند. حتی برخی منابع خبری اخیراً اعلام کردند باشگاه استقلال تا بستن این پرونده فقط 200هزار دلار دیگر فاصله دارد. پسر وینفرد شفر نیز سیگنال‌های مثبتی داده و گفته بود باشگاه استقلال در حال حل معماست، اما تازه‌ترین اطلاعات از حساب‌های بانکی این مربی حاکی از آن است که باشگاه استقلال توانسته فقط 60هزار دلار به حساب این مربی واریز کند و از ارسال باقی دستمزد ناکام بوده است.
 سکوت عجیب اسماعیل خلیل‌زاده در شرایطی که شمارش معکوس برای آغاز لیگ بیستم آغاز شده نیز بر دایره ابهام‌ها افزوده و روشن نیست سران باشگاه استقلال چه برنامه‌ای برای عبور از این بحران در سر دارند. مسأله میان باشگاه استقلال و وینفرد شفر زمانی پیچیدگی‌های بیشتری پیدا می‌کند که می‌بینیم باشگاه پرسپولیس بدون کمترین مشکل توانست بدهی برانکو را به حسابش واریز کند، اما سران باشگاه استقلال با بیان ادله گوناگون سعی در دشوار جلوه دادن این ماجرا دارند و تلاش می‌کنند موضوع را از حد معمول بزرگتر جلوه دهند.
 بدون شک ادامه این سیاست موجب بدبینی بیشتر هواداران باشگاه استقلال نسبت به عملکرد مدیران این باشگاه خواهد شد، چراکه وینفرد شفر نیز برای سهولت بیشتر مدیران باشگاه استقلال راضی شد حسابی در کرواسی باز کند تا این باشگاه برای انتقال پول با مشکل مواجه نشود. کرواسی دقیقاً همان کشوری است که پرسپولیسی‌ها اخیراً بدهی برانکو ایوانکوویچ را به آنجا انتقال داده‌اند و باید این سؤال را از مدیران استقلال پرسید که چرا رقیب سنتی به‌راحتی توانسته همه بدهی‌ها را پرداخت کند اما باشگاه استقلال تا امروز فقط 60هزار دلار از 600هزار دلار بدهی را پرداخت کرده است؟
 البته مددی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال اعلام کرده به‌زودی این مشکل برطرف می‌شود، اما این جمله آنقدر برای هواداران استقلال تکراری است که دیگر کسی به آن توجه ندارد و بهتر است باشگاه استقلال یک‌بار برای همیشه علت اصلی تأخیر در پرداخت بدهی به این مربی را اعلام کند تا پرده از حقایق برداشته شود.
 
 
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.